نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری می‌ تواند گزینه‌ی فوق‌ العاده‌ای باشد برای اینکه فضای خانه ‌تان ظاهری زیبا و جدید به خود بگیرد. نصب کاغذ دیواری های مدرن آسان است و تنوع طرح و رنگ‌ آنها به حدی زیاد است که قطعا می ‌توانید سبک مورد نظرتان را پیدا کنید. اما موضوع مهم این است که بدانید از کجا باید شروع کنید. نکاتی وجود دارند که با در نظر گرفتن آنها می توانید بهترین گزینه را برای فضای مورد نظرتان انتخاب کنید. وقتی که در مورد طرح مناسب فضای خانه تان تصمیم گرفتید، می توانید آلبوم های کاغذ دیواری را نگاه کنید و تصمیم نهایی را بگیرید.

انواع کاغذ دیواری و تاثیری که روی فضا می‌گذارند

 1. کاغذ دیواری داماسک (damask)

کاغذ دیواری داماسک گزینه ‌ی لوکسی است که می ‌تواند هر فضایی را زیبا کند. این سبک هم برای فضاهای مدرن و هم برای فضاهای سنتی مناسب است.

 1. کاغذ دیواری با طرح گل

کاغذ دیواری گلدار فضا را پرنشاط و جذاب می‌ کند. این نوع کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های فراوان موجود است، بنابراین قطعا می توانید چیزی پیدا کنید که برای خانه تان مناسب باشد.

 1. کاغذ دیواری ساده

این نوع کاغذ دیواری انتخاب فوق العاده ای برای تکمیل کردن سایر اِلِمان ها در فضای خانه است. اگر دوست دارید فضای داخل خانه روشن به نظر برسد و در عین حال دیوارهایی زیبا داشته باشید، کاغذ دیواری ساده راه حل مناسبی است.

 1. کاغذ دیواری راه راه

این نوع کاغذ دیواری کلاسیک طرحی جذاب و زیبا برای فضای خانه ی شماست. خواه به دنبال افزودن سبک یا زیبایی به دیوارهای خانه تان باشید و خواه قصد داشته باشید فضایی را بلندتر یا عریض تر نشان بدهید، این نوع کاغذ دیواری یک گزینه ی عالی است.

 1. کاغذ دیواری متالیک

استفاده از کاغذ دیواری متالیک روش فوق العاده ای است برای اینکه فضای خانه تان را روشن تر کنید. زیرا این نوع کاغذ دیواری با نور بازی می کند و آن را در فضا بازتاب می دهد. کاغذ دیواری متالیک ظاهری جذاب به فضا می دهد.

هنگام خرید کاغذ دیواری به چه نکاتی باید توجه کنیم:

 1. چند رول کاغذ دیواری باید تهیه کنیم؟

پس از آنکه سبک مورد نظرتان را انتخاب کردید، باید فضای مورد نظر را اندازه گیری کنید و ببینید چند رول کاغذ دیواری لازم دارید. معمولا سایز رول‌ های استاندارد کاغذ دیواری، 10m x 52cm است. با در نظر گرفتن سایز هر رول می‌ توانید تعداد رول های مورد نیاز را محاسبه کنید.

 1. برای آشپزخانه و حمام چه نوع کاغذ دیواری‌ای می توانیم به کار ببریم؟

در هر دوی این فضاها مشکل بخار و میعان وجود دارد، و این می تواند روی دوام و ظاهر کاغذ دیواری تاثیر بگذارد. با در نظر گرفتن این مشکل، بهترین کار استفاده از کاغذ دیواری قابل شستشو و وینیل است که به راحتی تمیز و خشک می شود. این نوع کاغذ دیواری برای مهد کودک ها و اتاق بازی نیز مناسب است.

 1. نور چه تاثیری روی کاغذ دیواری می گذارد؟

هنگام انتخاب کاغذ دیواری از نور به نفع فضا استفاده کنید و طرحی را انتخاب کنید که با نور موجود در فضا هماهنگی داشته باشد. نور مصنوعی جلوه ی متفاوتی در مقایسه با نور طبیعی دارد، و تن های رنگی گرم تر به طور کلی برای فضاهای تاریک تر مناسب هستند.

 1. کدام کاغذ دیواری برای سایز اتاق من مناسب است؟

برای پیدا کردن کاغذ دیواری درست باید بدانید که کدام طرح برای شما مناسب است و چه سبکی می تواند فضای اتاق را تغییر دهد:

– کاغذ دیواری روشن باعث می شود که فضا بزرگ تر به نظر برسد.

– کاغذ دیواری با راه های عمودی ارتفاع فضا را افزایش می دهد.

– راه های افقی فضا را عریض تر نشان می دهد.

– کاغذ دیواری دارای طرح های بزرگ برای فضاهای کوچک مناسب نیست، زیرا باعث می شود که فضا کوچک تر به نظر برسد.

– کاغذ دیواری با طرح های ریز مناسب فضاهای کوچک است.

– رنگ های تیره باعث می شوند اتاق کوچک تر به نظر برسد.

– کاغذ دیواری با زمینه ی روشن باعث می شود که فضا بزرگ تر به نظر برسد.

نمونه ای از کاغذ دیواری دارای طرح های بزرگ را در زیر می بینید:

 1. کاغذ دیواری مسطح انتخاب کنیم یا کاغذ دیواری دارای بافت؟

انتخاب کاغذ دیواری مسطح یا دارای بافت برجسته تماما بستگی به سلیقه ی شما دارد. کاغذ دیواری های دارای بافت باعث می شود دیوار چند بعدی به نظر برسد و در پنهان کردن نقص ها و اشکالات عالی عمل می کند. کاغذ دیواری مسطح باعث می شود دست تان برای انتخاب سایر المان های دکوراسیون در فضا بازتر باشد.

نمونه ای از کاغذ دیواری دارای بافت برجسته را در زیر می توانید ببینید

 

 1. چه سبک یا رنگی برای ما مناسب است؟

خواه علاقمند به طرح های سنتی باشید و خواه طرح های مدرن را دوست داشته باشید، به هر حال طرح و سبکی وجود دارد که مطابق با سلیقه ی شما باشد. بنابراین ابدا خود را برای انتخاب طرحی که حس خوبی به شما نمی دهد، تحت فشار نگذارید. دقت کنید و ببینید معمولا کدام طرح یا رنگ شما را به خود جذب می کند و اصلا در دام مدهایی که سبک ایده‌آل شما نیستند، گرفتار نشوید. در حالت ایده آل، کاغذ دیواری مورد علاقه ی شما سال های سال همان حس خوب همیشگی را برای شما خواهد داشت.

نویسنده : سارا فیضی