جديد ترين عایق صوتی دوستدار محیط زیست

امروزه عایق هاي صوتي توانايي كنترل انواع صداهاي مزاحم را دارند. عايق صوتي مي تواند در مكان هايي مانند موتورخانه، استوديو ضبط صدا، سالن كنسرت، بيمارستان، آسايشگاه، سقف و ديوار منازل و اتاق ماشين آلات كارخانجات مورد استفاده قرار بگيرد.

 

امروزه ايجاد فضايي آرام و به دور از هرگونه سر و صدا براي سلامت رواني انسان ها لازم است. ساكنان ساختمان ها همواره با مشکل صدا های مزاحم ناشی از سر و صداي بيرون و يا ساكنين طبقات بالا روبرو بوده‌اند. تلاش هاي زياد براي توليد مواد و مصالح مختلفي صورت گرفته كه البته  اين روش های مرسوم موفقيت آميز نبوده و با اقبال مواجه نشده‌ است.

جدیدترین عایق صوتی با پنبه

در چند سال اخير با پيشرفت هاي صورت گرفته در اين زمينه، موفقيت چشمگيري به دست آمده است. يكي از جديد ترين محصولات در زمينه عايق صوتي محصول Eco Eliminator از كمپاني Acoustical Surfaces است.

اين محصولي توليدي از شركت Acoustical Surfaces داراي موادي است كه بالاترين خصوصيت آكوسيتك را براي آن به همراه دارد. اين محصول از پنبه بازيافت شده توليد شده است. اين محصول به طور ايده آل صداها را حذف مي كند و به عنوان يك عايق صوتي براي سقف و ديوارها بسيار مناسب است. عايق Eco Eliminato داراي شرایط اعتبار LEED است.

عایق
عایق

عایق صوتی دوستدار محیط زیست

همچنين در رديف كلاس A عايق هاي صوتي قرار دارد. اين محصول 100 درصد قابل بازيافت است. بنابراين كاملا دوستدار محيط زيست به شمار مي آيد، چراكه هم در توليد آن از پنبه بازيافتي استفاده شده و هم و محصول نهايي به صورت 100 درصد قابل بازيافت و استفاده مجدد است.

پنبه بازيافتي آن سبک و کم هزینه است كه موجب شده قيمت محصول نهايي كاهش يابد. اين عايق به آساني نصب مي شود. به دليل سبكي آن قابليت جابجايي بالاي دارد. این محصول اين شرکت می تواند مانع نفوذ صدا برای هر محیطي شود. تنوع رنگي مناسبي دارد و در رنگ هاي سفيد، نوك مدادي، قرمز شرابي، آب آسماني، آبي تيره، قهوه اي روشن مايل به خاكستري و سبز پررنگ است.

تحریریه به تام