کاغذ دیواری ؛ جایگزین مناسب برای رنگ در ساختمان

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری در سال های اخیر به ویژه بعد از سال 2010 که محققان آلمانی توانستند کاغذ های دیواری ضد زلزله هم تولید کنند، دوباره استفاده از کاغذ دیواری به عنوان پوشش داخلی ساختمان ها رایج شد.

 

هر چند که موضوع کاغذ های دیواری ضد زلزله برای افزایش میزان استفاده از این محصول چندان موثر نبود، اما گرم تر شدن خانه ها و به طور کلی کره زمین و این که کاغذ دیواری به نسبت رنگ (هر چند نازک باشد) عایق بهتری برای سرما و گرما می باشد، تمایل استفاده از کاغذ های دیواری را بیشتر و ورود کاغذ های دیواری قابل شستشو این تمایل را تشدید کرده است.

در قسمت اول به موضوعاتی مانند مزیت کاغذ دیواری به رنگ و مکان های استفاده از کاغذ های دیواری پرداختیم. در ادامه مقاله، قسمت دوم را با همراه شوید.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

برای خرید، ‌انتخاب و استفاده از کاغذ های دیواری، غیر از طرح و رنگ و …، باید به چند نکته مهم توجه کرد. برای خرید کاغذ های دیواری غیر از متراژ دیوار، باید عرض کاغذ دیواری را نیز بدانید.

در حالت استاندارد، اغلب کاغذ های دیواری دارای عرض 53 سانتی متری هستند و طول آنها 10 متر است. طول همه روی های کاغذ های دیواری یکسان است، اما در موارد خاص،‌ کاغذ های دیواری با عرض 70، 110 و 106 سانتی متری نیز در بازار وجود دارند. به دلیل آن که سقف تا کف همه خانه ها تقریبا استاندارد بوده و برابر با 2.8 الی 3 متر است، در اندازه گیری محاسباتی در نظر گرفته نمی شوند، اما در مورد عرض هر رول کاغذ، اندازه گیری دیوار بسیار با اهمیت است.

دلیل این اهمیت آن است که به تناسب اندازه دیوار باید رول کاغذ را در نظر گرفت. به عنوان مثال، اگر عرض دیوار 70 سانتی متر است، حداقل دو رول کاغذ برای این دیوار نیاز است. بنابراین، اشتباهات محاسباتی می توانند هزینه خرید کاغذ را برای شما به طور کلی تغییر دهد و این یک تفاوت مهم در اندازه گیری دستمزد نصب است. دستمزد نصب کاغذ دیواری بر اساس تعداد رول های مصرفی و میزان کاربرد مصالح، مانند چسب کاغذ دیواری و زیر سازی، محاسبه می شود.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها در بازار ایران

کاغذ های دیواری موجود در بازار ایران از کشور های زیادی مانند کره جنوبی، آلمان، ایتالیا، فرانسه، آمریکا و … هستند. اما نکته مهم این است که به جز کاغذ های دیواری کشور کره جنوبی، بقیه در کشور چین تولید می شوند. یعنی تحت لیسانس و نظارت کمپانی اصلی در کشور چین و توسط کارگران چینی تولید می شوند. بنابراین بقیه کاغذ هایی دیواری که در بازار ایران به نام کاغذ دیواری ایرانی و چینی به فروش می رسند از تولیدات نامرغوب بوده و درجه چندم هستند که خرید آنها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

کاغذ دیواری را از کجا تهیه کنیم؟

کاغذ های دیواری را می توان به دو صورت زیر خریداری کرد:

  1. به صورت اینترنتی و از سایت های معتبری مانند کلینیک ساختمانی
  2. به صورت فیزیکی و مراجعه به بازار

هر کدام از این دو حالت دارای مزیت هایی هستند، اما روش اول به دلایلی مانند صرف وقت کمتر، امکان بررسی همه جانبه محصولات،‌ مشاهده انواع طرح و رنگ های مختلف از کاغذ دیواری و … گزینه بهتری است. در ادامه هر کدام از این موارد را بررسی می کنیم.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری به صورت خرید اینترنتی

یکی از بهترین مراکز خرید کاغذ های دیواری، سایت های فروش اینترنتی هستند. بهترین این سایت ها، کلینیک های ساختمانی بوده که دارای تجربه و تیم کاملی در امور ساختمان سازی هستند. مزیت استفاده از آنها این است که شما بدون حضور فیزیکی در بازار می توانید کلیه محصول موجود در بازار را ببینید، بررسی کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید.

در این سایت ها کلیه مشخصات مهم انواع کاغذ های دیواری ارائه شده است، مشخصاتی که شاید یک فروشنده به دلیل عدم اطلاع از آنها یا نداشتن حوصله در هنگام حضور فیزیکی، یا به شما ارائه نمی دهد یا اطلاعات غلط می دهد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که مراکز معتبر فروش اینترنتی حتما دارای یک شوروم هستند. بنابراین می توانید هم در سایت اینترنتی بررسی های خود را انجام دهید و هم در شوروم از نزدیک محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خرید کاغذ دیواری با مراجعه به بازار

اما در صورتی که تمایل دارید به بازار بروید، قبل از رفتن به بازار حتما اطلاعات جامعی در مورد انواع کاغذ های دیواری کسب کنید. مشخصات مهمی که در یک کاغذ دیواری با کیفیت مطرح هست را حتما بنویسید و هنگام رفتن به بازار در اختیار داشته باشید. باید به خوبی بازار را بگردید تا انواع مختلف با طرح و رنگ های متفاوت را بررسی کنید تا یک انتخاب خوب داشته باشید. تمامی اطلاعات لازم را از فروشنده دریافت کنید، مانند چگونگی نصب و اطلاعات خاص فیزیکی و شیمیایی کاغذ دیواری. نکته آخر این که حتما در خرید خود، از فروشنده فاکتور خرید معتبر دریافت کنید.

تحریریه به تام