ضد اب کردن چوب و کابینت های ام دی اف

کابینت ضد اب

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ضد اب کردن کابینت امروزه با بهره مندی ازفناوری نانو امکان پذیرشده است. کابینت کمدی است در اشپزخانه برای نگهداری و محافظت از مواد غذایی و لوازم پخت وپزو ظروف اشپزخانه که مورد استفاده قرار می گیرد. کابینت ها در اشپزخانه های امروزی اغلب فضای بین یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی را در اشپزخانه پرمی کنند برای همین نگهداری و مراقبت از ان امری حیاتی برای هر اشپزخانه می باشد.

دشمن تخته های ام دی اف و لترون اب و رطوبت می باشد که باعث باد کردگی و ترک خوردن انها می شود علاوه بر مشکلات فیزیکی، چوب مرطوب محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری می شود که به شکل لکه های سیاه و سبز در زیرکابینت ها دیده می شود. با بهره مندی از فناوری نانو تحولی در صنعت چوب به وجود امده و این مشکل را برای سازنده های کابینت برطرف کرده است و ان، ساخت ترکیبات ضد اب نانو می باشد.

دراین ترکیب علاوه بر نانو پلی اتیلن برای ضد اب سازی کابینت از سنتزهای اکسید تیتانیوم هم استفاده شده که ازرشد قارچ و باکتری در قسمتهای مختلف چوب جلوگیری می کند. این محصولات از نانوذرات تشکیل شده اند به همین دلیل چسبنده گی مقاومی با سطوح مختلف چوبی اعم از ام دی اف و لترون دارد که تضمین کننده ماندگاری طولانی ضد اب سازی کابینت می شود.

ضد اب کردن ورق های ام دی اف چه ویژگی ها و مزیت هایی دارد؟ ایا نیازی به اینکار هست ؟

با ورود به حوزه تولید ورق های ام دی اف روز به روز پیشرفت در این حوزه بیشتر می شود. ام دی اف های اولیه ای که تولید می شدند پس از تولید خام از کارخانه به منظور بالا رفتن مقاومت آنها در برابر رطوبت و حرارت روکش کاری می شدند. اما از آنجا که از این ورق ها بعضا برای تولید کابینت های آشپزخانه استفاده می شود و آشپزخانه ها مکانی مرطوب هستند، باز هم ام دی اف های بسیار با کیفیت به دلیل رطوبت بالا زود فرسوده و تخریب شده و به محلی برای رشد قارچ و باکتری تبدیل می گردند. از این رو نوع دیگری از ام دی اف تولید می شود که برخلاف انواع قدیمی تر خاصیت ضد اب داشته و رطوبت را به خود جذب نمی نماید.

 

کابینت ضد اب

برتری ام دی اف های ضد اب

ورق های ام دی اف ضد اب را با استفاده از نانو تکنولوژی با به کار گیری نانو پلی اتیلن تولید می نمایند. این نانو اتیلن ها خاصیت ضد اب داشته و کاملا ورق های ام دی اف را در مقابل رطوبت ایزوله می نماید. در این ورق ها از سنتزهای اکسید تیتانیوم نیزاستفاده می شود که تا حد بسیار زیادی از رشد قارچ ها جلوگیری می کند. این ویژگی ها باعث می شود که ورق های ام دی اف ضد اب مزایای بیشتری نسبت به سایر انواع داشته باشد. برتری ام دی اف های ضد اب در بازار باعث افزایش قیمت این ورق ها نسبت به ام دی اف های معمولی شده است.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سینک ظرفشویی آشپزخانه استیل البرز مدل 734-R روکار

سینک ظرفشویی آشپزخانه استیل البرز مدل 734-R روکار

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت آشپزخانه ممبران

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

راه های ضد اب کردن کابینت

به دو روش میتوان اینکار را انجام داد:

  1. ژل یا کرم : از این روش در کارگاه ها استفاده می شود. معمولا برای قرار دادن سینک در کابینت از برش داخلی استفاده می کنند و از چسب چوب اکواریوم برای ضد اب کردن کابینت استفاده می کنند که بعد از گذشت چند ماه اب و رطوبت به چوب نفوذ کرده و زیر چسب ها مکانی برای رشد قارچ ها می شود. این محصول برای قسمت های برش خورده کابینت های نو استفاده می شود، به این ترتیب که قبل از قرار گیری سینک در کابینت سازنده کرم را به قسمت برش خورده چوب می زند، بعد از خشک شدن کرم کابینت قابل استفاده می باشد و نیازی به چسب اکواریوم نیست.
  2. مایع یا محلول : در این روش ضد اب کردن کابینت آشپزخانه که مخوص مصارف خانگی است و برای قسمت های زیر سینک های نو و یا کار کرده استفاده می شود که با شیرهای اب در تماس می باشد، دقت داشته باشید اگر کابینت کار کرده است باید ابتدا سطح ان پاک سازی و خشک شود و بعد محلول را به چوب اسپری کنید.این ذرات نانو مایعی است که به کمک ان لایه نازکی از پلاستیک بر روی قطعات و قسمت های مختلف برش خورده ی ام دی اف و دیگر قسمت های چوبی کابینت کشیده می شود و پس از خشک شدنان به راحتی کابینت های خود را ضد اب کرده اید.

ویژگی های کابینت ضد اب

  • عدم تغیر رنگ در چوب
  • ضد اب و رطوبت
  • پیش گیری از باد کردن و ترکیدن ام دی اف
  • جلوگیری از رشد قارچ و کپک در کابینت ها

اگر مایلید که از محصول پوشش محافظ موقت استفاده کنید یا از طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه گروه به تام بهره ببرید از طریق شماره های درج شده در تماس با ما، سفارش خود را ثبت کنید.

مهری یمانی