15 دکور بهاری که می‌توانید آنها را بسازید

ایجاد یک دکور بهاری مناسب به یک چالش برای خانواده‌ها در این فصل از سال تبدیل شده است و آنها نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند که پس از روزهای طولانی زمستان، اکنون با دکورهای مناسب و تزیینی، نمایی جالب و با طراوت به خانه خود ببخشند. در این میان رفتن به سراغ فروشگاه‌ها و کمک گرفتن از آنها ممکن است هزینه زیادی بر خانواده‌ها تحمیل کند که در کنار هزینه سفر و تعطیلات باعث ایجاد مشکلات فراوانی می‌شود. به همین دلیل اکثر آنها به دنبال دکور بهاری مناسبی هستند که بتوانند آنها را بسازند و درعین‌حال که زیبایی خاصی به خانواده خود ببخشند، نمایی بهاری در منزل خود داشته باشد.

برای داشتن یک دکور بهاری می‌توان به خلاقیت خود اتکا کرد و برخی از عناصری که در فصل بهار بیشتر دیده می‌شود مورد استفاده قرار داد. به همین مناسبت، در این مطلب ۱۵ دکور بهاری ساده و درعین‌حال زیبا معرفی خواهیم کرد که به راحتی می‌توانید با کمترین هزینه آنها را بسازید. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

گل‌های آویز به عنوان اولین دکور بهاری

اولین ایده‌ای که برای ساخت دکور بهاری به ذهن می‌رسد این است که از تنوع گل‌های بهاری برای ساخت وسایل تزیینی استفاده کنید. یکی از این وسایل آویزهای تزیینی هستند که می‌توانید آنها را در ورودی ساختمان نصب کنید. برای این کار تنها یک تخته پلاستیکی یا چوبی نیاز دارید که آنها را به کمک نخ به سقف آویزان کنید و چند گل بهاری و معطر به آن وصل کنید. طبیعتاً پیام خوش‌آمد گویی زیبایی خلق خواهید کرد.

گل آویزان به عنوان دکور بهاری

از ظروف رنگارنگ و گلدان‌های کوچک در طراحی میز آشپزخانه استفاده کنید

نمی‌توان دکور بهاری را فقط به اتاق نشیمن یا مهمانی‌ها محدود کرد و باید پذیرفت که در قسمت‌هایی مانند آشپزخانه نیز امکان استفاده از خلاقیت را دارید. برای این کار به سراغ ظروف رنگی خود بروید و آنها را بر روی یک رومیزی سفید و تمیز بچینید. برای داشتن طراوت بهاری و احساس زیباتر، قرار دادن چند گلدان کوچک و تزیینی برای کامل کردن این دکور پیشنهاد می‌شود.

 

بشقاب رنگی به عنوان دکور بهاری

از برنامه‌های روزانه با طرح‌های بهاری استفاده کنید

معمولاً همه خانواده‌ها در منزل شخصی خود از یک تقویم  یا برنامه روزانه بهره می‌برند که فعالیت‌های روزانه خود را بر روی آن می‌نویسند. اگر می‌خواهید در این حوزه تغییر ایجاد کنید، یک کاغذ معمولی بردارید و طرح‌های مختلف و زیبایی خلق کنید. کمک گرفتن از کودکان و دخالت دادن آنها در این کار باعث می‌شود که دکور بهاری شما جذاب‌تر به نظر برسد.

 

برنامه کاری به عنوان دکور بهاری

از یک دسته گل تزیینی برای نمای بیرونی در ساختمان بهره ببرید

ایجاد دکور بهاری فقط به فضای داخلی ساختمان محدود نمی‌شود و برای ایجاد خلاقیت بیشتر بهتر است ورودی ساختمان را نیز در نظر داشته باشید. برای این کار به سراغ فوم‌های ساختمانی یا فوم های باقی مانده از وسایل خانه بروید و آنها را به صورت حلقوی برش دهید. با یک کاغذ کادو معمولی و چسب، حلقه را بپوشانید و آن را از پشت در آویزان کنید. اگر به گل‌های طبیعی دسترسی دارید، بهتر است چند شاخه گل نیز به آن بچسبانید.

دسته گل تزئینی به عنوان دکور بهاری

فنجان‌های کاغذی و فانتزی بسازید

استفاده از کاغذ و مقوا برای ساخت وسایل مختلف نه‌تنها بسیار راحت‌تر است، بلکه از لحاظ زیبایی و خلاقیت نیز نمای جالبی دارد. از سوی دیگر سرو بستنی در فصل بهار نیز می‌توانند برای مهمان‌های جذاب به نظر برسد. بنابراین توصیه ما این است که با استفاده از مقواهای مختلف چند فنجان کاغذی ساده بسازید و با استفاده از پروانه‌های پلاستیکی برای آنها نی‌های فانتزی بسازید.

[irp posts=”19168″ name=”14 ایده فوق العاده برای چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک”]

فنجان کاغذی به عنوان دکور بهاری

یک پیام خوش‌آمد گویی خلاقانه ایجاد کنید

کاشت سبزه و کاردستی‌های پوشش داده شده با آن در فصل بهار بسیار رایج است، بنابراین اگر می‌خواهید دکور بهاری خود را کامل کنید می‌توانید یک تابلو پوشیده شده با سبزه و چمن بسازید و بر روی آن یک پیام خوشامدگویی قرار دهید. برای این کار تنها لازم است که یک تکه چوب یا فوم برش دهید و بر روی آن یک لایه چمن بچسباند. با استفاده از مقواهای رنگی یک پیام خوشامدگویی بنویسید و کار نهایی را در ورودی ساختمان نصب کنید.

پیام خوشامدگویی به عنوان دکور بهاری

گلدان‌های پلاستیکی با روکش‌های رنگی بسازید

تغییر یک دکور بهاری چندان سخت به نظر نمی‌رسد و تنها با یک تغییر کوچک امکان ایجاد نمایید لنگی خواهید داشت. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید بطری‌های پلاستیکی بازیافتی منزل را برش دهید و بر روی آنها از مقواهای رنگی کاغذی استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های شاد در کنار گل‌های طبیعی نمایی جذاب خلق می‌کند که با نگهداری مناسب از آن می‌توانید تا مدت طولانی از آن استفاده کنید.

گلدان پلاستیکی به عنوان دکور بهاری

برای خرید پاکت کارت هدیه هزینه نکنید

اگر تابه‌حال پاکت کارت هدیه را باز کرده باشید متوجه می‌شوید که یک کاغذ بزرگ است که با روش‌های خاص تا خورده و به هم چسبانده شده‌اند. شما نیز برای این کار می‌توانید یک مقوای ساده برش دهید و یک گل فانتزی نیز درست کنید و آن‌ها را به هم بچسبانید. برای نوشتن پیام تبریک خود نیز بهتر است از رنگ‌های شاد و متنوع استفاده کنید.

پاکت کارت هدیه به عنوان دکور بهاری

گلدان‌های کوچک پلاستیکی یا فلزی بسازید

به‌احتمال‌زیاد، جعبه‌های کوچک پلاستیکی یا فلزی بسیاری در منزل خود دارید که به صورت بلااستفاده باقی مانده‌اند. این می‌تواند بهترین فرصت برای شما باشد که از آنها به عنوان بخشی از دکور بهاری منزل خود استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای موجود در منزل این جعبه‌ها را به اندازه‌های یکسان برش دهید و با نوارهای رنگی تزیین کنید. اگر در آنها در وجود دارد با استفاده از چسب آکواریوم ببندید و از آنها به عنوان گلدان‌های کوچک بهره ببرید.

گلدان کوچک به عنوان دکور بهاری

جعبه‌های کادویی رنگارنگ بسازید

در فصل بهار و تعطیلات دادن کادو و سوغاتی به یک رسم تبدیل شده است. شما نیز می‌توانید در این فصل به سراغ خلاقیت‌های جدید بروید و سعی کنید که جعبه‌های کادویی را خودتان بسازید. برای این کار تنها به چند برگ مقوای رنگی، یک قیچی و چسب کاغذ نیاز دارید. اگر مهارت کافی برای ساخت این جعبه‌ها را ندارید، بهتر است یکی از جعبه‌های قدیمی را باز کنید و با توجه به الگوی آن جعبه‌ها را بسازید.

جعبه کادویی به عنوان دکور بهاری

 از گلدان‌ها و شمعدان‌های شیشه‌ای استفاده کنید

یکی دیگر از وسایلی که می‌توانید با استفاده از لوازم بازیافتی بسازید و به عنوان بخشی از دکور بهاری مورد استفاده قرار دهید، لیوان‌ها و ظروف شیشه‌ای هستند که می‌توانند به عنوان گلدان و شمعدان مورد استفاده قرار گیرند. خوشبختانه جنس شیشه‌ای کمک می‌کنند که جلای زیبایی داشته باشند و نمای داخلی آنها نیز مشخص باشد. اگر دوست دارید در طراحی خود خلاقیت بیشتری به خرج دهید، می‌توانید از چسب‌های مخصوص استفاده کنید و بخشی از آنها را زراندود کنید.

گلدان و شمعدانی شیشه ای به عنوان دکور بهاری

گلدان‌های سفالی کوچک

گلدان‌های سفالی می‌توانند در انواع مختلف از طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرند و ایجاد تنوع در آنها بسیار راحت است. و از سوی دیگر قیمت آنها نیز ارزان است و می‌توانید با تعداد بالا از آنها تهیه کنید. با استفاده از یک پارچه یا قلم موی مخصوص گلدان‌های سفالی خود را با رنگ‌های شاد و متنوع و رنگ‌آمیزی کنید و در هر کدام از آنها چند گل کوچک بهاری قرار دهید. این شیوه در طراحی دکور بهاری بسیار مناسب است.

گلدان سفالی کوچک به عنوان دکور بهاری

یک ساعت فانتزی با گل‌های بهاری بسازید

اگرچه عملکرد یک ساعت به عقربه‌ها و موتور آن برمی‌گردد، اما می‌توان به جای اعداد خلاقیت‌هایی به خرج داد و آن را به عنوان بخشی از دکور بهاری مورد استفاده قرار داد. این شیوه محبوبیت بسیاری بین بازدیدکنندگان دارد و برای ساخت آن به چند وسیله ساده نیاز دارید. با استفاده از میلگرد یا یک مفتول ساده یک دایره درست کنید و انواع مختلفی از گل‌های بهاری را به اطراف آن بچینید. می‌توانید به جای نشانگرهای ساعت در هر قسمت از یک گل استفاده کنید.

ساعت فانتزی به عنوان دکور بهاری

درخت کاکتوس بزرگ در کنار سرویس مبلمان

معمولاً درخت کاکتوس به دلیل سرعت رشد پایین به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب در طراحی دکوراسیون منزل استفاده می‌شود. از طرفی دیگر تولید زباله در این درخت‌ها بسیار کم است. بنابراین اگر می‌خواهید یک قسمت بزرگ در دکور بهاری خود داشته باشید، به سراغ یک گلدان بزرگ سفید بروید و یک درخت کاکتوس نسبتاً بزرگ برای آن انتخاب کنید. سعی کنید رنگ گلدان را متناسب با رنگ دکوراسیون منزل انتخاب کنید.

درخت کاکتوس به عنوان دکور بهاری

تنوع بالا و گونه‌های گیاهی فراوان در فصل بهار باعث می‌شود که دکور بهاری بسیار متنوع باشد و خلاقیت و سلیقه فرد در طراحی آن بسیار مهم است. برای دریافت مشاوره در این زمینه  با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید و پیشنهادات خود را در بخش نظرات به ما انتقال دهید.

[irp posts=”19131″ name=”ایده‌هایی برای استفاده از پرده تزئینی در دکوراسیون منزل”]

tamep2