مراحل نصب سرامیک اسلب

مراحل نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

به‌احتمال‌زیاد، زمانی که به نصب سرامیک اسلب یا  نصب سرامیک سایز بزرگ فکر می‌کنید و کارهایی که توسط یک معمار انجام می‌شود، این سؤال برای شما پیش می‌آید که چگونه به این مهارت دست یافته‌اند. چیزی که از فعالیت آنها برمی‌آید این است که به یک سبک ماهرانه‌ای سرامیک‌های سایز بزرگ را در کنار یکدیگر قرار داده و الگوهای مختلفی به کمک آنها به وجود می‌آورند؛ اما زمانی که در مورد کار آنها دقیق شویم و جزئیاتی که آنها انجام می‌دهند را درک کنیم، می‌فهمیم که نصب سرامیک اسلب یا نصب سرامیک سایز بزرگ چندان کار پیچیده‌ای نیست و فقط به دقت بالا نیاز دارد.

بله! نصب سرامیک اسلب راحت‌تر از چیزی است که به آن فکر می‌کنید و تنها با کمی تمرکز و دقت می‌توانید کاری کنید که هزینه‌های اولیه ساخت و ساز خود را به اندازه چشمگیری کاهش دهید و درنهایت از مهارت خود لذت ببرید. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید تا مراحل مختلف نصب سرامیک سایز بزرگ به صورت گام‌به‌گام به شما آموزش دهیم و نحوه پیاده‌سازی آن را در کف اتاق خود فرا گیرید!

 آماده‌سازی کف اتاق؛ گام اول در نصب سرامیک اسلب و سرامیک سایز بزرگ

اولین و مهمترین کاری که به هنگام نصب سرامیک اسلب می‌توانید انجام دهید و تقریباً مراحل بعدی کار شما را آسان‌تر می‌کند، آماده‌سازی کف اتاق است که از لحاظ هموار بودن و قابلیت چسبیدن سرامیک سایز بزرگ باید مهیا شود. اگر احساس می‌کنید که کف قدیمی اتاق دچار مشکل شده است، بهتر است مشکل آن را برطرف کنید و نسبت به صاف کردن آن اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که کف نهایی اتاق حدود ۳ سانتی‌متر بالاتر از کف فعلی قرار می‌گیرد و از وضعیت درب و سایر قسمت‌ها اطمینان حاصل کنید.

آماده سازی کف اتاق در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

 گام دوم، مرکز اتاق را پیدا کنید

مهم‌ترین بخشی از اتاق که می‌تواند به‌عنوان راهنما در نصب سرامیک اسلب و سرامیک سایز بزرگ مورد استفاده قرار گیرد، مرکز اتاق است؛ بنابراین برای این کار با استفاده از یک متر نواری ابعاد اتاق را اندازه بگیرید و مرکز هر قسمت را مشخص کنید. با کمک گرفتن از هرکدام از این الگوها، نقطه مرکزی اتاق را پیدا کنید و این خطوط را به هم وصل کنید.

 گام سوم؛ گونیا کردن یا مربعی کردن فضای اتاق

این مرحله در ایجاد طراحی مناسب و پایین آوردن ضایعات سرامیک سایز بزرگ بسیار مهم است. معمولاً اتاق‌های ساختمان‌ها به شکل مربعی ساخته نمی‌شوند و به‌اصطلاح باید آنها را گونیا کرد و زاویه ۹۰ درجه مناسب نسبت به اندازه اتاق را پیدا کرد. برای این کار، از نقطه مرکزی اتاق یک فاصله ۳۰ سانتی‌متری را مشخص کنید، در جهت ۹۰ درجه؛ از خط دیگری که رسم کردید، یک فاصله ۴۰ سانتی‌متری را مشخص کنید، حال فاصله این دو نقطه را اندازه بگیرید و باید ۵۰ سانتی‌متر باشد. اگر بیشتر یا کمتر بود، طناب را جابجا کرده و محل خطوط را مجدداً ترسیم کنید.

گونیا کردن در جریان نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

گام چهارم؛ سرامیک‌ها را بچینید و الگوی مورد نظر خود را پیدا کنید

یکی دیگر از مراحل مهم در نصب سرامیک اسلب این است که آنها را به صورت خشک کنار هم بچینید و قبل از شروع کار الگوی مورد نظر و مناسب آنها را پیدا کنید. نحوه چینش آنها باید از مرکز اتاق شروع شود و بین هرکدام از آنها فاصله مناسبی وجود داشته باشد تا در مراحل بعدی کار به شما کمک کند.

[irp posts=”15453″ name=”سنگ اسلب یا سرامیک سایز بزرگ؛ کدام بهتر است؟”]

چیدن سرامیک در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

گام پنجم؛ سرامیک مرکزی را نصب کنید

برای نصب سرامیک اسلب در این آموزش از چسب استفاده می‌شود که در اغلب فروشگاه‌ها پیدا می‌شود و می‌توانید به‌راحتی آن را بخرید. البته می‌توانید از بتن و ملات نازک نیز برای این کار استفاده کنید، اما با توجه به اینکه چسب راحت‌تر به سرامیک سایز بزرگ می‌چسبد و سرعت عمل کار را بالا می‌برد، بیشتر تولیدکنندگان سرامیک به استفاده از این ماده توصیه می‌کنند. شروع کار نصب سرامیک اسلب با مالیدن چسب بر روی کف و صاف کردن آن شروع می‌شود و سپس باید سرامیک مرکزی نصب شود.

نصب سرامیک مرکزی در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

زمانی که سرامیک سایز بزرگ مرکزی را در محل خود قرار دادید، کمی فشار وارد کنید و آن را به سمت عقب و جلو حرکت دهید تا در موقعیت مناسب قرار گیرد. توجه داشته باشید که در نصب سرامیک اسلب ایجاد فاصله مناسب بین آنها بسیار مهم است و به نفوذپذیری نهایی آنها کمک می‌کند. از کناره‌ها می‌توانید به سرامیک نگاه کنید و یا به‌ آن نور بتابانید. اگر در فضای زیر سرامیک سایز بزرگ و چسب فاصله‌ای وجود داشته باشد، باید مجدداً این فاصله را با استفاده از چسب پوشش دهید.

گام ششم؛ سرامیک‌های باقیمانده را نصب کنید

نصب سرامیک اسلب مرکزی بدین معنی است که شما مهمترین بخش کار و تأثیرگذارترین قسمت آن از لحاظ طراحی و زیبایی را انجام داده‌اید؛ بنابراین از آن به‌عنوان یک نقطه مرجع استفاده کنید و سرامیک سایز بزرگ باقی‌مانده را در امتداد خطوط مستقیم رسم شده نصب کنید. سعی کنید فاصله زمانی بین چسب زدن و نصب سرامیک‌ها زیاد طولانی نباشد و تنها برای دو یا سه سرامیک چسب بزنید.

نصب سرامیک کامل در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

توجه داشته باشید که اگر از چسب بیش‌ازحد استفاده کنید، هنگام نصب سرامیک اسلب با بالا آمدن چسب و پر شدن فضای بین سرامیک‌ها مواجه خواهید شد که چهره‌ای چندان مناسبی ندارد و بر کیفیت نهایی کار تأثیر منفی می‌گذارد؛ بنابراین سعی کنید فاصله بین سرامیک‌ها را به صورت مساوی انتخاب کنید و مقدار چسب را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

 گام هفتم، اجازه دهید که چسب خشک شود

اگرچه گیرش چسب سرامیک سایز بزرگ نسبت به ملات بیشتر است و زودتر خشک می‌شود اما معمولاً فاصله زمانی توصیه شده برای خشک شدن چسب یک شبانه‌روز است و باید صبر کنید که سرامیک‌ها به شکل مناسب در جای خود ثابت شوند. اگر در این مرحله عجله کنید، ممکن است فرآیند نصب سرامیک اسلب را با چالش‌های بزرگتری مواجه کنید.

خشک شدن چسب در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

گام هشتم؛ پر کردن فضای بین سرامیک‌ها؛ یا به‌اصطلاح دوغاب کردن

هنگامه نصب سرامیک اسلب یک فضای تقریباً کوچک بین سرامیک‌ها در نظر گرفته شود تا از این طریق با استفاده از مواد مختلف این فضا پوشش داده شده و استحکام آنها را بیشتر کرد. با توجه به اینکه سرامیک سایز بزرگ از اندازه‌های بزرگتری نسبت به سرامیک‌های معمولی برخوردار است، احتمال می‌رود که به دلایل مختلفی بخشی از فضای زیرین آن باقی بماند. به همین دلیل پر کردن فضای بین سرامیک‌ها و به‌اصطلاح دوغاب کردن این فاصله کمک می‌کند که استحکام آنها در برابر شرایط مختلف افزایش یابد.

دوغاب کردن در نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

 گام نهم؛ تمیز کردن پس از نصب سرامیک اسلب

زمانی که نصب سرامیک اسلب به پایان رسید و فضای بین آنها با استفاده از مواد مختلف پر شد، طبیعتاً قسمت‌های مختلف آنها در معرض گرد و غبار و سایر مواد ساختمانی قرار داشته و آلودگی آنها بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید؛ بنابراین در ابتدای کار با استفاده از یک گونی یا اسفنج خشک تمامی این مواد ساختمانی و دوغاب را از سطح سرامیک پاک کنید و فضای بین سرامیک سایز بزرگ را حفظ کنید. در انتهای کار می‌توانید با استفاده از یک پارچه مرطوب و مطابق با دستورالعمل شرکت‌های سازنده نسبت به پاک کردن سرامیک‌ها اقدام کنید.

تمیز کردن پس از نصب سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ

البته در بین هرکدام از این مراحل ممکن است کارهایی مانند آماده‌سازی چسب سرامیک، بررسی اندازه سرامیک سایز بزرگ، طراحی مختلف برای نصب سرامیک اسلب و حتی برش دادن آنها برای قسمت‌هایی مانند گوشه‌های ساختمان لازم باشد باید ابزارها و تجهیزات مورد نیاز و آنها را تهیه کنید.

اگر به استفاده از سرامیک سایز بزرگ علاقه دارید؛ برای مشاوره در زمینه نصب سرامیک اسلب به سایر مطالب وب‌سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش خرید تجهیزات ساختمانی با ما در تماس باشید.

[irp posts=”17112″ name=”لیست مکان‌هایی که می‌توان از سرامیک سایز بزرگ (سرامیک اسلب) استفاده کرد”]


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2