17 راهکار عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

17 راهکار عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک امر بسیار مهمی برای نشان دادن فضای یک ساختمان است و امروزه در بسیاری از آپارتمان ها می توان از این ایده برای بزرگ نشان دادن فضای ساختمان استفاده کرد. متاسفانه اکثر افراد با ایده های خلاقانه برای تغییر در وسایل و جای دادن آنها در منزل خود آشنا نیستند و تنها از کمبود فضا ناله می‌کنند. این در حالی است که با تغییرات کوچکی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک می توان فضاهایی ایجاد کرد که بسیاری از وسایل منزل را با کمترین دردسر ممکن در آنها جای داد.

برای وضوح بیشتر و نشان دادن امکان جای دادن وسایل مختلف، به معرفی 17 راهکار عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک خواهیم پرداخت و تلاش می‌کنیم با نشان دادن تصاویر مربوطه نحوه انجام آن را نیز به شما نشان دهیم. بنابراین با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

شاید برای بسیاری از افراد جای سوال داشته باشد که چگونه طراحان دکوراسیون ادعا می کنند که می توانند دکوراسیون داخلی خانه های کوچک را تنظیم کنند و این فضا را از کجا می آورند. باید قبول کرد که این افراد هیچ فضای اضافه ای در اختیار ندارند و تنها با توجه به سابقه کاری خود اقدام به انجام این کارها می کنند. برخی از شیوه هایی که می توانید برای طراحی دکوراسیون منزل خود به کار ببرید عبارتند از:

۱.  بردن کتابخانه به ورودی حمام؛ چطوره؟!

برای افرادی که عاشق کتابخانه و داشتن قفسه کتاب در منزل خود هستند، طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک مشکل به نظر می رسد. یکی از راهکارهای مناسب این است که کتابخانه را به ورودی حمام منتقل کنید که در صورت باز شدن آن کتابخانه به سمت دیگر جابجا شود.

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

۲. از قفسه های روباز برای بشقاب ها استفاده کنید!

هیچ فضای ذخیره سازی برای بشقاب‌ها ندارید! مشکلی نیست یک سیستم قفسه بندی فلزی با سبد های خلاقانه تهیه کنید و نه تنها بشقاب های خود را به شکلی زیبا در آن جای دهید، می توانید کیسه های بزرگی مانند آرد و شکر و حتی سایر وسایل خود را نیز بر روی آن قرار دهید.

چیدن بشقاب ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 3.  از فضا زیر راه پله استفاده کنید.

معمولاً فضای زیر راه پله نادیده گرفته می شود. این در حالی است که این بخش تنوع بسیار بالایی دارد و می‌توان از آن برای قرار دادن وسایل مختلف و حتی برای درست کردن کابینت دیواری استفاده کنید. شیوه های کشویی در این مورد یک انتخاب ایده آل هستند.

زیر راه پله در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۴. پرده ها را تا حد امکان بالا بیاورید!

این مورد به عنوان یک راز کوچک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک محسوب می شود. سعی کنید میله های پرده را تا نزدیک سقف بالا ببرید و تنها حدود ۲ اینچ از فضای بالایی آن را خالی بگذارید. این موضوع نه تنها به بزرگ نشان دادن پنجره ها کمک می کند، بلکه در جذب نور بیشتر نیز مناسب است.

پرده ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۵. وسایل قدیمی را در نظر داشته باشید!

شاید استفاده از وسایل مدرن در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک جذاب به نظر برسد، اما استفاده از یک وسیله قدیمی که بتواند فضای بیشتری در اختیار شما قرار دهند و محدودیت فضایی شما را کم کند، ایده بدی به نظر نمی رسد. بیشتر به آن فکر کنید!

وسایل قدیمی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۶. سرویس خواب هوشمند و منعطف استفاده کنید!

مبل های تخت شو و یا سرویس های خواب که قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند می توانند محدودیت فضایی را به حداقل برساند. اگر فکر می کنید که در مورد خودتان نمی توانید از این استفاده کنید، برای نوجوانان و اتاق کودکان راهکار جذابی به نظر می‌رسد.

سرویس خوای هوشمند در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۷. فضای خانه را با آینه بزرگ ترین نشان دهید!

شاید یک بیننده در نگاه اول فکر کند که استفاده زیاد از آینه بدین معنی است که شما بیشتر از همه به خود می رسید؛ اما توجه داشته باشید که آینه به صورت انتزاعی فضای هم اندازه فضای اتاق به بزرگی خانه کمک می کند و می تواند یکی از بخشهای اصلی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک تشکیل دهد.

آینه در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۸. از  رنگهای خنثی استفاده کنید

می‌توانید از رنگ های جسورانه و تند در یک فضای کوچک، به عنوان مثال کتابخانه های قهوه ای رنگ یا مایل به قهوه ای، استفاده کنید؛ اما یک پارت خنثی کمک می کنند که فضای خانه خیلی باز تر به نظر برسد و فرد احساس کند که در یک فضای آزادانه تری قرار دارد.

رنگ های خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

9.  سرویس مبلمان خود را با صندلی عوض کنید

استفاده از مبل می‌تواند جذاب باشد اما یک نیمکت بزرگ در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک چالش برانگیز است و می تواند فضا را به شکل عجیبی محدود کنند. بنابراین سعی کنید بخشی از مبلمان خود را با صندلی های معمولی عوض کنید از ظرفیت جابجایی آنها استفاده کنید.

سرویس مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

10. از چراغ های دیواری استفاده کنید

زمانی که ترجیح می دهید که در اتاق خواب خود از آباژور یا از سایر چراغ های رومیزی استفاده کنید، باید این مورد را در نظر داشته باشید که به یک میز اضافی نیز نیاز دارید. بنابراین با انتخاب چراغ های دیواری خود را از شر داشتن یک میز اضافی رها کنید.

چراغ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

11. خلاقیت به خرج دهید و منظره ایجاد کنید!

شاید جالب نباشد که از تعداد ۱۲ چمدان یا بیشتر در منزل خود استفاده کنید، اما اگر فضای انباری برای قرار دادن آنها در اختیار ندارید، بهترین فرصت در اختیار شماست. به طوری که نه تنها می توانید آنها را به صورت یک کمد و خلاقانه بچینید، بلکه این شانس را دارید که از فضای داخل آنها نیز استفاده کنید.

خلاقیت در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۱۲. از دیوار به شکل کامل استفاده کنید!

زمانی که به صورت افقی فضای کافی برای ایجاد خلاقیت در دکوراسیون داخل خانه های کوچک ندارید، بهتر است سراغ دیوار ها بروید و با نصب وسایل ابتدایی و معمولی ظرفیت آنها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. یک میز دانش آموزی انتخابی مناسب است که پیشنهاد می کنیم استفاده از آن را امتحان کنید.

استفاده از دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

۱۳. از وسایل چند کاره استفاده کنید!

کسانی که با قفسه های چوبی و یا کابینت های پزشکی آشنایی دارند می دانند که این امکان برای شما فراهم است که علاوه بر استفاده از بخش های داخلی آن، از سطح روی آن به عنوان نگهدارنده وسایل مختلفی مانند حوله و یا سایر تجهیزات استفاده کنید.

وسایل چندکاره در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۱۴. از هر اینچ از فضای ذخیره‌سازی خود بهره ببرید

برای گرفتن حداکثر بهره وری در یک آشپزخانه کوچک، لازم است که از فضاهای ایجاد شده در آن به شکل ایده آلی استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از ابزارهای قفسه ها برای اضافه کردن قلاب در مورد حوله، نگهدارنده گلدان و گیرنده ابزارها استفاده کنید. از سوی دیگر می توانید قسمت داخلی درب کابینت را که کمتر دیده می شوند، به وسایلی مانند محل نگهداری دستکش های پلاستیکی، اسفنج ها و کیسه های پلاستیکی اختصاص دهید. تا حالا از آهنربا استفاده کرده اید!؟

[irp posts=”18458″ name=”ایده فوق العاده و ارزان برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه در تعطیلات”]

استفاده از فضا در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۱۵. از قفسه های بازشو و تاشو استفاده کنید!

این قفسه ها به شکلی طراحی شده اند که منعطف هستند و می توانند کوچک یا بزرگ شود. بنابراین یک فضای کاملا قابل تغییر در اختیار خواهید داشت که در مواقع لزوم می توانید از آن برای وسایل بزرگ و در غیر اینصورت برای وسایل کوچک از آن استفاده کنید.

قفسه متحرک در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۱۶.  از ظرفیت کابینت های کشویی غافل نشوید

یک راهکار عالی دیگر برای داشتن فضای مناسب در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک این است که به سراغ کابینت های کشویی بروید و فضای آنها را به شکل های مختلفی تقسیم کنید. برای این منظور تجهیزات چوبی و پلاستیکی خاصی تدارک دیده شده است که می توانند فضای کابینت راه به صورت افقی و عمودی تقسیم کرده و تمام فضا را در اختیار شما قرار دهد.

از ظرفیت کابینت در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 ۱۷. صندلی های معمولی را با سرویس های  نشیمن ثابت تعویض کنید!

صندلی های معمولی علاوه بر اینکه به اندازه میز هستند، بخشی به عنوان دسته نیز دارند که ممکن است فضا را محدودتر کند. اما برای داشتن فضای بیشتر در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک می توانید از سرویس های نشیمن ثابت استفاده کنید که تنها تا سطح زیر میز بوده و فضای بیشتری را نمی گیرند.

نشیمن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

به احتمال زیاد شیوه های دیگری نیز در طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک وجود دارد که ما در این فهرست به آنها اشاره نکرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مطالب وب سایت کلینیک ساختمانی به تام مراجعه کنید بخش نظرات ما را در مورد سایر راهکارهای مناسب در این زمینه مطلع کنید.

[irp posts=”17386″ name=”بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک”]

tamep2