۱۱ ایده جذاب در دکوراسیون منزل با میز و صندلی چوبی
0
۱۱ ایده جذاب در دکوراسیون منزل با میز و صندلی چوبی

چند وقت پیش با چند نفر از دوستان در مورد نحوه انجام دکوراسیون منزل به کمک میز و صندلی چوبی بحث می‌کردیم که به طرز جالبی ایده‌های مطرح شده با یکدیگر متفاوت بودند. برخی از آنها معتقد بودند که رنگ طبیعی چوب باعث گرمتر شدن فضای داخلی می‌شود و برخی نیز اعتقاد داشتند که به کار بردن رنگ باعث زیباترشدن میز و صندلی می‌شود. همین موضوع باعث شد که به سراغ جذاب‌ترین گزینه‌ها با کمک میز و صندلی چوبی برویم و به ۱۱ ایده جالب برسیم که همه آنها را در قالب این متن به شما ارائه خواهیم کرد.

از رنگی ساده و در عین حال جذاب برای میز و صندلی چوبی استفاده کنیم

در ابتدای کار تصمیم گرفتیم که مسئله رنگ طبیعی چوب را کنار بگذاریم و به سراغ ایده‌های رنگی برویم. یکی از این ایده‌ها استفاده از رنگ‌های گرم به صورت شفاف و براق همانند تصویر زیر است که رنگ طبیعی آن نوعی آرامش و گرمای خاصی ایجاد می‌کند. در این دکوراسیون صندلی‌های چوبی نقش مهمی دارند و به نوعی باید تناسب بین میز و صندلی چوبی حفظ شود. این ایده برای میزهای بزرگ چندان جذاب نیست و بهتر است خانواده‌های ۶ یا ۷ نفره استفاده کنند.

رنگ ساده در میز و صندلی چوبی

 

گاهی بهتر است رنگ میز را از همان رنگ‌های قهوه‌ای انتخاب کنیم

اگرچه هدف ما چشم پوشی از رنگ طبیعی چوب بود، اما می‌توانیم از رنگ قهوه‌ای طبیعی استفاده کنیم تا گرمای محیط حفظ شود و امکان استفاده از آن با صندلی چوبی هم فراهم باشد. این ایده برای اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن بسیار جالب است و می‌تواند یک محیط گرم و صمیمی ایجاد کند. استفاده از صندلی راحتی در کنار این میزهای چوبی نوعی تناقض و تضاد ایجاد می‌کند که در جلب توجه بسیار مناسب است. فقط توجه کنید که رنگ صندلی نباید از رنگ‌های تند مانند تیره یا قرمز استفاده شود.

میز و صندلی چوبی قهوه ای رنگ

 

ایده میز چوبی با مبلمان و راحتی چطور است؟

این ایده توسط یکی از طراحان گروه ما پیشنهاد شده است و استفاده از میز چوبی را برای شام یا برای دورهمی های چند نفره مناسب کرده است. همانطور که در این تصویر می‌بینید، رنگ میز با فضای اطراف و رنگ مبلمان هماهنگ شده و ترجیحا باید مسئله استفاده از نورپردازی و انتخاب رنگ دیوارها نیز در نظر گرفته شود. معمولاً این میزها باید به اندازه فضای خالی اتاق نشیمن باشند تا فرد در آن احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

میز چوبی با مبلمان و راحتی

 

استفاده از کنتراست رنگی می‌تواند جذابیت بیاورد

کنتراست رنگی و نوعی ضدیت بین رنگ میز و صندلی چوبی طرفداران زیادی ندارد و تنها برخی از افراد شیک پسند و مشکل پسند به سراغ این ایده می‌روند. این ایده در طراحی دکوراسیون کلاسیک بیشتر جواب می‌گیرد و لازم است که بین رنگ میز و رنگ فضای اطراف تناسب وجود داشته باشد. این ایده توسط یکی از همکاران ما پیاده شده و در آن تلاش شده است که هر کدام از قسمت‌های استفاده شده در دکوراسیون داخلی، به نوعی با فضای اطراف خود مانند شومینه یا رنگ لوستر هماهنگ شود.

کنتراست رنگی در میز و صندلی چوبی 2

 

اگر شخصی آرام هستید، این ایده را فراموش نکنید

یکی از ایده‌های پیشنهاد شده برای استفاده از میز و صندلی چوبی در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ روشن غالب مانند رنگ سفید است. این ایده به طور کامل برای افراد آرام و افرادی که چندان به شلوغی محیط عادت ندارند، مناسب است. همانطور که در تصویر نشان داده شده از این میز و صندلی می‌بینید، رنگ میز به شکل خاصی از رنگ خنثی‌های خاکستری انتخاب شده و در کنار آن از چند صندلی پلاستیکی و چوبی سفید استفاده می‌شود. بر روی میز هم چند عنصر تزئینی مایل به سفید و کبود به کار گرفته می‌شود تا در تلطیف کردن فضا نقش داشته باشد.

میز و صندلی چوبی در دکوراسیون آرام

 

کنتراست رنگی به شکل گرم و صمیمی

در ایده‌های بالا به وجود کنتراست بین رنگ میز و رنگ صندلی اشاره کردیم و به نظر ایده مناسبی می‌رسید. یکی از ایده‌های پیشنهاد شده توسط طراحان، ارائه میز چوبی به رنگ تیره و قهوه‌ای سوخته و استفاده از صندلی به رنگ سفید است. قرار گرفتن رنگ سفید و سیاه باعث نوعی کنتراست رنگی شده که با روشن کردن فضای اتاق می‌توان این کنتراست را تا حد ممکن افزایش داد. اگر در منزل خود اتاقی دارید که نور طبیعی آن بسیار بالاست، یا امکان استفاده از لوسترهای مدرن و کلاسیک را دارید، حتماً این ایده را پیاده سازی کنید.

کنتراست رنگی در میز و صندلی چوبی

 

کلاسیک باشید و از میز و صندلی چوبی کلاسیک استفاده کنید

در ۶ ایده ارائه شده فوق از رنگ طبیعی چوب استفاده نکردیم، اما 5 ایده دیگر داریم که در آنها می‌خواهیم از شکل و طرح طبیعی چوب استفاده کنیم. یکی از زیباترین و جذاب‌ترین ایده‌های پیشنهاد شده، استفاده از طرح و الگوی کلاسیک در چیدمان میز و صندلی است. یک مدل از این ایده را در تصویر زیر نشان داده‌ایم. در این تصویر تغییری در رنگ صندلی و میز ایجاد نمی‌کنیم و تنها در دو طرف میز از دو صندلی با کنتراست رنگی بالا استفاده می‌کنیم. اگر فضا به شما اجازه می‌دهد، یک لوستر کلاسیک هم به عنوان چاشنی استفاده کنید.

در این قیمت می توانید محصولات ما را در رابطه با لوستر کلاسیک مشاهده کنید.

میز و صندلی چوبی کلاسیک

 

نظرتان در مورد استفاده از یک میز و صندلی چوبی روستیک چیست؟

روستیک به معنی استفاده از تنه درخت در طراحی میز و صندلی چوبی است. بیایید ما هم در دکوراسیون منزل خود از این ایده استفاده کنیم و فضای کاملاً طبیعی ایجاد کنیم. برای اینکار نگاهی به تصویر زیر بیندازید که نوعی تناسب جالب بین رنگ میز و صندلی و محیط اطراف وجود دارد. اگر طرح استفاده شده در لوستر را دیده باشید یا حتی به رنگ پرده تزیینی توجه کرده باشید، گرمای دکوراسیون با طراحی زیبای رنگ طبیعی چوب هماهنگ شده و یک ایده جالب خلق شده است.

میز و صندلی چوبی روستیک

 

با تضاد بین صندلی‌ها موافقید!؟

در ایده‌های مطرح شده بالا به استفاده از کنتراست رنگی در بین میز و صندلی اشاره کردیم. الان که تصمیم ما استفاده از رنگ طبیعی چوب است، به نظر شما استفاده از دو نوع صندلی متضاد در دو طرف میز نمی‌تواند جالب باشد؟! این ایده برای کسانی که همیشه به دنبال تضاد و خلق یک ایده منحصر به فرد در دکوراسیون منزل خود هستند، مناسب است. یک میز چوبی معمولی انتخاب کنید و یک طرف آن را با صندلی‌های چوبی کلاسیک و یک طرف آن را با صندلی‌های فلزی مدرن بچینید. من که با جذابیت آن موافقم، شما چطور؟

تضاد در صندلی و میز چوبی

 

وقتشه به حسرت‌های خودمان برسیم؟!

همیشه حسرت دیدن وجود یک میز و صندلی چوبی در هوای آزاد در فیلم‌های خارجی را داشتم که با صندلی راحت خود می‌توانست راحت بودن فضای کلی را به بیننده القا کند. شاید الان زمان آن رسیده باشد که از یک میز و صندلی چوبی استفاده کنیم و ما هم این ایده را در حیاط یا در تراس منزل خود پیاده کنیم. خیلی هزینه بر نیست! یک میز سنتی چوبی با چند صندلی راحتی نمی‌تواند پس انداز چند ساله شما را هزینه کند؛ ولی در عوض فضایی لذت بخش و جذاب در منزل خود ایجاد می‌کنید.

میز و صندلی چوبی در فضای آزاد

 

بد نیست از میز و صندلی چوبی در آشپزخانه استفاده کنیم

دیدن یک میز فلزی یا شیشه‌ای به صورت گرد و وجود چند صندلی فلزی که معمولاً شش عدد هستند، تقریباً در همه آشپزخانه‌ها تکراری شده و دیگر ذوقی در طراحی آنها دیده نمی‌شود. در اینجا شاید بهتر باشد که ما هم از میز و صندلی چوبی در آشپزخانه خود استفاده کنیم. با توجه به اندازه آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن، یک میز چوبی با رنگ طبیعی انتخاب کنید و شکل قرارگیری صندلی‌ها را با توجه به سلیقه خود و اهالی منزل انتخاب کنید. به راحتی می‌توانید یک فضای جدید و جذاب ایجاد کنید که مطمئناً برای مهمانها هم جذابیت دارد.

بد نیست از میز و صندلی چوبی در آشپزخانه استفاده کنیم

 

در این مطلب نهایت تلاش خود را به کار گرفتیم که با ایده‌هایی جذاب شما را به استفاده از میز و صندلی چوبی تشویق کنیم. البته در انتها می‌توانید از محصولات ما در میز و صندلی دیدن کنید و در صورت نیاز با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X