7 ترفند خلاقانه و کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک
0
دکوراسیون آشپزخانه کوچک

آشپزخانه های کوچک ؛ شاید در تصور همه ما داشتن یک خانه با متراژ بالا و بزرگ نشان از یک خانه دوست داشتنی و دلباز باشد و با زندگی در خانه های کوچک احساس دلتنگی و بی نظمی داریم .

ولی باید بدانیم که درصد زیادی از این حس مربوط به متراژ نیست بلکه دلباز بودن و داشتن فضای دوست داشتنی فقط به متراژ خانه ارتباط ندارد بلکه به طراحی داخلی حرفه ای و دکوراسیون داخلی به میزان زیادی مربوط است . در مورد آشپزخانه هم همین قانون صدق می کند . یعنی مهم نیست در جایی که زندگی میکنید آشپزخانه بزرگی دارد یا کوچک . این چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه است که آن را شیک و زیبا یا دلگیر و بی روح نشان میدهد .

با سری مقالات ترفندهای دکوراسیون در خانه های کوچک  به تام همراه شوید تا با یادگیری و انجام ترفندهای دکوراسیون خلاقانه فضای خانه های کوچک خود را دلباز و دوست داشتنی کنید .

یک آشپزخانه خوب در نهایت به آشپزخانه ای گفته میشود که در آن در هنگام آماده سازی غذا و وعده های غذایی و همین طور نشستن و خوردن غذا احساس راحتی و آرامش داشته باشیم.

در یک آشپزخانه کوچک باید از تمام فضا و گوشه و کنارها استفاده کنید.

در آشپزخانه های کوچک برای اینکه حتی جزئی از فضای آشپزخانه های کوچک بی مصرف نماند باید از کابینت های سفارشی استفاده کنید . از عجیب ترین و غیر دسترس ترین فضاها هم در آشپزخانه کوچک باید استفاده کنید .

دکوراسیون آشپزخانه های کوچک
دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

نصب یک کانتر یکپارچه در یک آشپزخانه کوچک

شاید در ابتدا این مورد خیلی ضروری به نظر نرسد . اما بهتر است این گزینه را امتحان کنید . وقتی کانترها در ارتفاع های متفاوت و بالا و پایین باشد و در عین حال روی آنها پر از وسایل ، شما با وارد شدن به آشپزخانه کوچک قطعا احساس دلگیری و شلوغی خواهید داشت . پس بهترین راهکار استفاده از کابینت های با ظاهر مینیمال و کانتری است که یکپارچه در قسمت رویه همه کابینت ها قرار داده شده است و در نهایت هم به یک میز کوچک دو نفره یا چهار نفره برای خوردن صبحانه یا سایر وعده های غذایی ختم میشود .

آیا لزومی دارد وسایل شستشو مانند ماشین لباسشویی در آشپزخانه های کوچک قرار گیرد ؟

معمولا در خانه های ایرانی لباس شویی در آشپزخانه قرار میگیرد . اما اگر فضای آشپزخانه کوچک بود آیا لزومی دارد حتما این وسایل در آشپزخانه قرار گیرند ؟

یک نگاه دقیق تری به کل فضای خانه تان بیاندازید . آیا یک راه پله یا مکان اضافی در خانه تان نیست که بتوانید لباس شویی را در آن قسمت قرار دهید ؟ اگر همچین جایی را پیدا کرده اید حتی یک دقیقه هم معطل نکنید . با اینکار فضای آشپزخانه کوچک خود را برای وسایل ضروری تر که لازم است حتما در آشپزخانه قرار بگیرند باز می کنید .

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

از آویزهای دیواری خلاقانه در آشپزخانه های کوچک قافل نشوید

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم در آشپزخانه کوچک برای نظم دهی بیشتر وسایل لازم است از تمامی فضاهای موجود بهره کامل ببرید . پس بهتر است حتی از فضای سقف هم قافل نشوید .  با نصب آویزهای میله ای یا تکی می توانید قابلمه ها ، فنجان ها و ظروف دیگر را از آنها آویزان کنید و از فضای آشپزخانه کوچک تان بهره کامل ببرید .

و با سیاه کردن قسمتی از دیوار بین کابینت ها می توانید از قسمتی از دیوار به عنوان تخته سیاه برای یادداشت کردن لیست خرید و… استفاده کنید .

کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه

تجهیزات آشپزخانه کوچک را هوشمندانه انتخاب کنید !

با انتخاب هوشمندانه تجهیزات آشپزخانه می توانید حتی در آشپزخانه های کوچک هم بیشترین کارایی را داشته باشید . مثلا می توانید از تخته های خورد کنی استفاده کنید که در کابینت ها کار گذاشته شده و در صورت لزوم بتوانید آنها را مثل کشو بیرون بکشید ، خورد کردن را انجام دهید و مجدد به حالت قبل شان برگردانید . یا تخته هایی که روی سینک کار گذاشته میشود و در هنگام استفاده از سینک کنار زده میشود .

از تجهیزات توکار در آشپزخانه های کوچک بیشتر استفاده کنید

در آشپزخانه های کوچک بهتر است برای اینکه فضای روی کانترها پر و شلوغ نشود از هود آشپزخانه توکار ،مایکروفر توکار و فر توکار استفاده کنید .

از فضای دیوارها در آشپزخانه کوچک تا سقف استفاده کنید

معمولا از لحاظ ارتفاع سقف یک آشپزخانه کوچک با یک آشپزخانه بزرگ فرقی ندارد . پس می توانید کابینت ها را با ارتفاع بیشتر نسبت به آشپزخانه های معمولی و بزرگ در نظر بگیرید و به این شکل از کل فضای دیوار تا سقف در آشپزخانه های کوچک استفاده کنید .به این شکل وسایلی که کاربرد روزمره ندارند را می توانید در طبقه های بالاتر قرار دهید .معمولا هم در این کابینت های با ارتفاع زیاد بهتر است از دستگیره برای کابینت ها استفاده نکنید تا فضا خفه و دلگیر نشود .

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

 

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X