نصب شیرآلات منزل
دیدگاه‌ها برای نصب شیرآلات منزل بسته هستند
نصب شیرآلات منزل

نصب شیرآلات منزل

اگر به دنبال نصب شیرآلات منزل خود به صورت حرفه‌ای هستید، یا در انتخاب نحوه استفاده از آنها و سیستم‌های متناسب با کابینت و دکوراسیون بخش‌های مختلف منزل با مشکل مواجه شده‌اید، گروه ما در کلینیک ساختمانی به تام روند نصب شیرآلات منزل به صورت هوشمند و سنتی را با کیفیت بالا و به کمک گروه مجرب انجام می‌دهیم. برای آشنایی بیشتر با روند نصب شیرآلات منزل و همچنین انواع مختلف آن‌ها، توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می‌کنیم.

چگونگی نصب شیرآلات منزل

در جریان نصب شیرآلات منزل چکار می‌کنیم؟

اولین موردی که به هنگام نصب شیرآلات منزل ممکن است به یک چالش برای شما تبدیل شود، این است که روند انجام کار به چه شکلی است؟ برای روشن شدن ذهنیت شما نسبت به انجام این کار و نقش گروه ما در پایان رساندن آن، مراحل انجام کار روند به شکل زیر خلاصه می‌کنیم:

 • بررسی وضعیت پروژه و مشخص کردن میزان بودجه مورد نیاز: در این مرحله با توجه به محل استفاده از شیرآلات مختلف، وضعیت پروژه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و میزان بودجه‌ای که برای خرید آنها لازم است، به اطلاع کارفرما می‌رسانیم.
 • انتخاب نوع شیرآلات با توجه به محل استفاده: در حال حاضر در سطح بازار انواع مختلفی از شیوه‌های سنتی و شیرهای هوشمند وجود دارد که استفاده از هرکدام از آنها به شرایط خاصی نیاز دارد.
 • انتخاب جنس شیرآلات برای تناسب با بخش‌های مختلف منزل: شیرآلات منزل از مواد مختلفی ساخته می‌شود که شیرآلات برنجی، شیرآلات فولادی، شیرآلات استیل ضد زنگ، شیرآلات چدنی و شیرهای پلاستیکی نمونه‌های مختلف آنها هستند.
 • آماده سازی لوله کشی نصب شیرآلات منزل: در این مرحله ابتدا وضعیت لوله کشی توسط گروه تأسیسات مورد بررسی قرار می‌دهیم و شرایط مناسب برای نصب شیرآلات را فراهم می‌کنیم.
 • بررسی وضعیت نهایی پروژه، تکمیل آن و در نهایت تحویل کارفرما: پس از نصب شیر و تمیز کردن قسمت‌های مختلف، گروه تأسیسات به بررسی نحوه انجام کار می‌پردازند و پس از تأیید انجام کار توسط گروه کنترل کیفیت، فرآیند تحویل پروژه به کارفرما انجام می‌شود.

در جریان نصب شیرآلات منزل چکار می‌کنیم؟

انواع شیرآلات

دسته بندی شیرآلات منزل شامل موارد مختلفی می‌شود که برخی از آنها بر مبنای استفاده از شیرآلات و برخی نیز بر مبنای نحوه عملکرد آنها صورت می‌گیرد. البته در این بین نباید از جنس آنها نیز آن چشم پوشی کنیم و لازم است که به جنس انتخابی شیر نیز توجه داشته باشیم. در جریان نصب شیرآلات منزل ممکن است با گزینه‌های زیر مواجه شویم:

 • شیرهای هوشمند: این شیرها دارای حسگرهای مختلفی برای تشخیص دست هستند که هنگام تشخیص قرار گرفتن دست در محل خروج آب، اقدام به باز کردن جریان آب می‌کنند.
 • شیرآلات مکانیکی: این شیرها دارای دستگیره‌های مکانیکی هستند که از آنها برای باز کردن جریان آب سرد و آب گرم استفاده می‌شود.
 • شیرآلات فلزی: شیرهای چدنی، شیرهای برنجی، شیرهای فولادی و شیرهای استیل ضد زنگ نمونه‌های مختلفی از این مدل هستند.
 • شیرآلات پلاستیکی: ساده‌ترین، ارزان‌ترین، و کم مصرف‌ترین نوع شیرآلات منزل هستند که تنها در سرویسهای بهداشتی معمولی به کار گرفته می‌شوند.

انواع شیرآلات و مراحل نصب شیرآلات منزل

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

مراحل نصب شیرآلات منزل

در جریان نصب شیرآلات نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم که کیفیت نهایی کار به شکل مناسب و مطابق با استانداردهای داخلی و بین المللی باشد. به همین دلیل، سعی کرده‌ایم که در گروه خود از تاسیسات و پرسنل آموزش‌دیده و ماهر کمک بگیریم. این امام مراحل انجام نصب شیرآلات منزل را به ترتیب زیر انجام می‌دهیم:

 • آماده سازی لوله کشی: با توجه به اینکه شیرآلات منزل وظیفه کنترل جریان خروجی آب را برعهده دارند و محل نهایی کنترل لوله کشی شناخته می‌شود، سعی می‌کنیم که قبل از نصب شیرآلات، تمامی قسمتهای لوله کشی و بررسی گردد و آنها و لحاظ کیفی مورد بررسی قرار دهیم.
 • نصب ورودی آب سرد و آب گرم: اگر از شیرآلات دارای ورودی مجزا برای آب سرد و گرم استفاده کنیم، سعی می‌کنیم که ورودی آب سرد و گرم به صورت مجزا و تفکیک شده وصل کنیم.
 • تنظیم شدت جریان آب: برای کسانی که از آبگرمکن استفاده می‌کنند، تنظیم شدت جریان آب برای استفاده بهینه از انرژی لازم است. سعی می‌کنیم که گروه تاسیسات کنترل کاملی بر جریان آب و خروجی داشته باشند.
 • تست نهایی: مرحله آخر نصب شیرآلات منزل توسط گروه کنترل کیفیت انجام می‌شود و نحوه انجام کار از لحاظ مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مراحل نصب شیرآلات منزل

در مورد انجام خدمات منزل خود نگران نباشید، ما در گروه به تام در کنار شما خواهیم بود و کلیه موارد فنی را انجام خواهیم داد. برای آشنایی بیشتر با ما در تماس باشید.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

0

بالا