توالت فرنگی در دکوراسیون مدرن سرویس بهداشتی
0
توالت فرنگی

توالت فرنگی امروزه یکی از ملزومات حمام و سرویس بهداشتی هر خانه ای محسوب می شود که استفاده از آن خصوصا برای افراد مسن و یا افرادی که در اثر حادثه دچار آسیب در ناحیه لگن و پاها هستند ضروری می باشد و تارخچه آن بر می گردد به تمدن قدیم کشور خودمان ، شاید تا بحال راجع به تاریخچه توالت فرنگی چیزی نشنیده باشید و شما هم مانند بسیاری از مردم لفظ توالت فرنگی و ایرانی را بکار می برید، اما واقعیت این است که اجداد و نیاکان ما در دوران هخامنشی در فرهنگ آریایی به سلامت مفاصل شان بسیار اهمیت می دادند، به طوری که در آن زمان سکوهای صندلی مانندی وجود داشت که برای اجابت مزاج روی آن می نشستند و وسط این سکوی سنگی فاضلاب و سیستم تخلیه قرار داشت، اما امروزه به اشتباه به آن توالت فرنگی می گوییم درحالیکه ریشه در تمدن باستانی ما دارد. حال که ضرورت استفاده از این نوع توالت مشخص شد نکاتی را به شما خواهیم گفت که در هنگام خرید باید آنها را بدانید .

قبل از خرید توالت فرنگی باید بدانید:

 1. تناسب توالت با فضای سرویس بهداشتی: یکی از مهمترین عواملی که در هنگام خرید باید به آن توجه داشت فاصله مناسب بین دیوار تا مجرای خروجی توالت، یعنی دیواری که توالت نزدیک آن نصب می شود می باشد چرا که این فاصله عامل اصلی عملکرد صحیح آن است. مناسبترین فاصله برای این منظور 30 سانتی متر است. مدل های مختلفی در بازار وجود دارند که فاصله دیوار تا وسط پایه آنها 25 الی 30 سانتی متر است بهتر است ابتدا فاصله چاه و لوله از دیوار را اندازه بگیرید و سپس مدل توالت را انتخاب کنید.
 2. بررسی میزان توانایی سیفون: سیفون بعنوان مهمترین قسمت توالت محسوب می شود پس در مرحله بعدی باید میزان توانایی سیفون را اندازه گیری کنید، برخی توالت ها آب را با فشار زیاد و مکش به فاضلاب می برند و خیلی زود کاسه توالت تخلیه می شود و یا برخی توالت ها آب را به صورت چرخشی و آرام تر بیرون می دهند که گزینه ی مناسب تری برای توالت های خانگی به حساب می آیند. همچنین بعضی سیفون ها صدای زیادی دارند که به مرور زمان آزار دهنده می شوند پس به کم صدا بودن سیفون دقت کنید.
 3. بررسی پایه توالت فرنگی: اندازه استاندارد توالت فرنگی 15 اینچ ( 40 سانتی متر ) است اما باید توجه داشته باشید که پایه های بلند برای افراد قد بلند  یا مسن مناسب تر است و به زانو و کمر آنها فشار وارد نمی شود، اما این مدل برای کودکان و افراد کوتاه قد چندان مناسب نیست و قیمت بالاتری هم دارد، بهتر است هنگام خرید توالت فرنگی روی آن بنشینید تا بتوانید تناسب آن با اندامتان را بررسی کنید.
 4. بررسی لگن توالت فرنگی : لگن توالت آخرین بخشی است که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد توالت هایی که کاسه آنها گرد است نسبت به توالت های بیضی جای کمتری اشغال می کنند اما توالت بیضی برای نشستن جای بیشتری دارد و راحت تر است همچنین توالت های بیضی کمتر کثیف شده و حذف بوی آنهابیشتر است، بنابراین توالت های بیضی شکل مناسب ترند.
 5. انتخاب مدل توالت فرنگی: این نوع توالت ها انواع گوناگونی دارند که در این میان نوع دو تکه آنها با مخزن و کاسه از هم جدا بسیار مقرون به صرفه تر است اما توالت های یک تکه هرچند گران تر است اما در عوض نظافت آنها به دلیل یکپارچگی بسیار راحت تر است. نوع دیگر توالت ها مدل دیواری هستند که جلوه بسیار زیبایی به فضای حمام و سرویس بهداشتی می دهند و نظافت آنها هم بسیار آسان است، اما این مدل نسبت به دو مدل قبلی گران تر است، همچنین این مدل بسیار سنگین هستند و برای نصب نیاز به دیوارهای ضخیم دارند که مناسب هر سرویس بهداشتی نمی باشند.
 6. درب بدون جک: شاید تند و محکم بسته شدن درب توالت فرنگی به نظرتان بی اهمیت باشد اما کافیست نیمه شبی را تصور کنید که خواب آلود هم هستید و درب توالت مثل آجری که به زمین کوبیده می شود محکم بسته شود تا متوجه آزار دهنده بودن این موضوع شوید، بهتر است توالت هایی که درب آنها آهسته بسته می شوند را انتخاب کنید، بعلاوه محکم و سریع بسته شدن درب توالت ممکن است باعث شکسته شدن و ترک برداشتن آن شود.
 7. انتخاب رنگی غیر از سفید: در دهه هفتاد در امریکا استفاده از توالت های رنگی رواج یافت اما در نهایت خیلی زود هم از بازار خارج شد. بهترین رنگ برای انتخاب سفید است، بعلاوه با انتخاب رنگی غیر از سفید قطعا موقع فروش خانه دچار مشکل می شوید.
 8. ارتفاع زیاد مخزن آب: زیاد بودن ارتفاع مخزن آب فقط باعث می شود فضای بیشتری از حمام شما اشغال شود و فضای نصب قفسه های بالای آن را از دست بدهید، همچنین اگر مخزن آب خیلی بزرگ باشد پر شدن مجدد آن طول می کشد و مناسب شرایط ویژه کم آبی کشور ما نیست چون هدر رفت آب آن زیاد است.
 9. قیمت ارزان: پیدا کردن توالت فرنگی با قیمت کم کار سختی نیست اما به این فکر کنید که قرار است سال ها از آن استفاده کنید و سرویس بهداشتی شما بخشی از دکوراسیون داخلی شما را تشکیل می دهد که زیبایی آن اهمیت زیادی دارد.
 10. جنس و مدل نامناسب: اگر جنس سرامیکی که انتخاب می کنید نامرغوب باشد زود زرد و کدر شده و رنگ می گیرد و براقیت و شفافیت خود را از دست می دهد. مدل بیضی شکل نسبت به مدل های گرد و مستطیل راحت تر شستشو می شوند.
 11. سیفون های دو کاره را مد نظر قرار دهید: به تازگی توالت هایی وارد بازار شده است که دکمه سیفون آنها دوتایی است، به این ترتیب که یکی از دکمه ها آب کمتر و دیگری آب بیشتر را وارد توالت می کند، این توالت ها برای مدیریت آب و مصرف کمتر عالی هستند.

توالت فرنگیمزایا و معایب توالت فرنگی

توالت های فرنگی و ایرانی هرکدام مزایا و معایبی دارند که البته با رعایت اصول درست استفاده میتوان گفت توالت فرنگی بر نوع ایرانی آن ارجح است، استفاده مداوم از توالت ایرانی باعث ایجاد فشار بر مفاصل و پا درد و کمر درد میشود در حالیکه نوع فرنگی آن از این نظر مناسبتر است اما بدلیل انجام نشدن تخلیه کامل روده ها باعث بیماریهای روده ایی مانند کولیت یا قولنج روده می شود و همچنین بدلیل تماس مستقیم با پوست باعث بروز انواع حساسیتها و بیماریهای پوستی می شود، که البته راه حل این مشکل آسان است . اگر شما در هنگام استفاده از توالت فرنگی یک چهار پایه کوتاه را زیر پاهای خود قرار دهید تا پاها از حالت زاویه 90 درجه خارج شده و با شیب تند تری باعث فشار بیشتر به شکم و انتهای روده شود و عمل دفع بطور صحیح و کامل انجام شود خواهید توانست از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری کنید، همچنین هنگام استفاده از توالت در مکان های عمومی که امکان انتشار آلودگی وجود دارد بهتر است از کاورهای یک بار مصرف مخصوص نشیمنگاه استفاده کنید و به همین راحتی از بروز خیلی از بیماریهای پوستی واگیر دار جلوگیری کنید.
برای مشاهده محصولات توالت فرنگی فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی به تام به صفحه توالت فرنگی رجوع کنید

[porto_block id=”17725″ name=”wcrelatedproducts”]

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X