ساخت و اجرای ویلا

ساخت و طراحی داخلی ویلا

بسیاری از افراد از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند و ترجیح می‌دهند که یک ویلا با توجه به سلیقه خود در مناطق مختلف کشور بسازند، اما با توجه به اینکه در این زمینه تجربه خاصی ندارند، برای ساخت و اجرای ویلا به سراغ برخی شرکت‌های فعال در این حوزه می‌روند و از آن‌ها می‌خواهند که انجام این پروژه را برعهده بگیرند. اجرای دقیق و مطابق با اصول مهندسی در هر پروژه‌ای ازجمله ویلا، می‌تواند اطمینان خاطر صاحب آن را به همراه داشته باشد و هیچ نگرانی در مورد طول عمر آن یا استفاده طولانی مدت از آن نداشته باشد.

ما در کلینیک ساختمانی به تام زمینه انجام خدمات ساخت و اجرای ویلا را فراهم آورده‌ایم و با کمک گرفتن از استادکاران و افراد ماهر در این زمینه، شرایط اجرای پروژه‌های مختلف را به وجود آورده‌ایم. ساخت و اجرای ویلا یکی از حوزه‌های فعالیتی گروه ما است که در این مطلب قصد داریم روند کلی اجرای آن از روز اول تا زمان تحویل آن به مشتری را مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید!

طراحی و زمانبندی ساخت و اجرای ویلا

اولین گام در اجرای هر سازه‌ای، از جمله ویلا، به داشتن طرح و برنامه‌ریزی مناسب نیاز دارد و از اولین قدم ما برای شروع کار نیز هماهنگ کردن این برنامه‌ها با صاحب پروژه است. در این مرحله گروه ما تلاش می‌کند که با کمک گرفتن از مهندسین سازه، استادکاران ماهر، طراحان دکوراسیون داخلی، و گروه تأسیسات شرایطی ایجاد کند که صاحب پروژه از مراحل و سرعت اجرای آن اطلاع داشته باشد. بنابرین، آن‌ها می‌دانند که در چه فازی از ساخت و اجرای ویلا هستند و از برنامه‌های بعدی اطلاع دارند.

برنامه ریزی برای اجرای ویلا

درجریان زمانبندی ساخت و اجرای ویلا از افراد مختلفی کمک خواهیم گرفت و روند کلی پروژه را به همراه زمان پیش‌بینی شده برای انتهای کار در اختیار صاحب پروژه قرار خواهیم داد. در ضمن کلیه هزینه‌های صورت گرفته در هر مرحله به همراه مصالح ساختمانی استفاده شده نیز در قالب یک طرح در اختیار صاحب پروژه قرار خواهد گرفت و از وضعیت کلی آن مطلع خواهند شد.

 نقشه کشی و پی کنی

گام بعدی مهم که از لحاظ مهندسی اهمیت بسیاری دارند، کشیدن نقشه کلی برای اجرای ویلا است. طبیعتاً ساخت و ساز در یک فضای مشخص انجام می‌گیرد و محل فونداسیون و دیوارها در این فضا تعریف می‌شود. روش‌های مختلفی برای این کار می‌توانیم انجام دهیم، اما استفاده از ریسمان و گچ برای مشخص کردن محل فونداسیون راحت‌تر و سریع‌تر است و ما نیز از این گزینه استفاده می‌کنیم. معمولاً در نقشه اولیه هر پروژه مشخص می‌شود که هرکدام از دیوارها به چه اندازه ضخامت و فونداسیون آن باید تا چه اندازه عمق داشته باشد. بنابراین با توجه به این توضیحات، موقعیت هر کدام از دیوارها را به صورت فونداسیون در محل اجرای ویلا مشخص کرده و آنها را با گچ علامت می‌زنیم.

نقشه کشی برای اجرای ویلا

پس از مشخص کردن محل اجرای فونداسیون و علامتگذاری آن‌ها، با استفاده از تجهیزات و ماشینهای پی کنی اقدام به گود برداری بخش‌های مختلف می‌کنیم و اندازه آنها را با توجه به توصیه مهندسان و گروه ناظرین مشخص می‌کنیم. معمولاً ماشین‌های پی کنی به خوبی فونداسیونها را مشخص نمی‌کند و نیاز دارند که بر روی کارهای آنها، اصلاحاتی صورت گیرد. در این مرحله، با استفاده از ابزارهای موجود در فروشگاه و با کمک گرفتن از مهندسین و ناظرین به سراغ بخش‌های مختلف فونداسیون رفته و آنها را با توجه به مختصات مشخص شده در نقشه اصلاح می‌کنیم.

پی کنی در اجرای ویلا

 قالب گذاری و اجرای اسکلت

اکنون که محل فونداسیون برای ساخت و اجرای ویلا مشخص شده است و با توجه به نیاز ساختمان آنها را آماده کردیم، به سراغ گروه قالب گذاری خواهیم رفت و قالب‌های مربوط به فونداسیون راه نصب خواهیم کرد. با توجه به اینکه، هدف نهایی ما اجرای پروژه با استفاده از بتن است، باید در قسمتهای مختلف آن از میلگردهای با میزان استحکام متناسب با سازه استفاده کنیم. بنابراین، با مشورت مهندسین گروه به تام اقدام به آماده سازی آرماتورها خواهیم کرد و آرماتور مورد نیاز برای فونداسیون، ستون‌ها، دیوارها و سقف آماده می‌کند. آماده سازی آرماتورها توسط گروه تاسیسات انجام خواهد گرفت.

قالب گذاری در اجرای ویلا

ساخت و اجرای ویلا شامل بتن ریزی و اجرای اسکلت آن می‌شود. برای ساخت یک سازه بتنی لازم است که هر در هر قسمت از آن از یک نوع بتن خاص با حجم مشخص استفاده کرد که باعث می‌شود تنوع سفارش‌های ما بسیار بالا باشد. به همین دلیل گروه به تام با کارخانه‌های بتن آماده در مناطق مختلف در ارتباط هست و کلیه سفارشات مربوط به بتن ریزی و اجرای اسکلت را از این شرکت‌ها تأمین می‌کند.

در جریان اجرای اسکلت و بتن ریزی بخش‌های مختلف، از گروه کنترل کیفی کارخانه تولید بتن آماده و همچنین مهندسین شرکت کمک گرفته، بهترین نوع بتن را برای بخشهای مختلف سازه به کار می‌گیریم. با توجه به اینکه اجرای بخشهای مختلف یک اسکلت بتنی به ترکیب خاصی از مصالح بتن و همچنین مواد افزودنی نیاز دارد، ترجیح داده می شود که اضافه کردن این مواد را به کارخانه‌های بتن آماده واگذار کرده و زمان خشک شدن و اجرای سازه را به روال طبیعی آنها واگذار ‌کنیم. این مرحله از کار ممکن است کمی زمانبر باشد، اما به کمک مهندسین سازه به تام، وضعیت پروژه در لحظات مختلف مورد بررسی و آنالیز قرار می‌گیرد.

بتن ریزی در اجرای ویلا

 دیوارکشی و مشخص کردن بخش‌های مختلف

پس از اجرای اسکلت و مشخص شدن چارچوب اصلی ساختمان ویلا، می‌توان ادعا کرد که قدم اصلی ساخت و اجرای ویلا برداشته شده و اکنون می‌توان با توجه به این اسکلت، به طراحی کلی آن پرداخت. یکی از مزایای استفاده از سازه بتنی این است که به خوبی با سایر مصالح ساختمانی هماهنگ می‌شود امکان جدا شدن آنها بسیار کمتر است.

اجرای دیوار در اجرای ویلا

در جریان دیوار کشی، فقط پر کدن چهارچوب ساختمان مهم نیست و لازم است که در جریان آن، محل قرار گرفتن اتاق‌ها، ورودی و خروجی آنها، سیستم تهویه، سیستم گرمایش و سرمایش و مواردی از این قبیل مشخص شود.

مشخص کردن بخش های مختلف در اجرای ویلا

 اجرای سقف به صورت معمولی یا شیروانی

سقف ویلا در مناطق مختلف کشور متفاوت است هر کدام از آنها ترجیح می‌دهند که از سبک‌های سنتی خود استفاده کنند. رایج ترین سقف هایی که برای ویلا در سطح کشور انجام می‌شود، شامل سقفهای شیروانی و معمولی می‌شود که اجرای هر کدام از آنها به تجهیزات ویژه‌ای نیاز دارد. اجرای سقف معمولی در جریان ساخت ویلا مشکل چندانی ندارد و همزمان با بتن ریزی کلیه سازه، می‌توان اجرای سقف را نیز به اتمام رساند.

اجرای سقف در اجرای ویلا

خوشبختانه گروه به تام تمامی این مصالح را می‌تواند فراهم کند و اجرای آن نیز توسط گروه تاسیسات انجام می‌شود که یکی از ابزارهای جوشکاری و برشکاری استفاده می‌کنند.

 محوطه سازی

برای جدا کردن پروژه ساخت و اجرای ویلا از محوطه‌های کناری و ساخت دیوار تا مشخص کردن مرز آن نسبت به سایر زمین‌ها و ساختمان‌های کناری، لازم است که محوطه سازی آن صورت گیرد و بخشهای مختلف آن در قسمت‌های داخلی محوطه مشخص شود. پس از تکمیل کردن دیوارهای اطراف و بستن چارچوب زمین، باید به سراغ مشخص کردن بخشهای زیر برویم:

 تعیین محوطه بازی

یکی از بخش‌هایی که در ساختمانهای مسکونی کمتر دیده می‌شود و بیشتر مختص به ساخت و اجرای ویلا است، تعیین محوطه بازی است که ممکن است با توجه به سلیقه صاحب پروژه متفاوت باشد. به عنوان مثال، برخی از خانواده‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند که در ویلای خود از زمین‌های بزرگی مانند زمین تنیس یا زمین والیبال دو نفره استفاده کنند، اما در طرف مقابل خانواده‌هایی که دارای فرزند کوچک هستند، فضایی همانند شهربازی وسایل بازی مانند سرسره و الاکلنگ را ترجیح می‌دهند. خوشبختانه ما با توجه به تجهیزاتی که در اختیار داریم در زمینه پیاده‌سازی هیچکدام از این زمین‌ها و محوطه بازی محدودیت نخواهیم داشت.

تعیین محوطه بازی در اجرای ویلا

 

 نصب آلاچیق

یکی دیگر از گزینه‌هایی که ما در اجرای ویلا در نظر می‌گیریم و با موافقت صاحب پروژه مواجه می‌شود، نصب آلاچیق در بخشهای مختلف محوطه ویلا است. آلاچیق‌ها انواع مختلفی دارند که برخی از آنها چوبی، برخی فلزی و برخی نیز سیمانی هستند. فروشگاه به تام از ابزار آلات و مصالح ساختمانی مختلفی بهره می‌برد که امکان تولید انواع آلاچیق‌ها را خواهیم داشت و طراحی و ساخت آنها را گروه طراحان دکوراسیون انجام خواهند داد.

نصب آلاچیق در اجرای ویلا

 نصب باربیکیو و منقل

هیچ کس نمی‌تواند منکر این موضوع باشد که لذت ویلا به وجود باربیکیو و منقل بستگی دارد. طراحان گروه به تام نیز با اطلاع از این وضعیت، در برنامه ساخت و اجرای ویلا روند نصب باربیکیو و منقل را نیز در نظر گرفته‌اند. البته برای این بخش می‌توانیم از دو گزینه دست ساز و پیش آماده استفاده کنیم که انتخاب آنها به صاحب پروژه برمی‌گردد. معمولاً گزینه‌های دست ساز ثابت هستند و از استحکام بیشتری برخوردار است، اما کسانی که دوست دارند این وسایل را به بخش‌های مختلف ویلا جابجا کند، بهتر است به سراغ باربیکیو و منقل پیش آماده بروند.

نصب باربیکیو در اجرای ویلا

 ایجاد استخر

ساخت و اجرای ویلا بدون استخر! چیزی کم نیست!؟ به نظر می‌رسد که این نظر بسیاری از سازندگان و حتی صاحب پروژه‌های ویلاسازی باشد و به همین دلیل ما نیز در گروه به تام این کار را در روند کلی ساخت و اجرای ویلا گنجانده‌ایم. به طور کلی روند ایجاد یک استخر را می‌توان در مراحل خلاصه کرد: گودبرداری، آماده سازی چارچوب استخر، استفاده از بتن آب بند برای جلوگیری از نفوذ آب، عایق کردن دیوارها، نصب کاشی یا سرامیک، استفاده از سیستم‌های تأمین آب و تهویه، و برخی تجهیزات و متعلقات اضافی.

ایجاد استخر در اجرای ویلا

بنابرین، در جریان محوطه سازی ویلا، تجهیزات لازم برای ساخت یک استخر با توجه به سلیقه صاحب پروژه فراهم خواهیم کرد و از مصالح ساختمانی موجود در فروشگاه بهداشتی بهره می‌گیریم. طراحی استخر توسط مهندسین، اجرای آن توسط بنا و گروه تاسیسات و زیباسازی نهایی استخر نیز توسط گروه طراحان دکوراسیون به تام اجرا می‌شود.

 نورپردازی محیط حیاط

گام مهم دیگر در ساخت و اجرای ویلا که به نوعی محوطه سازی آن را به پایان می‌رساند، نصب سیستم نورپردازی در حیاط است که ممکن است با سبک‌های مختلفی اجرا شود. لامپ‌ها، چراغ‌ها و لوسترهای با طرح‌های متنوع و جدید با توجه به دکوراسیون حیاط در فروشگاه به تام موجود است که انتخاب آنها با سلیقه صاحب ویلا و با مشورت گروه طراحان دکوراسیون انجام خواهد گرفت. نصب سیستم نورپردازی و قرار دادن چراغ‌ها در محل خود توسط گروه تاسیسات انجام می‌شود.

[irp posts=”20242″ name=”بازسازی خانه”]

نورپردازی محوطه ویلا در اجرای ویلا

 نماکاری خارج ساختمان

قبل از اینکه به سراغ اجرای نمای داخلی ویلا برویم و به نوعی ظرافت کاری‌های آن را انجام دهیم، لازم است که نمای خارجی ساختمان را آماده کرده و ظاهر اصلی آن را مشخص کنیم. در حالت کلی برای ساخت و اجرای ویلا می‌توان از دو سبک کاملاً متفاوت برای نمای خارجی آن استفاده کرد. این دو روش شامل موارد زیر می‌شوند:

 استفاده از سنگ نما

استفاده از سنگ نما برای اجرای نمای خارجی ساختمان مزایای بسیاری دارد و صاحب ویلا می‌تواند از طول عمر بالای آن اطمینان داشته باشد. در ضمن سنگ نما تقریبا نفوذناپذیر بوده و نگرانی بابت فرسایش آنها وجود ندارد. البته با توجه به اینکه استفاده از سنگ نما در اجرای ویلا ممکن است هزینه بر باشد، معمولاً برخی از افراد چندان به آن توجهی نمی‌کنند و به سراغ گزینه دوم می‌روند.

استفاده از سنگ نما در اجرای ویلا

 استفاده از بتن و رنگ کاری

روش دیگری که بتوان نمای خارجی اجرای ویلا را بهبود بخشند، استفاده از بتن و سپس مخلوط پودر سنگ و سیمان است که هزینه بسیار کمتری دارد و اتفاقاً استحکام خوبی نیز دارد. معمولاً طراحان دکوراسیون گروه ماه برای پشتیبانی از این ماده ساختمانی از رنگهای مختلفی نیز استفاده می‌کنند که تنوع رنگی آن را بالاتر می‌برد. بتن از لحاظ مقاومت در نفوذناپذیری نمی‌تواند با سنگ نما رقابت کند، اما در هرحال استحکام و طول عمر بالایی دارد.

استفاده از بتن و رنگ در اجرای ویلا

 نمای داخلی ویلا

محوطه سازی و نمای خارجی ساختمان را در جریان ساخت و اجرای ویلا به پایان رساندیم، زمان ورود به بخش داخلی آن و اجرای نما و طراحی دکوراسیون آن است. همانطور که در جریان بازسازی خانه و اجرای سرویس مبلمان حمام اشاره شد، هر کدام از بخش‌های داخلی ویلا به یک استاد کار یا طراح ماهر نیاز دارد که در جریان ساخت و اجرای ویلا نیز ما از همان افراد با همان سطح تخصص استفاده خواهیم کرد. به طور کلی، در جریان اجرای نمای داخلی ویلا مراحل زیر را انجام می‌دهیم:

 اجرای کف ساختمان

اجرای کف در ساختمان ویلا با روشهای مختلفی می‌تواند انجام گیرد و گزینه‌های مختلفی برای آن می‌توانیم انتخاب کنیم. در حالت کلی، کف ساختمان ویلا را می‌توانیم به چند بخش اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه، و سرویس بهداشتی تقسیم کنید و برای هر کدام از آنها یک نوع پوشش کف انتخاب کنیم. به عنوان مثال، برای هرکدام از این اتاقها می‌توانیم:

 • اتاق نشیمن: به دلیل ترافیک بالا همچنین زیبایی آن، بهتر است سرامیک اسلب یا سایز بزرگ به کار گرفته شود که دوام بیشتری دارد. البته استفاده از پارکت LVT نیز انتخاب مناسبی است.
 • آشپزخانه: با توجه به حجم رطوبت بالا و نیاز به پایداری نسبتاً مناسب، استفاده از سرامیک پرسلان با طرح‌های مختلف بهتر است.
 • حمام و سرویس بهداشتی: در مورد حمام سرویس بهداشتی بهتر است از سرامیک‌های معمولی یا پرسلان با اندازه‌های کوچک و با رنگ سفید استفاده کنیم.
 • اتاق خواب: اتاق خواب معمولاً تردد بسیار کمی دارد و نرم بودن آن اهمیت بیشتری دارد. با این توضیحات انتخاب ما برای اجرای ویلا در این بخش استفاده از پارکت است که تنوع رنگی بالایی نیز دارد.

اجرای کف ساختمان در اجرای ویلا

 اجرای نمای دیوارها

همانطور که در جریان ساخت و اجرای ویلا برای کف هر کدام از اتاق‌ها یک معیار خاص در نظر گرفتیم، در مورد اجرای نمای دیوارهای ویلا نیز می‌توانیم به همین سبک عمل کنیم و برای هرکدام از بخش‌های آن یک محصول خاص پیشنهاد دهیم. برای هرکدام از دیوارها و با توجه به مصالحی که در آنها به کار رفته است، می‌توانیم از گچکار یا نصاب کاشی و سرامیک در قسمت‌های مختلف کمک بگیریم. مثلاً داریم:

 • اتاق نشیمن: عموماً برای اتاق نشیمن از نمای گچ با نقاشی‌های مختلف استفاده می‌شود، اما ممکن است برخی از طراحان به سراغ سرامیک اسلب بروند و از آن در قسمت ورودی ساختمان استفاده کنند.
 • آشپزخانه: آشپزخانه به دلیل وجود رطوبت و چربی نیاز دارد که با فواصل زمانی مشخص شستشو داده شود، از طرف دیگر در بیشتر قسمتهای آن از کابینت استفاده می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد ما برای این بخش از ساختمان ویلا، استفاده از یک نوار کاشی در قسمت خالی کابینتها و استفاده از گچ برای پوشش دادن سایر قسمت دیوارها و سقف است.
 • حمام و سرویس بهداشتی: بهترین پوشش برای دیوارهای حمام و سرویس بهداشتی در جریان ساخت و اجرای ویلا استفاده از کاشی است که در برابر رطوبت مقاوم هستند و به راحتی شستشو داده می‌شود. کاشی‌های سفید رنگ به دلیل نشان دادن بهتر آلودگی‌ها، پیشنهاد ما در این بخش از ساختمان هستند.
 • اتاق خواب: دیوار اتاق خواب در معرض مشکل خاصی وجود ندارد و تنها ممکن است برخی از خانواده‌ها برای آنها از نقاشی استفاده کنند. به همین دلیل سعی می‌کنیم که دیوارهای اتاق خواب را با کمک گرفتن از یک استاد کار گچ کار آماده کنیم و در صورت نیاز به نقاشی، از یک نقاش برای اتمام کار کمک می‌گیریم.

اجرای نمای دیوارها در اجرای ویلا

 اجرای نورپردازی

اجرای نورپردازی درجریان ساخت ویلا توسط گروه تاسیسات و طراحی آن توسط گروه طراحان دکوراسیون کلینیک ساختمانی به تام انجام می‌شود. معمولاً شروع کار بدین صورت است که یک گروه از طراحان، الگوهای مختلفی برای طراحی دکوراسیون ویلا در نظر می‌گیرند و با توجه به آن به طراحی سیستم نورپردازی در بخش‌های داخلی ویلا می‌پردازند. پس از مشخص شدن محل قرارگیری نورهای مختلف، گروه تاسیسات می‌تواند سیم کشی این سیستم را طراحی کرده و نسبت به اجرای نورپردازی آن اقدام کند.

اجرای نورپردازی داخلی در اجرای ویلا

  اجرای سرویس مبلمان دستشویی

گام مهمی دیگر در ساخت و اجرای ویلا شامل اجرای سرویس مبلمان برای بخش‌های مختلف آن است. اولین بخشی که به سراغ آن می‌رویم، سرویس بهداشتی و حمام است که از تجهیزات و سرویس مبلمان مختص به خود برخوردار است. به طور کلی اجرای سرویس مبلمان حمام و سرویس بهداشتی شامل قسمت‌های زیر می‌شود:

 • انتخاب سنگ توالت: برای انتخاب سنگ توالت سه گزینه مطرح می‌شود که امکان تهیه آنها از فروشگاه به تام فراهم است. سنگ توالت آسیایی برای افراد مایل به سبک سنتی، سنگ توالت فرنگی برای افراد دارای محدودیت حرکتی و سنگ توالت وال هنگ برای سرویس بهداشتی کوچک پیشنهاد ما برای این بخش هستند.
 • انتخاب سنگ روشویی: سنگ‌های مصنوعی انواع مختلفی دارند که برخی از آنها ساده و برخی نیز به سبک‌های کلاسیک و مدرن ساخته می‌شوند. انتخاب نوع آنها با توجه به طراحی دکوراسیون محیط صورت گرفته و سلیقه صاحب پروژه نیز در این انتخاب دخیل است.
 • انتخاب کابینت روشویی: انتخاب کابینت روشویی در جریان ساخت و اجرای ویلا بسیار مهم است و معمولاً افراد خانواده ترجیح می‌دهند که از این فضا برای نگهداری تجهیزات و وسایل خود استفاده کند. کابینت‌های روشویی علاوه بر اینکه از مواد مختلفی ساخته می‌شوند، طرح های متفاوتی دارند و محل نصب آنها نیز متفاوت است. بنابر این انتخاب به این بخش از کار را طراحان دکوراسیون واگذار می‌دهند و انجام آن توسط گروه تاسیسات اجرا می‌شود.
 • انتخاب شیر آلات و تجهیزات حمام: به طور کلی شیر آلات و تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی ممکن است ساده و یا هوشمند باشد. شیرهای ساده راحت‌تر درست می‌شوند، نیاز به تجهیزات ویژه ندارند و هزینه پایین‌تری نیز دارند. اما شیرهای هوشمند گرانتر هستند، استفاده از آنها راحت‌تر است و نمایی مدرن به فضای حمام و سرویس بهداشتی می‌بخشند.
 • انتخاب کابین دوش: در جریان اجرای ویلا می‌توان یک کابین دوش نیز مورد استفاده قرار داد. کابین‌های دوش دست ساز در این مورد پیشنهاد بهتری هستند و با توجه به هزینه کمتری که دارند، برای استفاده‌های کمتر مناسب هستند.
 • انتخاب وان حمام و جکوزی: وجود وان حمام و جکوزی اگرچه در مناطق مسکونی چندان اجبار نیست، اما به نظر می‌رسد که در مورد سرویس حمام ویلا اهمیت بسیاری دارد. گزینه‌های مختلفی از وان و جکوزی از فروشگاه به تام موجود است که انتخاب آنها با توجه به اندازه حمام و با سلیقه صاحب پروژه انجام می‌شود.

اجرای سرویس مبلمان حمام و دستشویی در اجرای ویلا

  اجرای سرویس مبلمان نشیمن

اتاق نشیمن از لحاظ زیبایی در ساخت و اجرای ویلا بسیار مهم هست و به همین دلیل گروه ما در اجرای این بخش اولویت ویژه‌ای به خرج می‌دهد. در جریان اجرای سرویس مبلمان اتاق نشیمن می‌توانیم مراحل زیر را انجام دهیم:

 • انتخاب مبلمان: با وجود اینکه انتخاب مبلمان از وظایف گروه خدمات کلینیک ساختمانی بهتام نیست، اما طراحان دکوراسیون گروه ما می‌توانند در این زمینه به صاحب ویلا مشورت داده و یک سرویس مناسب با طراحی ساختمان انتخاب کنند.
 • انتخاب لوستر: انتخاب لوستر در زیباسازی اتاق نشیمن اهمیت دارد. اگرچه مدل‌های مختلفی از لوستر در بازار وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که لوسترهای بزرگ، با تعداد لامپ زیاد و با طراحی پیچیده انتخاب خوبی برای این بخش محسوب شود.
 • نصب شومینه: یکی دیگر از قسمت‌هایی که در جریان طراحی و اجرای ویلا ممکن است از گروه ما خواسته شوند، نصب شومینه است که بیشتر جنبه دکوری و تزئینی دارد. معمولاً شومینه‌های هیزمی به خاطر زیبایی و سبک سنتی آنها طرفداران بیشتری دارد.
 • انتخاب و نصب پرده: با وجود اینکه انتخاب و نصب پرده فقط به اتاق نشیمن محدود نمی‌شود، اما در مورد اجرای ویلا بیشتر سعی می‌شود که در مورد سایر اتاق‌ها از پرده ساده و در مورد اتاق نشیمن از پرده‌های سلطنتی با طراحی‌های پیچیده استفاده شود.

اجرای سرویس مبلمان اتاق نشیمن در اجرای ویلا

 اجرای سرویس مبلمان آشپزخانه

انتخاب سرویس مبلمان آشپزخانه همانند سرویس حمام و دستشویی از چند بخش بیشتر تشکیل شده است است و باید تمرکز بیشتری بر روی جزئیات آن صورت گیرد. مهم‌ترین فاکتوری که در آشپزخانه انتخاب می‌شود، کابینت، میز آشپزخانه و لوستر است. برخی از بخش‌های که در جریان سرویس مبلمان آشپزخانه باید تهیه کنیم به عبارت‌اند از:

 • انجام کابینت به‌طور کامل: مهم‌ترین بخش از خانه که در جریان ساخت و اجرای ویلا باید به آن اهمیت داده شوند انتخاب کابینت و نصب آن است. انتخاب کابینت با توجه به دکوراسیون داخلی منزل توسط طراحان گروه به تام انجام می‌شود و نصب آنها نیز توسط گروه تاسیسات انجام خواهد گرفت.
 • انتخاب میز آشپزخانه: معمولاً میزهای چوبی بهترین انتخاب برای آشپزخانه ویلا محسوب می‌شود. انتخاب میز آشپزخانه به تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند و همچنین دکوراسیون کلی ساختمان بستگی دارد.
 • انتخاب لوستر: در انتخاب لوستر برای آشپزخانه فاکتورهای مختلفی مطرح است که مهم‌ترین آن‌ها امکان شستشو و تمیز کردن آن است؛ زیرا در این بخش از ساختمان معمولاً رطوبت و چربی بسیار بالاست.
 • انتخاب تجهیزات آشپزخانه: تجهیزات آشپزخانه به چند وسیله اصلی از جمله اجاق گاز، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، هود آشپزخانه و مواردی از این دست خلاصه می‌شود. با توجه به اینکه در فروشگاه به تام امکان دسترسی به کلیه این تجهیزات وجود دارد، محدودیتی در انتخاب آن‌ها با توجه به طراحی و زیبایی وجود نخواهد داشت.

اجرای سرویس مبلمان آشپزخانه در اجرای ویلا

 اجرای سرویس مبلمان اتاق خواب

اتاق خواب در جریان اجرای ویلا همانند سایر بخش‌ها به انتخاب سرویس مبلمان نیاز دارد. سلیقه افراد در انتخاب سرویس مبلمان اتاق خواب متفاوت است و هر گروهی به تجهیزات خاصی نیاز دارد؛ اما به طور کلی چند بخش همیشگی در آنها وجود دارد:

 • تخت خواب: تخت خواب به عنوان مهمترین بخش سرویس مبلمان اتاق خود شناخته می‌شود و به دو صورت دست ساز و پیش آماده تهیه می‌شود. اگر فضای اتاق خواب کوچک باشد، گروه نجاران به تام می‌تواند یک تختخواب متناسب با اندازه اتاق طراحی کند، اما اگر فضای اتاق به اندازه کافی بزرگ باشد می‌توان یک تخت بزرگ پیش آماده انتخاب کرد و گروه تاسیسات آن‌ها را نصب می‌کنند.
 • کمد دیواری: انتخاب کمد دیواری همانند انتخاب تخت خواب به اندازه اتاق خواب بستگی دارد. در این مورد نیز می‌تواند دو گزینه دست ساز و پیش آمده استفاده کرد.
 • صندلی یا مبل: صندلی یا مبل استفاده شده در اتاق خواب معمولاً به صورت تکی و انفرادی هستند. اگر طراحی دکوراسیون کلی ویلا به صورت سنتی باشد، صندلی‌های چوبی و اگر به صورت مدرن باشد، مبلهای راحتی انتخاب خوبی هستند

اجرای سرویس مبلمان اتاق خواب در اجرای ویلا

 تمیزکاری و تحویل ویلا

آخرین بخش کار طراحی و اجرای ویلا را تمیز کاری و تحویل آن تشکیل می‌دهد. در این مرحله گروه به تام به طور کامل بخش‌های مختلف ویلا را مورد بازرسی قرار داده و در صورت وجود ایراد در بخش‌های مختلف، آن‌ها را برطرف خواهیم کرد. در نهایت پس از تمیز کردن قسمت‌های مختلف، ویلای مورد نظر را آماده تحویل به مشتری است

اگرچه مراحل فوق الذکر به صورت کلی و مختصر بیان شده‌اند، اما گروه کلینیک ساختمانی به تام مفتخر است که در زمینه‌های مختلف طراحی، ساخت و اجرای ویلا تجربه‌های موفقی داشته است و می‌تواند این تجربه‌ها را در اختیار مخاطبان و مشتریان خود قرار دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با آشنایی با خدمات گروه به تام با ما در تماس باشید.

[irp posts=”20962″ name=”طراحی و اجرای مبلمان سرویس بهداشتی و حمام”]

tamep2