کف سازی و انواع کفپوش در ساختمان های سبز

با افزایش روز افزون انواع مواد سازنده برای کفپوش های سبز، انتخاب مواد مناسب برای اجرا و هم چنین صدور گواهینامه LEED می تواند مشکل باشد. یک پیمانکار تجاری با تجربه باید قادر باشد تا با در نظر گرفتن نیازهای شما از بین انواع مواد سازنده، مواد مناسب کفپوش سبز و پایدار برای ساختمان شما را انتخاب و اجرا کند. در این مطلب چندین گزینه کفپوش مناسب را برای شما معرفی می کنیم:

 کاشی های سازگار با محیط زیست (BBT): این کاشی ها علاوه بر ویژگی های کاشی های معمولی مثل دوام، قدرت، طراحی تطبیق پذیر و قیمت مناسب، دارای ویژگی سازگاری با محیط زیست می باشند که در ساختمان های سبز گزینه مناسبی به شمار می آیند.

ساختمان های سبز
ساختمان های سبز

 موزاییک سیمانی مرمر نما: موزاییک سیمانی مرمر نما بیشتر از نظر دوام و طراحی تطبیق پذیری که دارد شناخته شده است. نقش این موزاییک در داشتن ساختمانی سبز، راحتی نصب بدون استفاده از محیط های خشن می باشد که می تواند به حفظ محیط زیست سالم در محیط داخلی کمک کند.

ساختمان های سبز
ساختمان های سبز

 بتن جلا داده شده: این بتن دارای استفاده گسترده ای است که از مدارس گرفته تا تاسیسات صنعتی کاربرد دارد. این بتن به راحتی با یک فرایند شش مرحله ای نصب می شود و نگهداری آسانی نیز دارد. زیرا نیازی به استفاده از واکس زدن که در کفپوش ها معمول می باشد، ندارد. این بتن بی خطر، مناسب برای استفاده طولانی مدت و با دوام است. علاوه بر این، سازگار با محیط زیست می باشد که به دریافت گواهینامه LEED ساختمان کمک خواهد کرد.

ساختمان های سبز
ساختمان های سبز

 کاشی فرش: امروزه بسیاری از انواع کاشی فرش های پایدار وجود دارند که از مواد بازیافتی تهیه می شوند. کاشی فرش در طول نصب و راه اندازی و هم چنین تعمیر و نگهداری ضایعات کمتری دارد. در صورتی که روی یکی از کاشی ها لکه ای به وجود بیاید، تنها با تعویض یک کاشی مشکل حل می شود و نیاز به تعمیرات چندانی نخواهد داشت./ کف سازی