جدیدترین قفل دیجیتال در بازار

قفل دیجیتال

با ارتباطات تنگاتنگی که امروزه در دنیا شکل گرفته است، حتی قفل‌ها نیز هوشمند شده و از این قافله عقب نمانده‌اند. از زمانی که این قفل‌ها مورد توجه قرار گرفته‌اند، تنها تعداد کمی از آن‌­ها در بازار موجود است. به عنوان سطح جدیدی از فناوری بد نیست با The Gate که یک قفل دیجیتال با ارزش است آشنا شوید.

یکی از تفاوت‌هایاین قفل دیجیتال که آن را تقریبا از تمامی قفل­های هوشمندی که امروزه در بازار وجود دارند، متمایز می‌کند، دوربینی است که در بالای صفحه اعداد اضافه شده ­است، مطابق آن­چه در فیلم بالا می­بینید. این دوربین به ما نشان می‌دهد چه کسی پشت در است و یا چه کسی رمزعبور را وارد می‌کند تا بتواند داخل خانه شود.

اگرطرف پشت در یکی از کسانی باشد که با شما زندگی می کند، خوش شانس هستید، چون آنها تنها کسانی هستند که باید رمز عبور را بدانند. باتوجه به اینکه این یک دوربین چرخان است، می‌تواند به شما بگوید چه­ کسی پشت در است بدون آنکه نیاز باشد یک دوربین مجزا نصب کنید. یک میکروفون و اسپیکر نیز در داخل خود قفل دیجیتال تعبیه شده است، بنابراین قادر خواهید بود با هرکسی که پشت در است صحبت کنید.

قفل دیجیتالاین ویژگی، چندان هم جدید محسوب نمی شود چرا که برخی دیگر از سیستم‌های موجود نیز این ویژگی را دارند، اما همان‌گونه که گفتیم این اولین‌بار است چنین ویژگی‌هایی برای قفل‌های ارتباطی هوشمند معرفی شده‌اند. The Gate با موفقیت در سرمایه‌گذاری شده است و انتظار می‌رود در سه ماه اول سال 2017 در دسترس حامیان خود و عموم مردم قرار بگیرد.بتازگی قفل دیچیتال ساخته شده که علاوه بر اپلیکیشن موبایل، مجهز به دوربین و میکروفن است و صاحبخانه می‌تواند از راه دور فرد پشت در را ببیند، با او حرف بزند و به او اجازه ورود بدهد.

به گزارش مهر، شرکت Gate Labs قفل دیجیتال برای خانه ساخته که مجهز به اپلیکیشن موبایل، دوربین ویدئو و حسگرهای دیجیتال است که ورود افراد به خانه را رصد می‌کند.

این قفل که Gate Smart Lock نام گرفته به جای زبانه معمولی، یک زبانه سیلندری دارد و به شبکه وای فای خانه نیز متصل می‌شود. هر زمان که فردی زنگ خانه را بفشارد یا حتی به در نزدیک شود، حسگر ردیابی حرکت قفل به کار می‌افتد و از طریق اپلیکیشن موبایل به‌صاحبخانه اطلاع داده می‌شود. سپس صاحبخانه می‌تواند به وسیله دوربین، میکروفن و بلندگوی موجود در قفل با فرد پشت در صحبت کند و از راه دور به او اجازه ورود دهد. روی این قفل سوراخ کلید تعبیه شده اما علاوه برآن یک پد « ال ای دی» نیز روی آن نصب شده است. کاربر با وارد کردن کلمه رمز در پد می‌تواند وارد خانه شود.

امیر مدرس