نحوه نصب سرامیک اسلب بر روی دیوار

نحوه نصب سرامیک اسلب

نحوه نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ ممکن است برای بسیاری از افراد به یک چالش بزرگ و جدی تبدیل شده باشد. البته تا حدودی نیز می‌توان به آنها حق داد، زیرا اندازه و طراحی این سرامیک‌ها به صورتی است که با روش‌های معمولی و ساده نمی‌توان آن‌ها را نصب کرد و باید تمهیدات و ابزارهای ویژه‌ای برای آن فراهم کرد. نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ شامل مراحل مختلفی می‌شود که احتمالاً از سرامیک‌های معمولی پیچیده‌تر بوده و به ابزارهای بیشتری نیاز داشته باشد.

در این مطلب نحوه نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ را در چند مرحله به صورت مجزا آموزش می‌دهیم و ابزارهای لازم برای هر کدام از این مراحل را ذکر می‌کنیم. با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

 ابزارهای لازم برای نصب سرامیک اسلب را فراهم کنید

اولین گام در شروع نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ، تأمین لوازم و ابزارهای اولیه مورد نیاز است که بتوان با استفاده از آنها ملات مورد نیاز را تولید کرد و با استفاده از ابزارهای آن مانند چکش، گیره، دستگیره‌ها و مواردی از این قبیل، سرامیک‌ها را در کنار یکدیگر و بر روی دیوار نگه داشت. نحوه استفاده از ابزارهای مختلف به مرور در مراحل بعدی بیشتر توصیف خواهد شد.

تامین مواد اولیه در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

مواد اولیه مورد نیاز را با هم ترکیب کنید

پس از تأمین مواد اولیه، باید آنها را با هم ترکیب کرد. از مواد مختلفی برای نصب سرامیک اسلب می‌توان استفاده کرد که عمدتاً به صورت ملات مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد اولیه‌ای که فراهم کرده‌اید، با هم ترکیب کنید و سعی کنید یک ملات یکدست و یکپارچه بسازید.

ترکیب مواد اولیه در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

با استفاده از یک همزن الکتریکی، یک ملات یک دست و یک پارچه تهیه کنید

همزن الکتریکی یکی از ابزارهایی که در تولید ملات به شما کمک می‌کند. با توجه به اینکه نصب سرامیک اسلب به حجم زیادی از ملات نیاز دارد و احتمال می‌رود که برخی قسمت‌های آن‌ها یکدست نباشد، می‌توان به کمک آن یک ملات یکدست یکپارچه کلیه فضاهای پشت سرامیک را پوشش داد و زمینه چسبیدن مناسب آن را فراهم کرد.

استفاده ار همزن الکتریکی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

از دستگیره‌های مخصوص برای حمل سرامیک سایز بزرگ استفاده کنید

سرامیک سایز بزرگ ابعاد بزرگی دارد و در برخی از نمونه‌های آن‌ها به اندازه‌های مانند 120 در 140 سانتیمتر برمی‌خوریم که حمل کردن آنها بسیار سخت است. بنابر این دستگیره‌های مخصوص که با استفاده از نیروی مکش، امکان کنترل سرامیک را به شما می‌دهند، در این مرحله ضروری است و بهتر است در نصب سرامیک اسلب از آنها استفاده کنید.

کاربرد دستگیره مخصوص در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

سرامیک را با توجه به اندازه‌های مختلف مورد نیاز خود علامت گذاری کنید

همانطور که عنوان شد سرامیک سایز بزرگ ابعاد مختلفی دارد و طبیعتاً شما نمی‌توانید از همه آنها به صورت کامل استفاده کنید و باید آنها را با توجه به نیازهای خود برش دهید. ولی قبل از برش سرامیک، نیاز دارید که قسمت‌های مختلف را علامت گذاری کنید. با استفاده از مترهای معمولی یا نواری اندازه‌های مورد نیاز خود را مشخص کنید و به کمک یک ماژیک یا قلم آنها را علامت گذاری کنید.

علامت گذاری سرامیک در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

از اره‌های برقی برای برش سطح سرامیک اسلب استفاده کنید

بهترین ابزار مورد استفاده برای برش سرامیک در نصب سرامیک اسلب اره‌های برقی و فرزهای دستی هستند که از تیغه‌های گرانیت بر بهره می‌برند. این طرح‌های گرانیتی به شکلی عمل می‌کنند که امکان برش‌های دقیق را به کاربر می‌دهند و امکان شکستن یا جدا شدن بخشی از سرامیک را به حداقل می‌رساند. بعد از مشخص کردن اندازه‌ها، به کمک این ابزار بخش‌های مختلف را برش دهید.

[irp posts=”19013″ name=”همه چیز راجع به دستگاه فرز”]

اره برقی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

به کمک ابزارهای مختلف آنها را به اندازه‌های مورد نیاز در بیاورید

بعد از برش، به احتمال زیاد جدا کردن قطعات مختلف و اندازه‌های مشخص شده، مشکل است و باید با ابزارهایی مانند سرامیک‌بر دستی و کاشی‌بر دستی آنها را از محل مشخص شده قبلی بشکنید. این دستگاه‌ها به شکلی عمل می‌کنند که محل برش را ثابت نگه داشته و به دو طرف محل بریدگی فشار یکسان عمل می‌کنند و به راحتی از هم جدا می‌شوند.

جداکردن قطعات برشی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

پشت سرامیک را به صورت یکپارچه با ملات بپوشانید

اکنون که اندازه‌های مختلف مورد نیاز خود را برش داده‌اید، در این مرحله از نصب سرامیک اسلب باید آن‌ها را برگردانید و با استفاده از ماله‌های مخصوص پشت آنها را با ملات بپوشانید. به هر اندازه که این ملات یکپارچه باشد، احتمال چسبیدن سرامیک سایز بزرگ به دیوار بیشتر بوده و کیفیت نهایی کار نیز بالاتر خواهد بود. استفاده از ماله‌هایی به صورت دندانه دندانه انتخاب مناسبی است.

کشیدن ملات بر پشت سرامیک در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

وضعیت دیوار را از لحاظ تراز بودن و هموار بودند بررسی کنید

مرحله دیگری از نصب سرامیک اسلب که به مهارت نصاب بستگی دارد، بررسی وضعیت دیوار از لحاظ تراز بودن و هموار بودن آن است. سرامیک‌های سایز بزرگ با وجود اینکه بسیار بزرگ هستند، بسیار صاف نیز هستند و به همین دلیل لازم است که دیوار از قبل برای استفاده از این سرامیک‌ها آماده شده باشد. با استفاده از یک تراز معماری بزرگ، وضعیت دیوار را بررسی کنید و در صورت وجود ناهمواری آنها را برطرف کنید.

بررسی وضعیت دیوار در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

 سطح دیوار را با استفاده از ملات بپوشانید

اگرچه، پشت سرامیک سایز بزرگ را در مراحل قبل با ملات پوشانیده‌اید، در این مرحله لازم است که سطح دیوار را نیز با همان ملات و با همان ویژگی‌ها بپوشانید. نرم، صاف و یکپارچه بودن ملات در این مرحله بسیار مهم است و کمک می‌کند که چسبندگی بین سرامیک و دیوار در بالاترین حد انتظار باشد.

پوشاندن دیوار با ملات در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

به کمک افراد دیگر سرامیک را در محل مورد نظر قرار دهید

در این مرحله، باید به سراغ نصب سرامیک اسلب بروید. در مراحل قبل برای حمل سرامیک سایز بزرگ باید از دستگیره‌های مخصوص استفاده می‌کردید. بنابراین دو دستگیره اضافی نیز بر روی آنها قرار دهید و از یکی از همکاران خود بخواهید که به شما کمک کنند که سرامیک را در محل مناسب و مورد نظر قرار دهید. این مرحله در نصب سرامیک اسلب بسیار حیاتی است و کیفیت نهایی کار را تعیین می‌کند.

نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ در محل مورد نظر

 به کمک چکش‌های پلاستیکی، سرامیک را به خوبی به ملات مورد نظر بچسبانید

پوشش دادن قسمت‌های پشتی سرامیک سایز بزرگ و سطح دیوار با استفاده از ملات کمک می‌کند که سرامیک به خوبی به دیوار بچسبد، اما با توجه به اندازه بزرگ آنها، ممکن است برخی از جاهای آنها خالی باقی مانده باشد و یا حباب هوا داشته باشد. با استفاده از چکش‌های پلاستیکی کمک کنید که کلیه قسمت‌های سرامیک به خوبی به دیوار بچسبد و نصب سرامیک اسلب با کیفیت بالایی انجام شود.

استفاده از چکش پلاستیکی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

بین سرامیک‌ها از گیره‌های پلاستیکی استفاده کنید تا آنها را به یکدیگر متصل کنید

یکی از ابزارهایی که در مراحل اولیه باید تهیه کنید و در این مرحله از نصب سرامیک اسلب به شما کمک می‌کند، گیره‌های پلاستیکی هستند که بین سرامیک‌ها قرار می‌گیرند و کمک می‌کنند که دو سرامیک در کنار یکدیگر حفظ شوند. این ابزارهای پلاستیکی در مراحل بعد اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهند.

کاربرد گیره پلاستیکی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

با استفاده از ابزارهای پلاستیکی، سرامیک‌ها را در کنار یکدیگر حفظ کنید

پس از قرار دادن گیره‌های پلاستیکی، سرامیک دوم را با همان روش قبلی نصب کنید و به اندازه گیری آنها را از هم فاصله دهید. این گیره‌ها دارای یک قسمت اضافی مثلث مانند هستند که زمینه‌ی محکم شدن آنها ابزارهای مخصوص فراهم می‌شود. این قسمت اضافی مثلثی را می‌توان برای فشارها و فاصله‌های مختلف تنظیم کرد.

کاربرد ابزار پلاستیکی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

به کمک اعمال فشار سرامیک سایز بزرگ را به یکدیگر نزدیک کنید

یکی دیگر از ابزارهایی که در نصب سرامیک اسلب باید مورد استفاده قرار دهید، گیره‌های کششی هستند که از طریق مکش به دو سرامیک متصل می‌شوند و با استفاده از مهره‌ها امکان کشیدن سرامیک‌ها و نزدیک کردن آنها را به یکدیگر فراهم می‌کنند. این ابزارها دارای مهره‌های مخصوصی هستند که می‌توان آنها را با توجه به وضعیت سرامیک سایز بزرگ، سفت یا شل کرد.

اعمال فشار برای نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

 برای مشخص کردن ابزارهایی مانند کلید و پریز، با استفاده از خط کش و متر نواری محل مورد نظر را علامت گذاری کنید

اما باید به خاطر داشته باشید که قرار نیست نصب سرامیک سایز بزرگ را بر روی یک دیوار صاف و بدون هیچ گونه ابزار اضافی نصب کنید. یکی از ابزارهای نصب شده بر روی دیوارها که معمولاً در همه اتاق‌ها دیده می‌شود، کلید و پریز است که ممکن است در هر منطقه‌ای قرار گیرد. با استفاده از یک متر نواری یا فلزی محل دقیق آن را از کف اتاق و از سایر سرامیک‌ها مشخص کنید و آنها را بر روی سرامیک مورد نظر علامت گذاری کنید.

مشخص جای کلید و پریز در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

 به کمک فرزهای دستی محل مشخص شده را برش دهید

حال که محل نصب کلید و پریز را مشخص کرده‌اید، با استفاده از یک فرز دستی و تیغه برش گرانیت، محل مورد نظر را به دقت برش دهید. هرچه در این مرحله حساسیت و دقت به خرج دهید، برش شما دقیق‌تر خواهد بود و در جریان نصب سرامیک اسلب با مشکل کمتری مواجه خواهید شد.

برش محل قرارگیری کلید و پریز در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

با استفاده از دوغاب حد فاصل بین سرامیک‌ها را پوشش دهید در نهایت آن‌ها را تمیز کنید

همانطور که در مورد نصب سرامیک اسلب بر روی کف عنوان شود، لازم است که حد فاصله بین سرامیک‌ها با استفاده از یک دوغاب مخصوص پوشش داده شود و در نهایت آنها را تمیز کنید. حتی می‌توانید با استفاده از یک ابزار تیز حجم بیشتری از این دوغاب را بردارید و به زیبایی ظاهری سرامیک سایز بزرگ کمک کنید.

نصب سرامیک اسلب به تجهیزات نسبتاً متفاوتی نیاز دارند و باید خود را برای مراحل مختلف آماده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید و برای خرید سرامیک سایز بزرگ یا سرامیک اسلب با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[irp posts=”19948″ name=”مراحل نصب سرامیک اسلب”]


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2