راهنمای خرید توالت فرنگی

طراحی و خرید توالت فرنگی

با توجه به اینکه در اکثر خانواده‌ها افراد کهنسال و افراد دارای مشکلات حرکتی دیده می‌شود، خرید توالت فرنگی برای همه آنها به یک مسئله مهم تبدیل شده است. نحوه آشنایی با این توالت‌ها و فاکتورهای تاثیرگذار در آنها، ما را بر این داشت که در این مطلب به ارائه یک راهنمای جامع در مورد خرید توالت فرنگی بپردازیم.

اینکه مدل توالت های فرنگی به چه صورت باشد؟ از چه طرحی بهره ببرند؟ اندازه و محل نصب آنها به چه صورت باشد؟ و به چه شکلی از آنها استفاده شود؟ مواردی هستند که در این مطلب به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت.

نمونه‌های مختلفی از انواع توالت های فرنگی در فروشگاه کلینیک ساختمانی به تام قرار داده‌ایم که می‌توانید مشخصات آنها را به طور کامل ببینید.

برای خرید توالت فرنگی چه مدل‌هایی در اختیار داریم؟

قبل از اینکه بخواهیم برای خرید توالت فرنگی اقدام کنیم لازم است که مدل‌های مختلف آن‌ها را بشناسیم و چه از لحاظ ظاهر و چه از لحاظ عملکرد آنها را با دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی خود هماهنگ کنیم. با وجود اینکه مدل‌های مختلفی از توالت فرنگی در بازار دیده می‌شود، دسته بندی آنها به سه شکل زیر است:

  • توالت فرنگی چسبیده: قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین مدل توالت فرنگی هستند که تمامی قطعات آنها به یکدیگر چسبیده است و تنها قسمت نشیمنگاه و درب کاسه توالت متحرک است. مخزن این توالت‌ها ممکن است به صورت مجزا بر روی دیوار یا به صورت فلاش تانک توکار استفاده شود یا به بدنه اصلی آن چسبیده و متحرک باشد. برای کسانی که به دنبال طرح سنتی و خرید توالت فرنگی ساده هستند، این گزینه ایده‌آل است.
  • توالت فرنگی پشت به دیوار: این مدل از توالت‌های فرنگی بر روی زمین نصب می‌شوند و قسمت پشتی آن‌ها به دیوار چسبیده می‌شود. قسمت پشتی این توالت‌ها به عنوان محل قرار گیری مخزن آب استفاده می‌شود و ممکن است به صورت تک مخزنه یا دو مخزنه استفاده شود. به دلیل استحکام بالا و عدم جابجایی، خرید توالت فرنگی پشت به دیوار برای خانواده‌های با تعداد جمعیت بالا مناسب است.

خرید توالت فرنگی پشت به دیوار

  • توالت فرنگی وال هنگ: توالت‌های فرنگی وال هنگ به عنوان مدرنترین و جدیدترین نسل این توالت‌ها شناخته می‌شوند و معمولاً بر روی دیوار نصب شده و قسمت پایین آن‌ها خالی است. این توالت‌ها برای سرویس بهداشتی کوچک مناسب هستند و معمولاً در طراحی دکوراسیون مدرن به کار گرفته می‌شوند. بهترین گزینه برای آبرسانی به این توالت‌ها، استفاده از فلاش تانک توکار است.

[irp posts=”11933″ name=”توالت فرنگی در دکوراسیون مدرن سرویس بهداشتی”]

طراحی و قسمت‌های مختلف توالت فرنگی

اگر مرحله قبل را در مورد خرید توالت فرنگی به شکل مناسب انجام داده باشید، طرح و قالب اصلی آن را انتخاب کرده‌اید و اکنون می‌توانید وارد جزئیات بیشتر شوید. طبیعتاً در هر توالت بخش‌های مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها نشیمنگاه و کاسه توالت هستند:

  • نشیمنگاه توالت: به هنگام خرید توالت فرنگی هرگز به این موضوع فکر نکنید که فقط افراد سالخورده یا افراد دارای مشکل حرکتی از آن استفاده می‌کنند و مطمئن باشید که سایر افراد خانواده نیز به استفاده از آن مشتاق می‌شوند. بنابراین باید اندازه نشیمنگاه آن را به شکلی انتخاب کنید که برای سایر اعضای خانواده نیز مناسب باشد. در کنار این موضوع، باید جنس نشیمنگاه را نیز در نظر بگیرید که ممکن است از پرسلان، فلز یا پلاستیک باشد.
  • کاسه توالت: توجه داشته باشید که اندازه کاسه توالت با اندازه اصلی توالت فرنگی متناسب است و باید در انتخاب آن به وضعیت افراد خانواده خود و نحوه استفاده از توالت در نظر بگیرید. اگر حمام و سرویس بهداشتی شما در یک محل قرار دارند، باید کاسه توالت کاملاً نفوذ ناپذیر و مهروموم باشد.

 

راهنمای خرید توالت فرنگی

نکات مربوط به نصب توالت فرنگی

تا اینجای کار مدل کاسه توالت و تناسب آن با نحوه استفاده و تعداد افراد خانواده را در نظر گرفتیم. اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که خرید توالت فرنگی باید با نصب آن و محل حمام و سرویس بهداشتی تناسب داشته باشد.

این مورد از سه جهت باید مورد بررسی قرار گیرد:

  • اندازه و محل نصب توالت: اصلی‌ترین فاکتوری که از لحاظ نصب توالت فرنگی باید لحاظ کنید این است که اندازه آن با اندازه سرویس بهداشتی متناسب باشند و محل نصب آن برای سایر قسمت‌های دستشویی مسئله ساز نباشد. اگر نصب توالت فرنگی باعث اختلال در باز و بسته شدن درب شود، یا ارتفاع آن به صورتی باشد که اعضای خانواده نتواند از آن به شکل مناسب و استاندارد استفاده کنند، انتخاب شما کاملاً اشتباه بوده و باید در خرید توالت فرنگی تجدیدنظر کنید.
  • اتصالات آب و فلاش تانک: توجه داشته باشید که عملکرد توالت فرنگی تا حدود زیادی به اتصالات لوله‌ها و نحوه تأمین آب از فلاش تانک بستگی دارد. اگر فلاش تانک توالت فرنگی به صورت چسبیده باشد، مشکل شما کمتر است و تنها باید محل آن را با توجه به لوله کشی اصلی سرویس بهداشتی انتخاب کنید. اما اگر قرار باشد از فلاش تانک جدا یا فلاش تانک توکار استفاده کنید، باید مقدمات لازم را برای نصب آن فراهم کنید و همین موضوع کار شما را در خرید توالت فرنگی مشکل‌تر می‌کند.
  • لوله‌های خروجی و تخلیه توالت فرنگی: آخرین نکته‌ای که هنگام خرید توالت فرنگی باید به آن توجه کنید، وجود تناسب بین لوله‌های خروجی و محل تخلیه آن با سرویس دفع فاضلاب باشد. اگر نتوانید این تناسب را به شکل دقیق و بهینه ایجاد کنید، مطمئناً در گام‌های بعدی دچار مشکل خواهید شد و مجبور هستید که سیستم دفع فاضلاب یا سیستم تخلیه توالت فرنگی را تغییر دهید.

تاثیر نصب در خرید توالت فرنگی

پیشنهاد ما

اگر ما بخواهیم در مورد خرید توالت فرنگی توصیه کنیم که از فلان مدل مربوط به فلان برند استفاده کنید، کار درستی نیست و ممکن است با نیاز شما همخوانی نداشته باشد. بنابراین مهمترین مسئله در این خرید این است که نیازهای خود را به شکل دقیق بشناسید و سپس کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

کارشناسان ما در گروه کلینیک ساختمانی به تام این آمادگی را دارند که در زمینه انتخاب مدل‌های مختلف و نحوه استفاده از آن به شما مشاوره دهند و شما را در این مسیر کمک کنند. برای نصب فلاش تانک توکار برای توالت فرنگی نیز می‌توانید به مطلب راهنمای نصب فلاش تانک توکار در قسمت آموزش‌های ما مراجعه کنید.

[irp posts=”13295″ name=”نحوه نصب یک توالت فرنگی جدید”]


[porto_block id=”17725″ name=”wcrelatedproducts”]

tamep2