5 راه براي طراحی سنتی در طراحی دکوراسیون خانه با هر نوع بودجه ای
0
طراحی سنتی

طراحی سنتی همواره يك طراحي استاندارد براي فضاي خانه است. سبک سنتی به راحتی در هر خانه اي طراحي مي شود. در مطلب زير پنج روش براي طراحي سنتی خانه با توجه به بودجه شما پيشنهاد شده است.

 

بودجه كم:

طراحی سنتی

نیمکت سفید با يك روکش گرم و نرم، زيلو، لامپ و روشنايي حلزوني و ترکیبی از انواع چوب ها مي تواند طراحي خانه شما را به سبک سنتی نزديك كند. با رنگ آميزي تركيبي مناسب و منطبق با سبک سنتی مي توانيد يك طراحي خوب داشته باشيد.

به اين نكته توجه داشته باشيد كه برخي وسايل به طراحی سنتی و برخي ديگر به سبك مدرن نزديك هستند، بنابراين با توجه به اين نكته خانه خود را طراحي كنيد.

طراحی سنتی
طراحی سنتی

استفاده از عكس هاي خانوادگي، نقاشي هاي هنري و آينه ها در طراحی سنتی

همواره در طراحي سبك سنتي به تقدير از مراسم گذشته و سنتي توجه مي‌شود. در فضاي خانه مكان‌هايي براي نصب عكس هاي لحظات به ياد ماندني و خاطره انگيزتان در نظر بگيريد. عكس هاي سياه و سفيد با قاب هاي چوبي در طراحی سنتی مي تواند احساس خوشايندي براي شما ايجاد كنند.

استفاده از سفال و وسايل قديمي در طراحی سنتی

سفال، كوزه و قاشق های چوبی وسايلي هستند كه به سنتي شدن يك آشپزخانه كمك مي كنند. این عناصر قديمي و شايد به جامانده از گذشتگان شما، يك سبك سنتي و البته خاطره انگيز ايجاد مي كنند.

بافت هاي سنتي و لوازم قديمي و عتیقه همراه با پاركت قهوه اي عناصري هستند كه يك تركيب دوست داشتنی به وجود مي آورند. اگر بودجه كافي براي اين كار نداريد مي توانيد از ظروف قديمي خود و لوازم دكوري سنتي براي  آشپزخانه استفاده كنيد.

طراحی سنتی
طراحی سنتی

 استفاده از رنگ هاي روشن و ملايم در طراحی سنتی

طراحی سنتی ، نزديك به رنگ هاي روشن و طبيعي هستند. به دنبال استفاده از سایه روشن های سفید، کرم، خاکستری مایل به قهوه‌ای، قهوه‌ای مایل به زرد، خاکستری، سبز روشن، آبی روشن و نور زرد باشيد.

این رنگ هاي تسکین دهنده بهترين ترکیب ها برای فضای آرام خانه هستند. ممکن است به یک يا دو گالن رنگ نياز داشته باشيد، اگر تمايلي به اين كار نداريد سعي كنيد لوازم رنگ طبيعي خود را داشته باشند و رنگ هاي بسيار براق را بپوشانيد.

 فضاي خانوادگی طراحي كنيد

فضاهای سنتی، به ویژه آشپزخانه و اتاق نشيمن، مکاني براي دورهم جمع شدن خانواده هستند. با در نظر گرفتن فضايي براي شام خانوادگي هر شب مي توانيد به سمت دكوراسيون سنتي حركت كنيد. طراحی سنتی مبلمان راحتي در اتاق نشیمن و فضايي براي گفتگوي خانوادگي آسان است. مي توانيد يك تخت سنتي و شيك براي استراحت و لم دادن در اتاق نشيمن طراحي كنيد.

طراحی سنتی
طراحی سنتی

 بودجه متوسط

تركيب روشنايي و تاريكي

در طراحی سنتی مي بايست رنگ هاي روشن و تيره به خوبي تركيب شده باشند. كابينت‌ها و سقف سفيد با كانتر و پيشخوان به رنگ قهوه اي سوخته يك فضاي سنتي مناسب ايجاد مي كنند.

تركيب بندي مناسب هر نگاهي را مجذوب كرده و به لذت بخش شدن فضاي محيط كمك مي كند.

 استفاده از چوب جلا داده نشده

چوب جلا داده نشده، حتی اگر با چوب هاي صيقل خورده تركيب شود، يك فضاي سنتی ايده آل با کمترین هزینه براي شما آماده مي كند. از ميزهاي چوبي قديمي استفاده كنيد. مي توانيد از كابينت و قفسه هاي چوبي نيز استفاده كنيد. اين نوع چوب جذابیت دنیای قدیم و سنتي را براي آشپزخانه و اتاق نشیمن شما ايجاد مي كند.

طراحی سنتی
طراحی سنتی

 استفاده از كاشي طرح آجري

کاشی طرح آجري، آشپزخانه و حمام را به سبک سنتی نزديك مي كند. استفاده از طرح آجري يك مزيت دارد، علاوه بر اينكه مربوط به طراحی سنتی است به سبك معاصر نيز نزديك است.

 استفاده از لوستر مناسب

لوستر و روشنایی هاي سنتي مي توانند از سبك کلاسیک تا مدرن متفاوت باشند. از لوستري كه مناسب سلیقه شماست استفاده كنيد.

لوستر مي تواند از جنس شيشه، فلز اکسید شده، کریستال، مس باشد. نيازي نيست وسایل روشنایی در سراسر خانه با هم هماهنگ باشند.

طراحی سنتی
طراحی سنتی

 بودجه زياد

استفاده از سنگ مرمر

سنگ مرمر نماد طراحی سنتی است. براي صفحات روي كانتر آشپزخانه و همين طور سنگ هاي داخل حمام مي توانيد از آن استفاده كنيد.

آنها کلاسیک و زیبا هستند، در حالی که كاركرد آنها نيز مناسب است. البته سنگ مرمر گران است، اما خانه شما را به یک شاهکار طراحي سنتی تبديل مي كند.

 طراحي مجدد حمام

يك حمام با طراحی سنتی ، استرس های زندگی روزانه را از بين مي برد. يك آینه زيبا و با‌كيفيت، يك وان حمام از جنس پورسلين برای لم دادن، و دوش سقفي با محفظه شیشه‌ای كه قابليت ايجاد اسپا براي شما را داشته باشد، ايده هايي براي يك حمام سنتي باشكوه هستند.

طراحی سنتی
طراحی سنتی

 مبلمان سنتي

مبل های راحتي با پشتي هاي گرم و نرم، همراه با وسايل دكوري چوبي (با رنگ قهوه‌اي سوخته)، يك فضاي سنتي در اتاق ايجاد مي كنند. وسايل چوبی با كيفيت كه سن آنها بيش از چند دهه است خريداري كنيد. بافت ها و وسايل سنتي را ترکیب كنيد و فضاي اتاق را جذاب كنيد، تشک نرم روي کف چوبي مبلمان و صندلي، صندلي راحتي در مقابل شومینه  و … .

 نصب درب هاي قديمي و نردبان براي کتابخانه

درب هاي قديمي و نردبان براي کتابخانه يك جذابیت غیر قابل انکار است. با نصب نردبان براي كتابخانه جهت دسترسي به طبقات بالايي آن، اتاق نشیمن جان دوباره‌اي مي‌گيرد. نصب درب هاي قديمي یک روش دراماتیک و جذاب است كه به راحتي جايگزين درب هاي شما مي شود.

طراحی سنتی در حياط خانه

هنگامي فضاي داخل خانه را با استفاده از مبلمان با تودوزي سنتي، سفال قديمي مادربزرگ، ميز سنگ مرمري و یک نردبان کتابخانه سنتي كرديد، حالا نوبت به فضاي خارج خانه مي رسد. ایجاد يك فضا براي استراحت در حياط خانه مي تواند با استفاده از يك آلاچيق چوبي و يا ميز و صندلي قديمي در حياط امكان پذير شود. استفاده از لامپ و روشنايي مخصوص در هنگام شب را براي ايجاد يك فضاي كامل در نظر بگيريد.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X