انواع لوستر سقفی مدرن را بهتر بشناسید
0
لوستر سقفی مدرن

تصور کنید که تصمیم به استفاده از لوستر سقفی مدرن یا چراغ آویز دکوراتیو برای منزل خود گرفته‌اید و به فروشگاه یا سایت اینترنتی مراجعه کرده‌اید تا بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. مطمئناً در ابتدا نور و برق لوسترها چشم شما را به خود جلب کرده و نمی‌دانید که کدام گزینه برای شما بهتر است. بعد از گذشت چند دقیقه، به خودتان می‌آید و می‌بینید که تفاوت زیادی بین مدلهای مختلف آنها وجود دارد. اولاً متوجه می‌شوید:

 • لوسترها یا لوستر کلاسیک هستند یا مدرن.
 • برخی از آنها چراغ آویز دکوراتیو هستند و برخی نیز چراغ رومیزی.
 • برخی تحت عنوان لوستر سقفی مدرن تعریف می‌شوند و برخی یک چراغ معمولی.
 • برخی برای اتاق پذیرایی مناسب هستند، برخی برای آشپزخانه و برخی اتاق خواب.

 فکر کنم خیلی سخت شد. حالا ادامه مطلب را با گروه به تام همراه باشید تا معرفی بهتر و کاملتری از گزینه‌های مد نظر شما داشته باشیم.

انواع لوستر سقفی مدرن از لحاظ محل استفاده

اولین کاری که می‌کنیم، لوستر سقفی مدرن را با توجه به محل استفاده از آنها تقسیم بندی می‌کنیم. این موضوع به ما کمک می‌کند که برای هر قسمت از منزل خود یک گزینه داشته باشیم و بتوانیم بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنیم. اگر می‌خواهید قضیه ادکلن مردانه و زنانه یا عینک آفتابی مردانه و زنانه برای شما تکرار نشود، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:

لوستر سقفی آشپزخانه

 آشپزخانه در بسیاری از مطالب به عنوان قلب منزل شناخته می‌شود و زیبایی آن به طور ویژه برای خانم‌های خانه دار مهم است. در آشپزخانه آشپزی انجام می‌شود، دکوراسیون و رنگ کابینت مهم است و مطمئناً بیش از سایر قسمتها شسته می‌شود. پس به خاطر داشته باشید که لوستر سقفی مدرن آشپزخانه معمولاً:

 • خیلی ساده است،
 • برای شستشو اذیت نمی‌کند
 • محل قرارگیری آن دقیقاً وسط میز ناهارخوری است.

گاهی بعضی از مشتریان به دنبال استفاده از لوستر فانتزی آشپزخانه هستند. این افراد معمولاً چندان با آشپزی میانه خوبی ندارند و شاید سالی یک بار آشپزخانه خود را نظافت کند. اگر شما هم از این افراد هستید، فروشنده بخواهید که یک لوستر فانتزی آشپزخانه به شما معرفی کند.

لوستر سقفی آشپزخانه

محصول پیشنهادی

چراغ آویز سقفی دکوراتیو مدل BT9803  لوستر مدرن مدل BT9803

لوستر اتاق خواب

تعجب نکنید! در اتاق خواب هم می‌توان از لوستر استفاده کرد، البته نه لوسترهای شاخه‌ای و فانتزی اتاق نشیمن. معمولاً در اتاق خواب مسئله نورپردازی بسیار مهم است و لوسترهای چوبی و لوستر سقفی ال ای دی بهترین گزینه ممکن برای اتاق خواب است. راستی محل قرارگیری لوستر سقفی مدرن اتاق خواب نباید بالای تخت خواب یا محل خواب باشد.

لوستر مدرن پذیرایی

همیشه بیشترین تاکید در طراحی دکوراسیون داخلی بر انتخاب تجهیزات مناسب و فانتزی برای اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن است. معمولا اتاق پذیرایی به مهمانها اختصاص می‌یابد و باید زیباترین گزینه‌ها برای آن انتخاب شود. برای لوستر مدرن پذیرایی سعی کنید دکوراسیون کلی اطراف را در نظر بگیرید، به رنگ پرده‌ها توجه کنید و نورپردازی محیطی را در نظر داشته باشید.

در اتاق پذیرایی خبری از شستن‌های مداوم و پشت سر هم نیست و احتمالاً همان خانه تکانی نزدیک به عید را خواهید داشت. لوستر چوبی یا لوستر شاخه‌ای در اتاق نشیمن به خوبی جواب می‌دهد، اما استفاده از لوستر سقفی کریستال و لوستر سلطنتی نیز پیشنهاد خوبی است، به آن فکر کنید!

لوستر مدرن پذیرایی

محصول پیشنهادی

لوستر سقفی لوستر مدرن مدل BT8651

چراغ سقفی سرویس بهداشتی

در مورد زیبایی لوستر سقفی مدرن سرویس بهداشتی حساسیت به خرج ندهید و سعی کنید از یک لوستر ارزان قیمت استفاده کنید. لوستر چوبی یا لوسترهای شاخه‌ای و لوسترهای دست ساز به هیچ وجه در این مورد مناسب نیستند و ترجیحاً از لوستر سقفی ال ای دی استفاده کنید. لوستر برنز به دلیل جنس بدنه خاص خود گزینه بدی نیست.

لوستر سقفی مدرن بالکن

بالکن نسبت به سایر قسمت‌های منزل تردد کمتری دارد و شاید هر چند سال یک بار شسته شود. استفاده از لوستر سقفی ال ای دی برای بالکن منزل بهتر است، زیرا هم طول عمر بالایی دارد و هم نحوه نورپردازی آن در شب مناسب است.

لوستر سقفی راهرو

راهرو به عنوان نقطه ورودی منزل شناخته شده و به نوعی یک ویترین برای دکوراسیون داخلی است. لوستر سقفی کوچک برای راهرو انتخاب مناسبی است که هم در نور پردازی نقش دارد و هم اندازه آن مزاحمت چندانی ایجاد نمی‌کند. لوستر شیشه‌ای و لوستر فلزی برای راهرو مناسب‌تر هستند.

لوسترهای مدرن دیوارکوب

 اگرچه لوسترهای دیوارکوب به عنوان لوستر سقفی شناخته نمی‌شوند، اما محل نصب آنها به صورتی است که در نورپردازی لوسترهای سقفی نقش دارند. برای لوسترهای دیوارکوب بدنه فلزی و بدنه شیشه‌ای انتخاب مناسبی است. البته محل دیوار در اتاق نشیمن یا سایر اتاق‌های منزل نیز در انتخاب ما تأثیر دارد.

لوسترهای مدرن دیوارکوب

محصول پیشنهادی

چراغ آویز سقفی | چراغ آویز دکوراتیو لوستر مدرن مدل MJ1617

لوستر سقفی کافی شاپ و رستوران

کافی شاپ و رستوران از دیگر محل هایی است که امکان استفاده از لوستر سقفی مدرن در آنها وجود دارد. معمولاً این فضاها نیاز به نظافت کمتری دارند و زیبایی در آنها بسیار مهم است. لوسترهای شیشه‌ای مانند لوستر سقفی کریستال و لوسترهای فلزی مانند لوستر برنزی در این مورد بیشتر کاربرد دارند.

لوستر سقفی کافی شاپ و رستوران

همین حالا می توانید مدل بالا را از لینک زیر سفارش بدین

لوستر مدرن | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 6-H008

لوستر سقفی مدرن اداری

برای ادارات و ساختمان‌های اداری نیز می‌توان از لوستر سقفی استفاده کرد. لوستر سقفی کوچک در مورد ادارات بیشتر کاربرد دارد. در مورد ادارات مسئله شستن مطرح نیست، زیبایی چندان اهمیت ندارد و بیشتر از لوسترهای ساده استفاده می‌شود. لوستر فلزی و لوستر ال ای دی در این مورد بیشتر استفاده می‌شوند.

انواع لوستر سقفی مدرن از لحاظ جنس

در موارد قبلی تقریباً به چشمه‌هایی از تفاوت بین جنس لوسترهای سقفی مدرن اشاره کردیم و نشان دادیم که هر کدام از آن‌ها تقریباً در چه قسمتی کاربرد دارد. این هنر سازندگان است که از چه موادی برای ساخت لوسترهای خود استفاده کنند و چه جنسی به کدام قسمت از منزل اختصاص یابد. محصولات موجود در بازار به گروه‌های زیر تقسیم می‌شود:

لوستر چوبی

لوستر چوبی یکی از جذاب‌ترین و شاید زیباترین لوسترهای مورد استفاده در منازل هستند که برای ایجاد یک فضای گرم و مدرن به کار گرفته می‌شود. نمونه‌های مختلفی از لوستر سقفی مدرن چوبی در بازار وجود دارد که می‌توان به لوستر چوبی دارکار یا لوستر چوبی دست ساز و لوستر چوبی و فلزی اشاره کرد. لوسترهای چوبی در مورد آشپزخانه و سرویس بهداشتی کاربرد ندارند و بهترین محل استفاده از آنها همان اتاق نشیمن و پذیرایی است.

لوستر کریستالی سقفی

لوستر سقفی کریستال قدیمی‌ترین و ابتدایی‌ترین نسل از لوسترها بوده‌اند که در قالب کلاسیک و مدرن عرضه می‌شدند. لوستر کریستالی بسیار زیبا است و نقش آنها در نورپردازی بسیار پررنگ‌تر از سایر لوسترهای سقفی است. وجود کریستال‌های کوچک در شکل‌های متنوع و امکان انتخاب رنگ بندی با توجه به نوع دکوراسیون، مهم‌ترین ویژگی لوستر سقفی مدرن کریستال است. لوسترهای سلطنتی و لوسترهای اروپایی بیشتر از جنس کریستال هستند.

لوستر پذیرایی | لوستر پذیرایی کلاسیک

 

همین حالا می توانید مدل بالا را از لینک زیر سفارش بدین

لوستر مدرن | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 6-H008

لوستر سقفی ال ای دی

در این لوسترها به جای استفاده از لامپ‌های معمولی، از لامپ ال ای دی استفاده شده است. این یعنی هم طول عمر لوستر بالاتر می‌رود و هم امکان استفاده از آن در این مناطق مرطوب وجود دارد. معمولاً لوسترهای ال ای دی کاربرد چندانی به عنوان لوستر اتاق پذیرایی ندارند و در سایر قسمتها با توجه به طرح و شکل آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

لوستر برنز

همانطور که از اسم این گروه از لوستر سقفی مدرن برمی آید، در ساخت بدنه آنها از برنز استفاده شده که ماده‌ای نسبتاً محکم و مقاوم در برابر خوردگی است. این لوسترها برای مناطق مرطوب مانند شمال و جنوب ایران بهترین گزینه است، اما محل استفاده از آنها در منزل با توجه به طرح و نوع چراغ استفاده شده در آنها تعیین می‌شود.

انواع لوستر سقفی از لحاظ طراحی

معیار دیگری که در دسته بندی انواع لوستر سقفی مدرن به کار گرفته می‌شود و به ما در انتخاب گزینه ایده آل برای منزل خود کمک می‌کند، طراحی و شکل لوستر سقفی است. شرکت‌های تولید کننده لوستر برای پاسخ دهی به سلایق مشتریان خود، مدل‌های مختلفی طراحی کرده‌اند که در ادامه فهرستی از آنها آورده شده است:

 • لوستر فانتزی: این لوسترها بسیار ظریف هستند و در آنها از لامپ‌های کوچک با طراحی خاص استفاده شده است. لوسترهای فانتزی هم در دکوراسیون کلاسیک و هم در دکوراسیون مدرن کاربرد دارند.
 • لوستر شاخه‌ای: این مدل از لوسترهای سقفی را به دلیل شبیه بودن آنها به شاخه درختان نامگذاری کرده‌اند. در این لوسترها شاخ و برگ زیادی وجود دارد و تعداد لامپ‌های آنها زیاد و در عین حال کوچک است. لوستر شاخه‌ای برای اتاق پذیرایی بهترین گزینه است.
 • لوستر ایرانی: لوسترهایی با طراحی نسبتاً شلوغ و با جزئیات زیاد هستند که با توجه به فرهنگ اصیل ایرانی طراحی شده است. معمولاً بدنه لوسترهای ایرانی از جنس برنز بوده و نمونه‌هایی از لوستر چوبی ایرانی نیز در بازار موجود است.

لوستر پذیرایی | لوستر پذیرایی کلاسیک

 

همین حالا می توانید مدل بالا را از لینک زیر سفارش بدین

لوستر پذیرایی | لوستر پذیرایی کلاسیک لوستر مدرن مدل 6-H008

 • لوستر اروپایی: لوسترهای اروپایی طرحی تقریباً شلوغ و در عین حال بزرگ دارند که تعداد چراغ‌های استفاده شده در آنها زیاد است. با توجه به اندازه لوستر سقفی مدرن می‌توان آنها را در گروه‌های مختلف مانند لوستر اروپایی پنج شاخه و لوستر اروپایی دوازده شاخهقرار داد.
 • لوستر سلطنتی: با توجه به اینکه اولین استفاده از لوستر به کاخ‌های سلطنتی برمی‌گردد، این مدل را می‌توان قدیمی‌ترین مدل لوستر سقفی معرفی کرد که اندازه آنها بسیار بزرگ و جزئیات زیادی در طراحی آنها وجود دارد. لوسترهای سقفی یک گزینه ایده آل برای اتاق پذیرایی هستند.
 • لوستر حجمی: لوستر حجمی طراحی متفاوتی با لوستر ایرانی و لوستر سلطنتی دارد و یکی از مهمترین انواع لوستر سقفی مدرن به شمار می‌رود که تعداد لامپ‌های آنها کم و در عین حال نورپردازی آنها بسیار قوی است.

لوستر پذیرایی | لوستر پذیرایی کلاسیک

همین حالا می توانید مدل بالا را از لینک زیر سفارش بدین

لوستر پذیرایی | لوستر پذیرایی کلاسیک لوستر مدرن مدل E039-6

به نظر شما مورد دیگری باقی مانده است که معرفی نشده باشد؟ خوشحال می‌شویم که از قسمت نظرات آنها را به ما معرفی کنید تا در قالب این مطلب به مخاطبان خود معرفی کنیم.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X