ریزش ساختمان به علت گود برداری غیر اصولی در ورامین

به گزارش کلینیک ساختمانی به تام به نقل از ایرنا در ساعت 23:30 یکشنبه 19 دی ماه 95 یک ساختمان مسکونی 4 طبقه در بلوار شهید با هنر ورامین آوار شد که علت اصلی آن را گود برداری غیر اصولی اعلام کردند .
در ابتدا برای مدیریت بحران این حادثه فرماندار شهرستان ورامین به محل رفته و نیرو های امداد و آتش نشانی به برداشتن آوار مشغول شدند.
بخش قابل توجهی از ساختمان ریخته شده و 4 نفر در زیر آوار مدفون و غیر قابل دسترس شده بودند.
سگ های جست و جو گر به محل آورده شده اما موفق به یافتن هیچ موجود زنده و حتی مرده نشدند./ سقف ساختمان
طبق گزارش برخی پایگاه های خبر رسانی پس از ساعت ها جست و جو این سگ ها جسد 3 نفر (یک زن و دو کودک 6 و 12 ساله) را بیرون کشیدند.
اجتماع شهروندان حول منطقه ی حادثه کار را برای مسولین سخت تر کرده بود. هم اکنون عملیات امداد رسانی به مجروحان ادامه دارد .
به نقل از بنا نیوز در پی این پدیده علی بیت اللهی ،مدیر بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهر سازی بیان کرد که برخلاف فروچاله هایی که اغلب در مناطق شهران، قیام و مولوی شاهد آنها بودیم، این فروریزش های عظیم مانند ریزش در ورامین در مقیاس های بزرگ و در حواشی شهر رخ میدهند و امروزه مشکلی اساسی در مناطق 17 و 18 به شمار می آیند. او عواملی از جمله حفر چاه های متعدد، استحصال بی رویه آب ، پل ها و ساختمان ها و جاده های غیر ایمن را علل اصلی زیان در این راستا دانست.