آپارتمان کوچک ؛ 10 ترفند و نکته طلایی در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک ؛ شاید یکی از چالش های طراحان بزرگ و حتی افراد عادی دکوراسیون مناسب فضاهای کوچک و یک آپارتمان‌کوچک باشد . همه ما شاید بتنوانیم به راحتی یک فضای بزرگ را با بهترین چیدمان مد نظرمان تزئیتن و دکور کنیم اما برای یک آپارتمان‌کوچک مشخصا با محدودیت هایی که وجود دارد چه در انتخاب رنگها و چیدمان چه در انتخاب وسایل و مبلمان کار ما سخت تر می شود .

در این مطلب قصد داریم 10 ترفند دکوراسیون داخلی فضاهای کوچ هوشمندانه را به شما یاد بدیهم تا با به کار گیری آنها بتوانید در همین فضای آپارتمان‌کوچک خود هم خلاقیت و زیبایی را دکوراسیون تجربه کنید .

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : از مبلمان چند منظوره استفاده کنید !

یکی از بهترین روش ها برای طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک استفاده از مبلمان چند منظوره با کارایی و قابلیت های بیشتر از فقط یک محل نشیمن و استراحت گاه است . به عنوان نمونه شما می توانید در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌کوچک از این موارد استفاده کنید :

  • صندلی هایی که هم به عنوان صندلی استفاده میشوند ، هم میز و هم یک انباری کوچک دم دستی هستند
  • وسیله ای که هم می توانند نشیمن باشند و هم میز بغل مبلی
  • مبلمانی که هم میتواند نشیمن باشد هم تخت خواب

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : استفاده از یک تناژ رنگی یا پالت رنگی

برای رنگ آمیزی و طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌کوچک بهتر است از یک محدوده رنگی مناسب استفاده کنید . با استفاده از یک پالت رنگی خاص می توانید رنگ ها را در هم ادغام کنید و این مساله مشخصا منجر به بزرگ دیده شدن فضای کوچک میشود . البته نهایتا شما می توانید یک رنگ مکمل رو هم به مجموعه دکوراسیون اضافه کنید .

آپارتمان کوچک
آپارتمان کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : انتخاب یک دیوار کانونی

در فضای آپارتمان کوچک خود بهتر است یک دیوار شاخص را انتخاب کنید و روی آن دیوار خاص یک تابلوی هنری زیبا با رنگ های شاد و جیغ آویزان کنید . با اینکار باعث میشوید حواس فردی که میهمان خانه شماست به سمت آن اثر هنری جلب شود و کوچک بودن فضا اهمیتی نداشته باشد .

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک: آیینه ها و نقش آنها در زیبا ترشدن و بزرگتر جلوه دادن آپارتمان کوچک

هیچ زمانی حتی با از مد افتادن استفاده از آیینه در خانه ها نمی توان منکر جادوی آیینه ها در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک شد . با استفاده از آیینه ها در فضای کوچک شما به فضا عمق می دهید وو به این شکل فضای خانه خود را بزرگتر جلوه می دهید .

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : مرتب باشید!

مرتب بودن در همه فضاها و خانه ها دارای اهمیت است . اما در فضای آپارتمان‌کوچک  طبقه بندی و منظم کردن قفسه ها و وسایل از اهمیت بیشتری برخوردار است . در آپارتمان‌کوچک ریخت و پاش بودن باعث کوچک تر جلوه دادن فضا و احساس بد میشود .

آپارتمان کوچک
آپارتمان کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : کف سازی مهمترین بخش در آپارتمان کوچک

برای عمق دادن بیشتر به فضای آپارتمان‌کوچک خود می توانید کف های طرح دار در نظر بگیرید تا ارتفا خانه بیشتر جلوه کند .

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : مقیاس مبلمان را با فضای آپارتمان مناسب کنید

مشخصا همه می دانیم که مبلمان بزرگ و حجیم اصلا مناسب فضای یک آپارتمان‌کوچک نیست . پس بهتر است برای هر چه بزرگتر و بهتر دیده شدن فضای آپارتمان‌ کوچک خود مبلمان متناسب با فضای خانه درنظر بگیرید .

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : نورپردازی

همه خانه ها چه بزرگ و چه کوچک به نورپردازی در فضا نیاز دارند . ما با نورپردازی مناسب می توانیم فضا را بزرگتر یا کوچک تر کنیم . بهتر است اگر می خواید در آپارتمان‌کوچک خود منبه انتخابی نورپردازی شیشه ای باشد و روشن . با این کار باعث میشوید نور از شیشه ها عبور کند و تلالو آن فضا را بزرگتر نشان دهد .

آپارتمان کوچک
آپارتمان کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : مبلمان و دکوراسیون تاشو

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌کوچک تا جای ممکن بهتر است از وسیله هایی استفاده کنید که بعد از مصرف امکان تا شدن داشته باشند .  مبلمان تاشو به شما این امکان را میدهند تا در زمانی که نیازی به استفاده از آنها ندارید از فضای پرت و به درد نخور احاطه شده توسط آنها هم استفاده مفید بکنید .

آپارتمان کوچک
آپارتمان کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان کوچک : گیاهان را فراموش نکنید !

بزرگی و کوچکی خانه در استفاده از گیاهان اهمیت زیادی ندارد . پیشنهاد ما این است که برای شاداب شدن حتی در فضای آپارتمان‌کوچک خود از گل و گیاه استفاده کنید . گل و گیاه علاوه بر اینکه دی اکسید کربن خانه را جذب می کند اکسیزن هم برای فضای زندگی شما تولید می کند . که این مساله منجر میشود خانه شما همیشه فضای مطبوعی برای زندگی باشد هرچند اگر در یک فضای آپارتمان‌کوچک و محدود زندگی میکنید .

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

تحریریه به تام