رنگ زرد در دکوراسیون خانه معجزه میکند! بهترین ترکیب های رنگ زرد را بشناسید

رنگ زرد و نقش آن در دکوراسیون داخلی خانه

شاید در نگاه اول در ذهن بسیاری از ما رنگ زرد رنگ مناسبی برای استفاده در دکوراسیون خانه نباشد . اما باید بگوییم این دیدگاه کاملا اشتباه است و اگر از رنگ زرد درست و به جا استفاده شود می تواند در دکوراسیون خانه و زیبایی آن نقش زیادی داشته باشد.

رنگ زرد یک رنگ همه فن حریف است ! یعنی در عین حال که می تواند ملایم باشد می تواند خیره کننده و شوکه کننده هم باشد . در عین حال که ممکن است به فضای خانه یا محل کار انرژی مضاعف بدهد می تواند ملایم باشد . وابسته به اینکه در چه فضایی و با چه تناژ و شدتی به کار میرود می تواند به دکوراسیون جو روستایی و کلاسیک بدهد یا کاملا یک فضای مدرن ایجاد کند .

چند نکته مهم در مورد رنگ زرد و نقش آن در دکوراسیون داخلی خانه

  • رنگ زرد در کنار بسیاری از رنگ ها از جمله خاکستری ، آبی خصوصا آبی فیروزه ای و بنفش که مکمل آن است یک ترکیب بسیار جذاب و لوکس و دیدنی میشود . و مثلا ترکیب زرد در کنار رنگ آبی فیروزه ای یک تریکب آرامش بخش در دکوراسیون خانه ایجاد میکند .
  • شاید باورتان نشود ولی هیچ رنگی در دکوراسیون خانه نمی تواند مانند زرد فضا را روشن کند . پس استفاده از رنگ زرد در تاریک ترین قسمت های خانه ها می تواند ایجاد روشنایی خورشیدی و زیبایی کند .
  • استفاده از رنگ زرد محیط را سرشار از خلاقیت می کند . پس شاید لازم باشد یک تجدید نظر در مورد اتاق کودکانتان بکنید و حتما از این رنگ جذاب در اتاق کودک استفاده کنید .
دکوراسیون با رنگ زرد
دکوراسیون با رنگ زرد

یک تاثیر به یاد ماندنی در دکوراسیون با رنگ زرد

امتحان کنید ! می توانید مثلا با یک کوسن شروع کنید . یکی از کوسن های مبل را با بالشتکی به رنگ زرد جا به جا کنید . دوباره وارد اتاق شوید معجزه زرد را به وضوح می توانید ببینید . با قاطعیت می توانیم بگوییم با ورود به اتاق اولین و شاخص ترین چیزی که به چشم شما دیده میشود همین کوسن زرد است . پس بهتر است همین الان دست به کار شوید و قلمو به دست بگیرید و یک قوطی رنگ زرد و یک کمد یا قفسه یا هرچیز دیگر که جلوی چشمتان است را زرد کنید .

پس تغییرات خانه و دوست داشتنی کردن فضای خانه الزاما نیاز به هزینه های زیاد ندارد فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و با زرد آرامش و گرما را به فضای خانه تان اضافه کنید .

خانواده رنگ زرد را بشناسید و در دکوراسیون داخلی خانه به کار ببرید

مثلا یک اتاق نشیمن را تصور کنید که دیوارهای آن با کاغذ دیواری سبز چمنی ( سبزی که در آن مقدار زیادی زرد استفاده شده است ) تزئیین شده است و در روی دیوار یا در وسایل تزئینی از تابلوهای زیبای هنری نارنجی و لیمویی استفاده شده و حتی در قالیچه یا کفپوش هم رگه هایی از زرد دیده میشود . استفاده از رنگ آبی فیروزه ای هم در کنار این خانواده زرد جلوه ای خاص به این اتاق نشیمن میدهد .

ترکیب رنگ آبی فیروزه ای با رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه
ترکیب رنگ آبی فیروزه ای با رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه

آیا رنگ زرد می تواند برای خنثی کردن فضا استفاده شود ؟

در کنار رنگ های خنثی مثل خاکستری یا بژ و سفید یکی از رنگ هایی که می تواند در دیوارها و فضاهای خاص استفاده شود و رنگ زرد کره ای یا زرد بسیار ملایم است . این رنگ برای دیوارها به شدت جذاب و آرامش بخش است .

در کنار رنگ های تیره حتما از رنگ زرد استفاده کنید

شاید ترکیب زرد و مشکی یکی از شناخته شده ترین ترکیب زرد با رنگ های تیره باشد . زرد در کنار سیاه حسی شاد و سرزنده به فضا میدهد . و ترکیب زرد با رنگ های تیره می تواند فضا را کاملا روشن و شاد کند .

تنالیته های تیره رنگ زرد هم پر کاربرد هستند

شاید بسیاری از افراد تناژهای روشن زرد را برای دکوراسیون نمی پسندد. آیا واقعا درست است که کلا از استفاده از این رنگ در فضای خانه صرف نظر کنند ؟ این افراد می توانند از تنالیته های تیره تر زرد مثل خردلی ، طلایی و یا حتی زیتونی بهره ببرند .

با رنگ زرد به اتاق کودک شادی و هیجان ببخشید

رنگ زرد شاید بتوانیم بگوییم یکی از انتخاب های مناسب و جذاب برای اتاق کودک است . کودک شما در هر سنی که باشد حضور زرد در دکوراسیون اتاق باعث حس شادی ، سرزندگی در او میشود . پس از استفاده از تناژهای مختلف زرد در اتاق کودک غافل نشوید . البه اگر کودک شما بازیگوشی و شیطنت زیادی دارد بهتر است در کنار رنگ زرد در اتاق او حتما از رنگ هایی مثل سفید یا متضاد استفاده کنید که در فضا بیشتر حس آرامش ایجاد شود .

از رنگ زرد در دکوراسیون آشپزخانه غافل نشوید !

آشپزخانه یکی از فضاهایی است که دست شما برای استفاده از زرد بازتر است . مثلا می توانید با یک قوطی رنگ و قلمو کابینت های چوبی قدیمی را رنگ کنید یا حتی از برچسب های رنگی استفاده کنید . یا از وسایل برقی و تجهیزات آشپزخانه زرد استفاده کنید .

رنگ زرد در سرویس بهداشتی

یکی از فضاهایی که می توان از رنگ زرد استفاده کرد و محیطی جذاب و شاد ایجاد کرد سرویس های بهداشتی است . در این فضا می توانید از کابینت های روشویی به رنگ زرد استفاده کنید یا حتی کابینت های قدیمی را رنگ کنید . همین طور می توانید از کاشی و سرامیک هایی به رنگ زرد در دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی استفاده کنید.

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

تحریریه به تام