خانه هوشمند دانشجویی راهی برای کاهش هزینه دانشجویان

اجرای خانه هوشمند مدتی است که رونق پیدا کرده است. اما این هوشمند سازی معمولا برای خانه های بزرگ و با امکانات مناسب طراحی و اجرا می شوند. خانه های کوچک معمولا مشمول این گونه طراحی نمی شوند.

کاهش هزینه دانشجویی با اجرای خانه هوشمند دانشجویی

اما اخیرا یک شرکت معماری سوئدی طراحی جالبی انجام داده است. این شرکت یک خانه هوشمند 10 متر مربعی طراحی کرده است. هدف آنها از این طرح ایجاد یک اقامت مناسب برای دانشجویان است.

این شرکت معماری سوئدی به نام Tengbom  خانه هوشمند و 10 متر مربعی مخصوص اقامت دانشجویان طراحی کرده که می توانند از هزینه های زندگی دانشجویان بکاهد.

این خانه هوشمند مکان هایی ارزان قیمت و پایدار برای دانشجویانی است که در سوئد زندگی می کنند. برای ساخت این خانه های هوشمند از موادی از قبیل چوب های لمینیت شده استفاده شده و فضای آن با استفاده از تجهیزات چند کاربردی تکمیل شده است.

 خانه هوشمند
خانه هوشمند

خانه هوشمند ، خانه سبز

به واسطه استفاده از این مواد و تجهیزات،اجاره این خانه ها 50 درصد کمتر از اجاره خانه های معمولی خواهد بود و در عین حال اثر اکولوژیکی این خانه ها نیز تا اندازه قابل توجهی کاهش خواهد یافت. این خانه های دنج دارای فضایی به عنوان سالن، آشپزخانه، میز مطالعه، مبل متحرک، حمام و توالت، و یک پاسیوی کوچک خارجی است.

بسیاری از تجهیزات این خانه درون خود ساختمان کار گذاشته شده اند و چند کاربردی هستند. به عنوان مثال میز نهار خوری و مطالعه و پوشش پنجره همه یکی هستند و طبقه های دیواری به عنوان پله برای رفتن برروی تختی که در بالای اتاق قرار گرفته نیز کاربرد دارند. سقف این خانه های دانشجویی نیز از صفحات خورشیدی پوشانده شده و دیواره چوبی ضخیم و شیشه های دو جداره این خانه ها عایق گرمایی و سرمایی خوبی محسوب می شوند، به این شکل در تامین و مصرف انرژی در این خانه ها بهره وری قابل توجهی صورت خواهد گرفت.

تحریریه به تام