بررسی انواع پنجره UPVC ثابت و فولکس واگنی

پنجره UPVC ثابت

پنجره UPVC ثابت از پر کاربرد ترین و مناسب ترین نوع پنجره ها می باشد. به دلیل آن که این نوع پنجره ثابت است در آن از یراق آلات استفاده نمی شود و در مقایسه با دیگر انواع پنجره های  UPVC در کاهش آلودگی صوتی تاثیر زیادی دارد.

از دیگر مزایای پنجره UPVC ثابت این است که بهترین میزان دید را بدون مزاحمت فریم برای ساکنین ایجاد می کند. همچنین به خاطر فیکس بودن، در برابر گرد و خاک و سرما و گرما عایق است. این مدل پنجره را می توان از پر مصرف ترین نوع پنجره UPVC ثابت نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده می گردد و به دلیل ثابت بودن آن در نواحی نورده به صورت دیواره نیز به کار می رود.

پنجره UPVC ثابت
پنجره UPVC ثابت

پنجره UPVC ثابت لمینیت با نمایی چوبی

پنجره UPVC ثابت ترکیبی مطمئن از مقاومت، چشم انداز ظاهری و امنیت بوده و ظاهری زیبا را در خارج و داخل خانه شما به وجود می آورند. در گذشته برای زیبایی بیشتر، پنجره ها به طور سنتی از چوب استفاده می شد. اگر چه چوب ظاهری زیبا دارد ولی مشکلات فراوانی هم به همراه دارد. چوب زمانی که در معرض باران قرار بگیرد خیلی سریع فاسد می شود و می تواند خطر امنیتی هم برای ساکنان به همراه داشته باشد. چوب در برابر نور خورشید متورم و از هم گسیخته می شود. ولی پنجره UPVC ثابت این مشکلات را ندارند. شما می توانید بدون تعمیر و با هزینه ای کمتر پنجره هایی به شکل چوب اما از جنس UPVC داشته باشید. این امر با استفاده از تکنولوژی لمینیت در  UPVC امکان پذیر شده است.

پنجره های UPVC در تابستان باعث می شوند گرمای بیرون به داخل منزل نفوذ نکرده و سبب گرم نشدن محیط داخل می شود و در زمستان هم باعث می شود تا گرما از محیط خانه خارج نگردد. در پنجره های UPVC تنوع زیادی در شکل بازشو وجود دارد و هیچ محدودیتی از نظر شکل وجود ندارد و افرادی که هزینه برایشان خیلی مهم می باشد پنجره UPVC ثابت انتخابی کارآمد محسوب می گردد. اگر به دقت به نمای ساختمان های نوساز توجه کنید، مشاهده می کنید که نمای چوبین پنجره ها، امروزه با استفاده از پنجره های لمینیت  UPVC تامین می شود.

پنجره UPVC ثابت
پنجره UPVC ثابت

پنجره UPVC ثابت در ترکیب تک حالته

در این نوع  از پنجره های UPVC، پنجره میانی ثابت بوده و دو پنجره UPVC تک حالته از طرفین باز شو هستند که این طرح از پنجره UPVC به سبب سادگی عمومیت داشته و بیشترین کاربرد را دارد.

پنجره UPVC ثابت در آلاچیق

پنجره UPVC ثابت در ساخت آلاچیق، بالکن و نیز محوطه های گلخانه ای و پاسیو بسیار پر کاربرد بوده و موارد استفاده زیادی دارد این نوع از پنجره به دلیل ثابت بودن بالاترین درجه عایق بودن را دارا می باشد.

پنجره UPVC ثابت در پوشش های سقفی

از دیگر موارد استفاده از پنجره های  UPVC ثابت، استفاده در پوشش سقف های مناطقی است که می خواهیم در عین داشتن عایق رطوبتی و گرمایی، از نور کامل نیز بهره ببریم. بهترین گزینه برای این مناطق پنجره های UPVC ثابت می باشد.

به طور کلی از پنجره ثابت می توان در ترکیب لنگه درب های بالکنی  UPVC تک حالته و لنگه ثابت استفاده کرد. لازم به ذکر است که در پروفیل مصرفی پنجره ثابت می بایست نهایت دقت صورت گیرد تا کاملا با زاویه 90 درجه به خط افق عمود باشد چراکه در ریگلاژ لنگه های متحرک بسیار تاثیر می گذارد.

پنجره UPVC ثابت
پنجره UPVC ثابت

پنجره UPVC فولکس واگنی

این نوع پنجره به دلیل یراق آلات خاص خود مصارف خاصی دارد و سیستم بازشوی این پنجره به صورت ریلی و مانند ماشین های فولکس واگن می باشد.

مزایای استفاده از این نوع پنجره عبارت است از:

  1. باز شدن باز شو تا زاویه 45 درجه
  2. هنگام باز و بسته شدن هیچ فضایی اشغال نمی شود
  3. دارای سه نوع مختلف اتومات، نیمه اتومات و معمولی

در پنجره UPVC فولکس واگنی می بایست در وزن درب ها دقت بیشتری کرد و نبایستی اندازه بازشو های آن بیش از حد بزرگ باشد تا بازشو وزن مناسبی برای استفاده داشته باشد.

مزیت بازشوی فولکس واگنی نسبت به بازشوی کشویی 

یکی از مزیت های بازشوی فولکس واگنی این است که پنجره نسبت به مدل کشویی دارای فیتینگ بیشتری است و این قابلیت به این دلیل است که پنجره از چهارچوب خود کاملا جدا شده و بعد در ریل جانبی بر روی لت ثابت قرار می گیرد.

یراق پنجره فولکس واگنی از دیر باز در سایر پنجره ها نیز مورد استفاده بوده است و می توان گفت که یکی از یراق آلات زیبای پنجره می بشد. لازم به ذکر است باید دقت داشت تا یراق آلاتی را در پنجره UPVC استفاده کرد که اختصاصا برای UPVC تولید شده اند این مطلب بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که اغلب یراق آلات برای پنجره UPVC بصورت اختصاصی تولید شده اند. استفاده از یراق آلاتی که برای پنجره UPVC نمی باشد از کیفیت کار بسیار می کاهد.

تحریریه به تام