مصالح و فناوری های هوشمند در صنعت ساختمان سازی

محافظ پوشش های شیشه ای

اخیرا یک شرکت یک سیستم محافظی برای پوشش های شیشه ای ساخته است که از شیشه های به کار رفته در نمای ساختمان ها در برابر لک شدن، خش و هر گونه آلودگی محافظت می کند. این سیستم با تشکیل یک پیوند شیمیایی نازک (اما دائمی) بر روی سطح شیشه، یک نمای خارجی ضدآب با کارایی بالا ایجاد می کند.

این سیستم با تشکیل یک لایه به عنوان مانع، باعث می شود تا آب و آلودگی های محیط روی سطح شیشه ها بلغزند و باقی نمانند، در نتیجه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه با کاهش میزان تمیز کردن و نیروی کار مورد نیاز می گردد. همچنین آب و گرد و خاک موجود در محیط را دفع می کند.

مصالح و فناوری های هوشمند
مصالح و فناوری های هوشمند

استفاده از سیستم پوشش شیشه ای ساخته شده توسط این شرکت در حمام و دستشویی باعث جلوگیری از آسیب های روغن های طبیعی بدن، آهک و تفاله صابون می گردد. این محصول هم در داخل و هم خارج خانه می تواند از سطوح شیشه ای محافظت کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت www.enduroshield.com مراجعه بفرمایید.

مصالح و فناوری های هوشمند
مصالح و فناوری های هوشمند

اسپری سلول های خورشیدی

اسپری سلول های خورشیدی حتی از پانل های انرژی خورشیدی کارایی بیشتری دارد و انتظار می رود که روزی جایگزین پانل های انرژی گردد. این محصول از طریق یک اسپری معمولی می تواند استفاده شود. سلول های موجود در این اسپری می توانند بر روی هر سطحی که نور خورشید را جذب می کند مانند اتومبیل، سقف، دیوارها و کف پخش شوند.

مصالح و فناوری های هوشمند
مصالح و فناوری های هوشمند

از آن جا که سیلیکون ماده تشکیل دهنده اصلی سلول های خورشیدی معمولی است، این اسپری از پروسکایت استفاده می کند. پروسکایت ماده ای است که ارزان تر است و همچنین آسان تر بدست می آید، باقی مانده سمی تولید نمی کند و تقریبا به اندازه سیلیکون کارامد است، بهره وری سیلیکون 25 درصد و بهره وری پروسکایت 19 درصد می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت www.ensol.no مراجعه بفرمایید.

مصالح و فناوری های هوشمند
مصالح و فناوری های هوشمند

منبع : مجله GreenSmart