نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

چگونگی نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

امروزه بسیاری از ساختمان‌ها و منازل به نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی نیاز مبرم دارند و معمولاً پیدا کردن یک گروه یا موسسه برای انجام این کار سخت و پیچیده است. خوشبختانه گروه کلینیک ساختمانی به تام انجام این کار را با بهترین کیفیت و با استفاده از گروه حرفه‌ای تشکیل شده از نصاب، طراحان دکوراسیون، گروه تاسیسات و استادکاران فنی برعهده می‌گیرد. انجام با کیفیت این کار باعث می‌شود که از لحاظ زیبایی و از لحاظ طول عمر، مزیت بسیاری برای صاحبخانه داشته باشد.به طور کلی، در جریان نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی می‌توانیم روند کلی کار را به چند بخش تقسیم کنیم.

مراحل اجرای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

همانطور که عنوان شد، نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی با پیچیدگی و سختی‌های منحصربه‌فردی همراه است که هر کسی امکان انجام آن را ندارد و ما در گروه به تام سعی می‌کنیم که این کار را در چند فاز مختلف و با همکاری چند گروه ماهر در این زمینه انجام دهیم. در این فرآیند، انجام هر کدام از این بخشها با توجه به روال زمانبندی کار صورت خواهد گرفت و کلیات اجرای آن به صورت زیر است:

 • بررسی دقیق پروژه از لحاظ هزینه‌ها، زمانبندی و نحوه اجرا
 • انتخاب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی
 • نصب کاغذ دیواری پذیرایی
 • نصب کاغذ دیواری آشپزخانه
 • نصب کاغذ دیواری اتاق خواب
 • نصب کاغذ دیواری اتاق کودک
 • هزینه نصب کاغذ دیواری
 • نصب پوستر سه بعدی پذیرایی
 • نصب پوستر سه بعدی اتاق خواب
 • نصب پوستر سه بعدی اتاق کودک
 • هزینه نصب پوستر سه بعدی

مراحل نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

انواع کاغذ دیواری

با وجود اینکه از لفظ کاغذ برای کاغذ دیواری استفاده می‌شود، اما باید پذیرفت که در موارد بسیار کمی از آنها رد پای کاغذ دیده می‌شود و اکثر آنها از مواد کامپوزیتی هستند. چیزی که این پوشش را به عنوان کاغذ دیواری معرفی می‌کند، ظاهر آنهاست که حالت نازک و ورقه‌ای داشته  به همین دلیل اسم کاغذ دیواری برای آنها انتخاب شده است. اما، به طور کلی، با توجه به مواد استفاده شده در این پوشش‌ها و همچنین نحوه طراحی آنها، می‌توان آنها را در دسته‌های مختلفی قرار داد:

 • کاغذ دیواری کاغذی یا معمولی: این پوشش‌ها را می‌توان اولین نسل کاغذ دیواری نامید که از کاغذ معمولی ساخته شده است و استحکام چندانی ندارد. این کاغذ دیواری‌ها غیرقابل شستشو هستند و بهتر است که از آنها در فضاهایی با حداقل رطوبت مانند اتاق خواب یا اتاق نشیمن استفاده شود. نقطه قوت این کاغذها را می‌توان تنوع بالای آنها عنوان کرد و بیشتر از 2 سال قابل استفاده نیستند.
 • کاغذ دیواری پی وی سی با روکش وینیل: با ظهور pvc در حوزه‌های مختلف، امروزه شاهد استفاده از آن در پوشش‌های ساختمانی نیز هستیم که کاغذ دیواری پی وی سی با روکشی وینیلی نیز نمونه‌ای از آنهاست. این کاغذ دیواری‌ها طول عمر بالایی دارند و قابل شستشو نیز هستند. امکان خلاقیت و استحکام بالا باعث شده است که این کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودک ایده آل باشد.
 • کاغذ دیواری نانو: یکی دیگر از کاغذ دیواری‌هایی که در جریان نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی می‌توان مورد استفاده قرار داد، کاغذ دیواری نانو است که به عنوان جدیدترین نسل خود شناخته می‌شود و به کمک تکنولوژی نانو ساخته شده‌اند. این کاغذ دیواری استحکام بالایی دارد و ضد حساسیت است. حتی در نسل جدید آنها امکان ایجاد عایق صوتی و حرارتی نیز به وجود آمده است.
 • کاغذ دیواری مخمل: یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی همین کاغذ دیواری مخملی است که در طراحی دکوراسیون سنتی به کار گرفته می‌شود. بافت نرم و شیک این کاغذ دیواری باعث تمایل بیشتر طراحان به آن شده است.
 • پوسترهای سه بعدی: اگر به دنبال ایجاد یک الگوی سه بعدی در جریان نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی هستید، بهتر است به سراغ این گزینه بروید. تنوع بالا، امکان ایجاد الگوهای سه بعدی، استحکام مناسب و ایجاد نقطه کانونی از ویژگی‌های این پوسترها هستند. نمای ایجاد شده توسط این پوسترها بسیار طبیعی به نظر می‌رسد و کمک زیادی به نورپردازی و سایه داخلی منزل می‌کند.

انتخاب انواع کاغذ دیواری برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

بررسی دقیق پروژه از لحاظ هزینه‌ها، زمانبندی و نحوه اجرا

در این مرحله از نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی با همکاری شخص صاحب پروژه به بررسی قسمت‌های مختلف آنها می‌پردازیم و وضعیت آن را از نظر میزان مصالح اولیه، مهارت مورد نیاز، هزینه لازم برای خرید و نصب مصالح، نحوه اجرای کار و در نهایت جنبه‌های زیبایی و طراحی آن را به شکل دقیق آنالیز می‌کنیم و نتیجه کار را با جزئیات کامل در اختیار صاحب پروژه قرار می‌دهیم.

انتخاب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

گام مهم دیگر در نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی شامل انتخاب مصالح مورد نیاز است. در انتخاب این مصالح، فاکتورهای مختلفی از جمله قیمت خرید، جنس کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی، رنگ بندی آنها و همچنین نحوه اجرای آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و از استاد کارهای نصاب و طراحان دکوراسیون در این بخش کمک می‌گیریم.

نصب کاغذ دیواری پذیرایی

مهم‌ترین بخش ساختمان که در آن می‌توان از کاغذ دیواری استفاده کرد اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن است که جنبه زیبایی آن اهمیت بسیاری دارد. برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی در اتاق پذیرایی سعی می‌کنیم به سراغ گزینه‌هایی برویم که در برابر آلودگی مقاومت بالایی داشته باشند و از لحاظ طراحی با دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشند.

کاغذ دیواری پذیرایی در نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

نصب کاغذ دیواری آشپزخانه

آشپزخانه یکی دیگر از قسمت‌های منزل است که می‌توانیم از کاغذ دیواری برای آنها استفاده کنیم. در انتخاب کاغذ دیواری برای آشپزخانه، از طراحان دکوراسیون گروه به تام برای انتخاب رنگ و طرح آن و از گروه فنی برای انتخاب جنس آن کمک می‌گیریم.

کاغذ دیواری آشپزخانه برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

نصب کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری در اتاق خواب بیشتر جنبه یک پوشش معمولی دارد که مقاومت آن چندان مطرح نیست، اما طراحی آن به شکلی انتخاب می‌شود که نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی با دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشد. برای انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری از طراح دکوراسیون و برای نصب آن از نصاب‌های حرفه‌ای گروه به تام کمک می‌گیریم.

کاغذ دیواری اتاق خواب برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

نصب کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری فانتزی بهترین انتخاب برای اتاق کودک است که با خلاقیت آنها همخوانی داشته باشد. البته در مورد اتاق مسئله استحکام و مقاومت در برابر ضربه نیز مطرح می‌شود که برای انتخاب محصول با کیفیت بیشتر از توصیه‌های گروه فنی کمک می‌گیریم.

کاغذ دیواری اتاق کودک برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

هزینه نصب کاغذ دیواری

در جریان اجرای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی؛ هزینه نصب کاغذ دیواری کاملاً متفاوت و متغیر است و به نوع کاغذ و همچنین سبک اجرای آن بستگی دارد. با توجه به اینکه انواع مختلفی از کاغذهای دیواری در فروشگاه به تام موجود است، نسبت به قیمت و روند نصب آنها اطلاعات کامل داریم و روند محاسبه آنها را در اختیار صاحب پروژه قرار می‌دهیم. البته با توجه به موضوع مشابه بودن بیشتر آنها، معمولاً هزینه نصب کاغذ دیواری یکسان است.

نصب پوستر سه بعدی پذیرایی

در گام بعدی در جریان نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی نوبت به نصب پوستر سه بعدی پذیرایی می‌رسد که به ویژگی‌های خاصی در مورد آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن، میزان رفت و آمد بالاست و احتمالاً به شستشو نیاز بیشتری وجود دارد، سعی می‌کنیم برای اتاق پذیرایی از پوستر سه بعدی‌های با استحکام بالا استفاده کنیم.

پوستر سه بعدی پذیرای در نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

نصب پوستر سه بعدی اتاق خواب

برای نصب پوستر سه بعدی اتاق خواب به یک نوع خاص از آن که با دکوراسیون داخلی و همچنین سرویس مبلمان خواب همخوانی داشته باشد، نیاز داریم. انتخاب پوستر سه بعدی مورد استفاده در اتاق خواب توسط گروه طراح دکوراسیون و نصب آن توسط گروه نصاب به تام انجام می‌شود.

پوستر سه بعدی اتاق خواب برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

نصب پوستر سه بعدی اتاق کودک

پوسترهای سه بعدی طرفدارن بسیاری در بین کودکان دارند و می‌توان از آنها الگوهای طراحی مختلفی به وجود آورد. البته با توجه احتمال کثیف شدن، یا ضربه خودن پوستر از طرف کودکان، سعی می‌کنیم در نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی از مواردی استفاده کنیم که با خصوصیات این اتاق همخوانی داشته باشد.

پوستر سه بعدی اتاق کودک برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

هزینه نصب پوستر سه بعدی

آخرین موردی که در جریان نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی انجام می‌دهیم، محاسبه هزینه نصب پوستر سه بعدی است که به نوع پوستر سه بعدی و همچنین شیوه نصب آن بستگی دارد. برای محاسبه هر کدام از این سبک‌ها و همچنین قیمت اصلی پوستر سه بعدی، اطلاعات کلی را در اختیار صاحب پروژه قرار داده و هزینه کلی کار را محاسبه می‌کنیم.

اگر برای نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی منزل خود در دکوراسیون داخلی منزل به کمک و مشاوره نیاز دارید، با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Fatemeh Golkari