بالش های هوشمند، تکنولوژی نوین در خانه هوشمند

تکنولوژی های نوین در خانه هوشمند تمامی ندارد. هر روز چیز هایی می بینیم که جالب و جذاب هستند. یکی از ثمره های هوشمند سازی راحتی انسان است. شما می توانید در جای خود نشسته و با کنترل تمامی اوضاع خانه را رصد و کنترل کنید.

 

کنترل همه اشیا خانه فقط با یک ریموت در خانه هوشمند

یعنی با یک ریموت روشنایی ها،‌ با یک ریموت ترموستات، با یک ریموت تلویزیون و … را می توانید کنترل کنید. به نظر می رسد کافی باشد اما از دید شرکت ها و طراحان آنها کافی نیست. آنها می خواهند تمام ریموت ها را در خانه هوشمند به یک ریموت تبدیل کنند.

یعنی شما قادر باشید با یک ریموت تمامی وسایل را کنترل کنید. این خانه هوشمند نیاز به تکنولوژی و طراحی مناسبی دارد. با در نظر گرفت این موضوع، یک شرکت بالشی را طراحی کرده که با آن می توانید به انواع ریموت کنترل ها دسترسی داشته باشید.

این بالش که به اندازه یک کوسن است یک صفحه کلید لمسی روی خود دارد. صفحه کلید لمسی آن مانند یک ریموت کار می کند یعنی فشار دادن آنها مانند این است که کلید های ریموت اصلی را فشار داده اید.

خانه هوشمند
خانه هوشمند

فرض کنید روی کاناپه خود  و روی این بالش و در خانه هوشمند خود لم داده اید و در حال تماشای تلویزین هستید، قصد دارید صدا را زیاد یا کانال را عوض کنید، دیگر نیز نیست بدن خود را حرکت داده و کنترل را بردارید و از روی همین بالش با فراخوانی کنترل تلویزیون این کار را می کنید.

حالا فرض کنید می خواهید مقدار نور روشنایی را تنظیم کنید، باز هم نیازی به حرکت نیست و با فراخوانی کنترل روشنایی ها، توسط کلید های این بالش این کار را انجام می دهید. این طراحی نیاز به ارتباط یکپارچه وسایل هوشمند در خانه هوشمند دارد. این بالش قابلیت کنترل بیش از ۵۰۰ دستگاه کنترل از راه دور را دارد و اگر 60 ثانیه غیر فعال باشه خود به خود خاموش می شود.

تحریریه به تام