راهنمای خرید کاغذ دیواری

راهنمای خرید کاغذ دیواری

چند وقت پیش، در حال عبور از خیابان با یک صحنه جالب مواجه شدم که یک خانواده برای خرید کاغذ دیواری به فروشگاه مراجعه کرده بودند و فروشنده با حرص و ولع خاصی در مورد طرح و الگوی آنها صحبت می‌کرد. کنجکاوی باعث شد که به آن‌ها نزدیک‌تر شوم و اطلاعاتی که فروشنده در اختیار خریدار قرار می‌دهد را بشنوم.

متاسفانه بیشتر اطلاعاتی که در جریان این معامله رد و بدل می‌شد، غیر فنی بوده و بیشتر به طرح و الگوی کاغذ دیواری اشاره می‌کردند. این در حالی است که طرح و رنگ تنها یک جنبه از فرایند خرید کاغذ دیواری است و فاکتورهای مهم دیگری در این انتخاب تأثیر گذار است.

به همین دلیل، در این مطلب تصمیم گرفتم که در کلینیک ساختمانی به تام یک راهنمای خرید کاغذ دیواری به صورت کامل ارائه دهم تا بتوانید آنها را با محصولات ارائه شده در فروشگاه ما مقایسه کنید و انتخاب مناسبی برای منزل خود داشته باشید.

در جریان خرید کاغذ دیواری چه سوالاتی را باید از خود بپرسیم؟

اولین بحثی که در این مطلب به آن خواهم پرداخت، مسئله سؤال‌ها و پرسش‌هایی است که باید از خود و فروشنده بپرسیم. در معامله‌ای که در بند قبلی به آن اشاره کرده‌اند، اصولاً خریدار هیچ سوالی نمی‌پرسید و تنها به توضیحات فروشنده گوش می‌داد. اما این یک استراتژی اشتباه و غلط در خرید کاغذ دیواری است و باید خریدار بتواند سؤالات متنوع و مرتبط با نیاز خود بپرسد.

به طور کلی انتظار می‌رود که یک خریدار سؤالات زیر را در مورد کاغذ دیواری مطرح کند:

 • چقدر هزینه برای خرید کاغذ دیواری در نظر گرفته‌ام؟
 • فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کاغذ دیواری
 • جنس کاغذ دیواری و اهمیت آنها
 • طرح و رنگ کاغذ دیواری و انتخاب با توجه به سبک و اندازه ساختمان
 • کاغذ دیواری را از کجا بخریم؟

در جریان خرید کاغذ دیواری چه سوالاتی را باید از خود بپرسیم؟

چقدر هزینه برای خرید کاغذ دیواری در نظر گرفته‌ام؟

در هر معامله‌ای و در هر زمینه‌ای، مسئله قیمت در اولویت اول قرار می‌گیرد و گزینه خرید بسیاری از ما به خاطر همین فاکتور تغییر می‌کند. زمانی که برای خرید کاغذ دیواری اقدام می کنیم، باید در نظر داشته باشیم که تا چه اندازه برای اجرای پروژه خود هزینه می‌کنیم و این هزینه متناسب با انتخاب چه مدل و طرحی از کاغذ دیواری است. توصیه می‌کنم که تا حدودی در قیمت خود انعطاف قرار دهید تا در انتخاب محصول دلخواه خود دچار مشکل نشوید.

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کاغذ دیواری

سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که چه فاکتورهایی بر قیمت کاغذ دیواری تأثیر گذار هستند که ما در بررسی‌های اولیه خود آنها را لحاظ کنیم؟ وقتی که به کاغذ دیواری نگاه می‌کنیم چیزی که توجه ما را به خود جلب می‌کند، جنس کاغذ دیواری، طرح استفاده شده در آن، طول و عرض آنها، و درجه کیفی محصول است.

هر چه جنس کاغذ دیواری بهتر باشد، مثلاً از لایه وینیل ساخته شده باشد، فضای بزرگتری را پوشش دهد و از طرح‌های زیبا و متنوع‌تری بهره ببرد، از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود و باید در جریان خرید کاغذ دیواری خود را برای قیمت‌های بالاتر آماده کنید.

[irp posts=”10992″ name=”کاغذ دیواری چیست ؟”]

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت و خرید کاغذ دیواری

جنس کاغذ دیواری و اهمیت آنها

اگرچه از لفظ کاغذ دیواری اینطور برداشت می‌شود که از کاغذ ساخته شده‌اند و باید بر روی دیوار نصب شوند، اما نسل اول این پوشش‌ها تنها از کاغذ بود و در حال حاضر جنس کاغذ دیواری بسیار وسیع و متنوع است. نمونه‌های رایج کاغذ دیواری موجود در بازار را می‌توان شامل کاغذ دیواری غیر بافته شده، کاغذ دیواری با روکش وینیل، کاغذ دیواری روکش پارچه‌ای، کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد و کاغذ دیواری وینیل فابریک بک دانست.

اما انتخاب جنس کاغذ دیواری به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 • اگر ساختمان شما مسکونی است: در این حالت باید یک کاغذ دیواری انتخاب کنید که برای مصارف مختلف همخوانی داشته باشد. در پروژه‌های مسکونی می‌توان از جنس کاغذ دیواری مختلف استفاده کرد و محدودیتی از لحاظ جنس وجود ندارد.
 • اگر تردد ساختمان شما بالاست: زمانی که تردد یک ساختمان بالا باشد، احتمال برخورد با کاغذ دیواری و صدمه دیدن آن وجود دارد و بهتر است که از کاغذهای دیواری با روکش وینیلی یا کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد استفاده کنید.
 • اگر نیاز به شستشوی مداوم کاغذ دیواری دارید: در مواردی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی، باید از کاغذهای دیواری مقاوم به رطوبت مانند کاغذهای دارای پوشش وینیل و کاغذ دیواری وینیل فابریک بک استفاده کنید.
 • اگر اتاق شما بزرگ است: معمولاً اتاق‌ها و ساختمان‌های بزرگ برای مراسم‌ها و گردهمایی‌های با تعداد شرکت کننده بالا در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل بهتر است که از کاغذ دیواری غیر بافته شده یا کاغذ دیواری با روکش پارچه‌ای استفاده کنید.

جنس کاغذ دیواری و تاثیر آن بر خرید کاغذ دیواری

طرح و رنگ کاغذ دیواری و انتخاب با توجه به سبک و اندازه ساختمان

بعد از انتخاب جنس متناسب با نیاز خود، در فرایند خرید کاغذ دیواری باید به سراغ انتخاب طرح و رنگ برویم که انتخاب ما با توجه به سبک و اندازه ساختمان صورت می‌گیرد. اگر نسبت به خیلی مسائل بی تفاوت باشیم، کاغذ دیواری یکی از مصالح ساختمانی منعطف است که می‌توان آن را به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. اما طراحان دکوراسیون هرگز چنین کوتاهی را قبول نمی‌کنند و با توجه به فضا، ممکن است طرح و رنگ کاغذ دیواری را تغییر دهند.

به عنوان یک راهنمای خرید کاغذ دیواری در زمینه طرح و رنگ می‌توانید به اطلاعات زیر بسنده کنید:

 • اگر ساختمان شما دولتی و رسمی است: در ساختمانهای دولتی و رسمی ترجیحاً باید از کاغذ دیواری ساده با الگوهای رسمی استفاده کنید که تنوع بالایی نداشته باشند. البته در این مورد از ساختمانها باید مسئله استحکام و طول عمر بیشتر را در نظر بگیرید.
 • اگر برای اتاق کودک از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید: کودکان و افراد و خردسال الگوهای متنوع و شاد را ترجیح می‌دهند و بهتر است کاغذ دیواری را انتخاب کنید که از طرح یکی از شخصیت‌های کارتونی یا شخصیت‌های فانتزی محبوب آنها بهره ببرد.
 • اگر برای اتاق خواب از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید: اتاق خواب به عنوان محل استراحت و آرامش روحی در نظر گرفته می‌شود و بهتر است برای این اتاق از کاغذهای دیواری با رنگ‌های آبی آسمانی و آبی کمرنگ استفاده کنید. سعی کنید بین پرده‌ها و رنگ کاغذ دیواری تناسب وجود داشته باشد.
 • اگر برای اتاق نشیمن از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید: اتاق نشیمن در معرض دید مهمانها و بیشتر افرادی که به ساختمان تردد دارند، قرار دارد و به همین دلیل در خرید کاغذ دیواری باید به تنوع آنها توجه بیشتری شود. سعی کنید که در این مورد کاغذی را انتخاب کنید که طرح آن ثابت و زیبا باشد.
 • اگر برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید: تناسب بین طرح و رنگ کاغذ دیواری و همچنین کابینت آشپزخانه بسیار مهم است و باید انتخاب شما با این رنگ بندی همخوانی داشته باشد. فقط این موضوع را به ذهن بسپارید که قابل شستشو بودن کاغذ دیواری در این مورد بسیار مهم است.

خرید کاغذ دیواری برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی

 • اگر نور فضای شما کم است: برای ساختمان‌ها و فضاهایی که نورپردازی ضعیفی دارند، خرید کاغذ دیواری با رنگ روشن گزینه‌ی مناسبی است.
 • اگر نور فضای شما بالاست: برای پوشش دادن نور قوی در منزل و تنوع بخشیدن به طرح آن بهتر است از کاغذهای دیواری با رنگ‌های یکپارچه و قوی استفاده کنید.
 • اگر ساختمان شما کوتاه است: در این صورت از کاغذ دیواری با خطوط عمودی و بلند استفاده کنید تا ساختمان مرتفع دیده شود.
 • اگر ساختمان شما کوچک است: از کاغذ دیواری با خطوط افقی استفاده کنید که ساختمان را بزرگتر و کشیده تر نشان می دهد.

انتخاب طرح و رنگ در خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری را از کجا بخریم؟

آخرین سوالی که ممکن است در مسئله خرید کاغذ دیواری مطرح شود این است که کاغذ دیواری را از کجا بخریم؟ پاسخ دادن به این سؤال ممکن است که ما را به جانبداری متهم کند اما دو گزینه برای خرید پیش روی شما قرار دارد که در حالت عادی به فروشگاه‌های مخصوص آنها مراجعه می‌کنید و در صورتی که این امکان برای شما فراهم نباشد، می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین خریداری کنید.

انتخاب هر کدام از این شیوه‌ها برای خرید مزایا و معایب و خاصی پیش روی شما قرار می‌دهد که به طرز فکر و میزان اعتماد شما به آنها بستگی دارد. ما در کلینیک ساختمانی به تام انواع مختلفی از کاغذهای دیواری و تجهیزات دکوراسیون داخلی عرضه می‌کنیم که با مراجعه به وب سایت ما می‌توانید شرایط آنها را ببینید.

[irp posts=”22889″ name=”راهنمای نصب کاغذ دیواری”]

tamep2