شيشه كنترل كننده حرارت خورشيدي

 شیشه و پنجره ها از مهم ترين بخش هاي هر ساختمان هستند. با پيشرفت تکنولوژي، استفاده از شيشه در بنا رشد زيادي داشته است. اما شيشه يكي از اصلي ترين مراكز هدر رفت انرژي مي باشد. راهکارهاي زيادي تاكنون براي بهبود رفتار حرارتي شيشه مورد بررسي قرار گرفته است.

 

اخيرا يكي از شركت هاي پيشرو در زمينه توليد شيشه حرارتي محصولي جديد به بازار عرضه كرده است. نام اين محصول Solarban 90  است كه كنترل كننده حرارت خورشيدي است. اين محصول به يك مقياس و اندازه جديد در كنترل حرارت نور خورشيد دست پيدا كرده است.

شیشه
شیشه

اين شيشه با بهره گيري از تكنولوژي روكش دار كردن، كاملا شفاف است.  Solarban 90  ترکیبی از عملکرد استثنایی کنترل حرارتي با زیبایی نوع شفاف است، بنابراين بازتاب نور خروشيد به همراه شفافيت آن موجب مي شود يك ديد عالي براي ساكنان خانه ايجاد كند. پوشش پيشرفته آن، طيف نور عبوري و گرماي آن را مديريت كرده و اجازه عبور نور را به خوبي مي دهد در حاليكه گرماي آن كنترل مي شود. اين شيشه رنگ هاي متنوعي دارد و موجب مي شود كار طراحان و معماران براي ايجاد هماهنگي بين شيشه و بقيه عناصر ساختمان راحت تر باشد.

 

به دلیل عملکرد استثنایی کنترل خورشيدي اين محصول، معماران مي توانند در ابعاد بسيار بزرگي از اين شيشه حرارتی استفاده كنند.  براي مكان هايي كه مي خواهند ارتباط با بيرون از ساختمان وجود داشته باشد و مردم از بيرون درون ساختمان را ببينند، اين محصول بهترين انتخاب است. جنس آن به نسبت كالاهاي موجود در بازار داراي 15% كنترل بيشتر است در نتيجه هزينه هاي استفاده از سیستم های تهویه مطبوع را كاهش مي دهد. ضخامت آن استاندارد و برابر با 1 اينچ است. اين محصول داراي تنوع كيفي زيادي است، بنابراين براي انتخاب يك شيشه بايستي شرايط محيطي ساختمان را نيز در نظر بگيريد. هم از نظر كنترل حرارتي و هم از نظر شفافيت طيف متنوعي از اين محصول توليد شده است.

تحریریه به تام