10 شیوه خلاقانه برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

10 شیوه‌ی خلاقانه برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

گل های بهاری قبل از آنکه بخواهند نوید شروع فصل بهار را بدهند، می‌توانند به عنوان بخش مهمی در دکوراسیون منزل به کار گرفته شوند و مدتی از زمان شکوفه زدن خود را در منزل شما سپری کنند. افراد زیادی وجود دارند که با شروع فصل بهار ترجیح می‌دهند که از این هدیه طبیعت نهایت بهره را برده و از آن برای زیبا سازی منزل خود استفاده کنند. خوشبختانه اکثر طراحان دکوراسیون داخلی نیز به استفاده از این سبک روی آورده و آنها نیز از گل های بهاری در دکوراسیون منزل استفاده کرده و آن را در گوشه‌های مختلف ساختمان به کار می‌برند.

اگر شما هم دوست دارید که طراوت بهاری و رنگارنگی و تنوع گلهای آن را در منزل خود احساس کنید، بهتر است به سراغ برخی از جدیدترین گل های بهاری بروید و آنها را به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید. چطور؟ نگران نباشید! ما در این مطلب ده شیوه خلاقانه را برای استفاده از این گزینه‌ها در دکوراسیون منزل به شما نشان خواهیم داد و نحوه استفاده از آنها را نیز بیان می‌کنیم. پس تا انتهای این مطلب با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

 ۱. چند شاخه از گل های بهاری  را به صورت نامنظم بچینید و آن را به عنوان بخشی از دکوراسیون منزل قرار دهید!

گل های بهاری  از تنوع بالایی برخوردار هستند و همین تنوع باعث می‌شود که استفاده از آنها در دکوراسیون منزل جلوه بسیار مناسبی داشته باشد. با توجه به سلیقه خود به سراغ گل‌های مختلف با رنگ روشن بروید و با توجه به رنگ دکوراسیون منزل و همچنین مبلمان آن چند شاخه انتخاب کنید. اگر به جلای براق و درخشان اهمیت می‌دهید، می‌توانید یکی از قوطی‌های شیشه‌ای بازیافتی منزل را بشویید و به عنوان گلدان مورد استفاده قرار دهید. اگر گل‌ها نسبت به رنگدانه‌ها نیز مقاوم هستند بهتر است رنگ آب بطری را نیز تغییر دهید.

چند شاخاه گل بهاری برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

۲. از میوه‌های استوایی کمک بگیرید

احتمال دارد بسیاری از شما به گل های بهاری دسترسی نداشته باشید و پیدا کردن یا نگهداری از آنها در آب و هوای منطقه مورد نظر شما سخت باشد. این وضعیت در مورد کشورهای گرمسیری و بیابانی به وفور دیده می‌شود. اما اگر می‌خواهید در دکور منزل خود میوه‌های بهاری استفاده کنید، بهتر است به سراغ یک آناناس بروید و آن را با توجه به رنگ دکوراسیون منزل رنگ آمیزی کنید. این روش این شانس را به شما می‌دهد که در دکوراسیون خود از ایده‌های بهارانه بهره ببرید.

میوه استوایی برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

3. گلهای سفید همیشه زیبا هستند

یکی دیگر از روش‌های عالی برای استفاده از گل های بهاری  در دکوراسیون منزل ، کمک گرفتن از گلهای سفید است که همیشه زیبا به نظر می‌رسند. در حقیقت استفاده از گل‌های سفید این شانس را به شما می‌دهد که آنها را با دکوراسیون‌های مختلف هماهنگ کنید. اگرچه در سال‌های مختلف ممکن است رنگ سال تغییر کند، اما رنگ سفید همیشه بخش مهمی از دکوراسیون منزل را به خود اختصاص می‌دهد و طراحان از آن حتی در کابینت و میزها نیز استفاده می‌کنند.

گل سفید برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

4. گلهای رنگارنگ در کنار کاسه‌ای از میوه‌های تازه

این گزینه برای کسانی که معمولاً مهمان‌های زیادی دارند و سعی می‌کنند که بر روی میز خود از گل در کنار آن استفاده کنند، پیشنهاد خوبی است. برای تکمیل آن نیز می‌توانید به سراغ گلدان‌ها و ظروف سفالی بروید که نمایی صمیمی و در عین حال سنتی به وجود می‌آورد. اگر در منزل خود یک باغچه کوچک دارید، چند شاخه گل کوچک از آن بچینید و آنها را به همراه یک سبد یا کاسه از میوه‌های تازه مانند سیب بر روی میز اتاق نشیمن قرار دهید.

گل های رنگارنگ برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

5. فضای بیرونی و مبلمان حیاط را فراموش نکنید!

اگرچه هدف این مطلب استفاده از گل های بهاری در دکوراسیون منزل است اما نباید از فضای حیاط و مبلمان بیرون از منزل چشم پوشی کرد. برای این کار به سراغ چند گل با شاخه‌های بزرگ بروید و سعی کنید در طراحی بخش‌های مختلف آنها را به کار گیرید. به عنوان مثال استفاده از چند شاخه گل به رنگ‌های سفید، قرمز و زرد برای زیبایی هرچه بیشتر حیاط مهم است.

[irp posts=”19168″ name=”14 ایده فوق العاده برای چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک”]

مبلمان حیاط برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

6. سبزه گندم و جو را فراموش نکنید

استفاده از سبزه در فصل بهار در بسیاری از دکوراسیون‌های سنتی و مدرن دیده می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید در دکوراسیون منزل خود نهایت خلاقیت به خرج دهید و از گل های بهاری  نیز استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که چند گلدان مجزا از گلهای مختلف آماده کنید و در کنار آن‌ها یک سبزه نسبتاً کوچک قرار دهید. قرار دادن این چند مورد در کنار یکدیگر در یک گوشه منزل کمک می‌کنند که طراوت بهاری را به خوبی در فضای منزل بگنجانید.

سبزه برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

 7. گل های بابونه

اغلب افراد در فصل بهار ترجیح می‌دهند که از گل های طبیعی و خودرو استفاده کنند و هزینه‌ی چندانی برای قرار دادن آن‌ها در دکوراسیون منزل صورت ندهند. گل های بابونه انتخاب خوبی برای این شیوه هستند. معمولاً در فصل بهار شاهد رویش این گل‌ها هستید که در گوشه و کنار مختلف می‌توان آنها را پیدا کرد. یکی از ظروف یا وسایل شیشه‌ای بازیافتی منزل را بشورید و چند شاخه از گلهای بابونه در اطراف منزل و باغچه‌ها پیدا کنید. برای اینکه بتوانید مدت زمان بیشتری از این گل های بهاری استفاده کنید، بهتر است به نگهداری از آنها و آب دادن به آنها توجه زیادی داشته باشید.

انتخاب گل بابونه برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

8. جعبه کوچک چوبی پیدا کنید و آن‌ها را به باغچه خود اضافه کنید

قرار دادن بخش‌های مجزا در باغچه و کاشت گل های بهاری در قسمتهای مختلف آن یک ایده‌ی جذاب به نظر می‌رسد. اکنون زمان خوبی برای شروع برنامه ریزی به منظور ساخت باغ رویای شماست. برای این کار می‌توانید چند جعبه‌ای کوچک از جمله جعبه میوه پیدا کنید و آنها را به شکلی فانتزی در گوشه‌ی باغچه منزل خود قرار دهید. در هر کدام از آنها یک نوع گل با رنگ‌های مختلف بکارید و از آنها نگهداری کنید تا این نمای خیره کننده در دکوراسیون منزل خود داشته باشید.

جعبه کوچک چوبی برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

9. از گلدان‌های دست ساز و طبیعی استفاده کنید

هنوز هم بسیاری از افراد به استفاده از برنامه‌های دست ساز و طبیعی اعتقاد دارند و تلاش می‌کنند که بین گل های بهاری و گلدانهای استفاده شده هماهنگی مناسبی به وجود می‌آورند. برای این کار می‌توانید با استفاده از سفال یک گلدان بسازید یا بخشی از یک کنده چوبی را خالی کنید و به عنوان محل قرارگیری گلها استفاده کنید. اگر دوست دارید در دکوراسیون منزل خود از تجهیزات مدرن استفاده کنیم، به سراغ گلدان‌های شیشه‌ای بروید و با کمک گیری از گلدان‌های جدید فضای اطراف خود را کمی معتدل‌تر کنید.

گلدان دست ساز برای افزودن گل های بهاری به دکوراسیون منزل

10. برای گلدان  گل های بهاری  به سراغ گزینه‌های خلاقانه بروید

نیازی نیست که در دکوراسیون منزل خود به این موضوع پایبند باشید که حتماً از گلدان‌های مخصوص استفاده کنید. در برخی موارد بهتر است سنت شکنی کرده و به سراغ تجهیزاتی بروید که قبلاً آنها را امتحان نکرده‌اید. به عنوان مثال یک لیوان شیشه‌ای ساده یا یک قوری چینی سفید رنگ پیشنهاد خوبی است که چند شاخه گل رنگارنگ و متنوع در آنها قرار دهید و از آن بر روی میز اتاق نشیمن استفاده کنید.

قوری چینی در گل های بهاری به دکوراسیون منزل

آموزش طراحی دکوراسیون در صفحات مختلف وب سایت ما ایده‌های الهام بخش متعددی برای طراحی دکوراسیون منزل وجود دارد که می‌توانید بیشتر از آن‌ها استفاده کنید. به سایر  مطالب ما سر بزنید و ایده مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل خود پیدا کنید.

[irp posts=”19205″ name=”15 دکور بهاری که می‌توانید آنها را بسازید”]

tamep2