در مورد مزایا و معایب توالت فرنگی هوشمند بیشتر بدانید

شاید در ابتدا با شنیدن عبارت “توالت فرنگی هوشمند” کمی تعجب کنیم ! اما باید این را بدانیم که در دنیای تکنولوژی دیگر کمتر کالا و وسیله ای را میشود پیدا کرد که هوشمند نشده باشد ! توالت فرنگی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و این روزها انواع هوشمند و دیجیتال آنها را به راحتی در بازار می توانیم ببینیم .

پس بهتر است از دنیای مدرن عقب نیافتیم و در مورد مزایا و ویژگی های توالت فرنگی های هوشمند بیشتر بدانیم . اما قبل از همه باید بدانیم توالت فرنگی هوشمند چیست؟

یک توالت فرنگی هوشمند چه ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارد ؟

در حالت کلی می توانیم بگوییم یک توالت فرنگی دیجیتال می تواند دارای تمامی این ویژگی ها یا ترکیبی از تعداد محدودی از این ویژگی ها می باشد . یکی از ویژگی های اولیه و پایه که در تمامی توالت های هوشمند و اتومات دیده میشود  سیستم شستشو با استفاده از نازل های حبابی چرخشی خاص است که این ویژگی خاص هم منجر به نظافت و بهداشت بیشتر و هم کاهش مصرف آب و در عین حال راحتی کاربر میشود. تعدادی از توالت های دیجیتال دارای ماساژور و بهبود دهنده سیستم گردش خون نیز هستند .

معمولا یکی از ویژگی های مورد توجه در توالت فرنگی اتوماتیک ، خاصیت ضد باکتریایی و بهداشتی بودن این توالت هاست.

مهمتر از همه مزایای توالت فرنگی های هوشمند ، کارکرد بدون نیاز به دست کاربر هست . همه فعالیت ها با نشستن روی صندلی توالت و فعال شدن سنسور موجود روی صندلی به صورت اتومات شروع میشود و به پایان میرسد .

همینطور در مکان هایی که فضای سرویس بهداشتی سرد یا گرم است بعضی از این توالت های هوشمند دارای تنظیم کننده درجه حرارت صندلی بین 25-40 درجه سانتی گراد و همینطور گرم کننده های پا هستند . همچنین در این توالت ها درجه حرارت آب بین 32 تا 38 درجه سانتی گراد تنظیم میشود .

اگر می خواهید در مورد نکات مهم کاربردی در طراحی داخلی مناسب سرویس بهداشتی در خانه بیشتر بدانید می توانید این مقاله را ببینید.

 

توالت فرنگی هوشمند
توالت فرنگی هوشمند

مزایای توالت فرنگی هوشمند

  • سلامتی بیشتر با شسشتوی اتوماتیک در توالت فرنگی هوشمند

در سرویس فرنگی دیجیتال شستشو به صورت خودکار و اتوماتیک انجام میشود و این شکل از شستشو می تواند کاملا منجر به از بین رفتن عفونت ها و باکتری های بیماری زا شود. در شستشو در توالت های دیجیتال از آب و باد گرم برای خشک کردن استفاده میشود که میتواند منجر به بهبود جریان خون در رگ ها در طولانی مدت و جلوگیری از بیماری هایی مانند یبوست ، هموروئید و …شود.

  • با نصب توالت فرنگی دیجیتال ،هیچ وقت در فصل زمستان احساس سرما نخواهید کرد

در فصل سرما، صندلی و نشیمنگاه سرد توالت فرنگی می تواند منجر به حس اضطراب و ناراحتی به خصوص در کودکان و سالمندان شود. در توالت فرنگی های اتوماتیک صندلی ها دارای گرم کن هستند و به طور خودکار به دمای مناسب بدن میرسند . البته بسیاری از برندها ، درجه تنظیم کننده درجه حرارت برحسب ترجیح شخصی کاربرو یا موقعیت جغرافیایی را نیز دارند .

  • قابلیت خود تمیزی ،دئودورانت در توالت فرنگی های هوشمند

بسیاری از توالت های اتومات و هوشمندِ برندهایی مانند مون استون دارای نازل Stainless steel  هستند که دارای عملکرد خودتمیزی توالت هستند . به این شکل توالت بعد از استفاده کاربر به صورت اتومات و با چند بار شستشوی اتومات کاملا تمیز میشود .

همین طور بسیاری از توالت فرنگی های دیجیتال دارای عملکرد ضد عفونی کننده و قابلیت از بین برندگی بو هستند که این عمل را با ذغال فعال و به کمک کاتالیزورهایی انجام میدهند .

  • صرفه جویی در مصرف آب و برق با نصب توالت فرنگی هوشمند

یکی از مزایای دوستدار محیط زیست توالت های اتومات صرفه جویی در مصرف آب به علت شستشوی تنظیم شده و اتومات است . علاوه بر این در زمانی که این توالت ها استفاده نمیشود به صورت خودکار دمای آب کاهش می یابد تا در مصرف برق صرفه جویی شود .

در این صفحه می توانید نمونه ای از توالت فرنگی هوشمند و فوق لوکس مون استون را ببینید

در مورد معایب توالت فرنگی های هوشمند فقط می توانیم به این دو مورد اشاره کنیم : تعمیر توالت های هوشمند نسبت به بقیه سرویس های فرنگی سخت و هزینه بر تر است . علاوه بر این شاید استفاده و کاربرد توالت های اتومات برای کودکان و سالمندان کمی سخت تر و پیچیده باشد.

توالت فرنگی دیجیتال
توالت فرنگی دیجیتال

در هنگام انتخاب توالت فرنگی های هوشمند شاید یکی از مهمترین ویژگی ها برای شما قیمت توالت فرنگی هوشمند باشد . قیمت پایه این توالت ها ممکن است از چند صد تومان تا چند میلیون تومان بر حسب کارایی و قابلیت های هر کدام متفاوت باشد . برای پرداخت هزینه کمتر شما می توانید فقط از توالت های هوشمندی که قابلیت های پایه مثل شستشوی اتومات دارند را انتخاب کنید .

اما سرویس فرنگی های هوشمند می توانند قابلیت بیشتری نیز داشته باشند مانند :

دارا بودن ماساژور

خشک کن

سیستم گرم کننده صندلی

سیستم گرم کننده پا

فلاش تانک کاملا اتومات

ریموت کنترل

سیستم خود تمیزشوندگی

قابلیت پخش موزیک

سیستم ضدعفونی کننده

درب آهسته بند

برندهای معتبر زیادی اقدام به تولید توالت فرنگی های هوشمند کرده اند که یکی از معروف ترین آنها برند مون استون می باشد . توالت فرنگی هوشمند مون استون دارای ویژگی های منحصر به فردی در میان محصولات سایر برند ها می باشد.

[porto_block id=”17727″ name=”wcrelatedproduct”]

 

تحریریه به تام