راهنمای خرید علم دوش

راهنمای خرید علم دوش

در مطالب قبل (همه چی در مورد علم دوش)، به بررسی مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فرد علم دوش پرداختیم و اطلاعات کاملی در مورد جزئیات آن‌ها مطرح کردیم، اما درج این اطلاعات بدون ارائه راهنمای خرید علم دوش به نظر ناقص می‌رسد. بنابراین تصمیم گرفتیم که برای ارائه بهتر مطالب و آشنایی بیشتر شما، یک راهنمای خرید کامل در مورد آنها ارائه دهیم و شما را با موارد مختلف آنها آشنا کنیم. ما برای خرید علم دوش لازم است که چند سؤال از خود بپرسیم:

 • به دنبال چه طرح و مدل‌هایی از علم دوش هستیم؟
 • چه جنسی از آنها برای کارایی ما بهتر است؟
 • کارایی و انواع مختلف آن‌ها به چه صورت برای ما مناسب است؟
 • قیمت علم دوش در بازار به چه صورت است؟
 • چه گزینه‌هایی برای خرید علم دوش در اختیار ما قرار دارد؟

ما در کلینیک ساختمانی به تام سعی می‌کنیم که به شکل فنی و تخصصی به سؤال‌های مطرح شده پاسخ دهیم و مسیر انتخاب شما را به شکل بهتری روشن کنیم.

توجه به کارایی در خرید علم دوش

توجه به کارایی در خرید علم دوش

طبیعتا در وهله اول در مورد خرید علم دوش باید به کارایی و زیبایی آن توجه داشته باشیم که با فضای داخلی و دکوراسیون حمام همخوانی داشته باشد. در حال حاضر، مدل‌های مختلفی از این ابزارها در بازار وجود دارد که برخی از آنها به صورت کلاسیک و برخی نیز به صورت مدرن هستند. انواع مختلف علم دوش از لحاظ کارایی به چند دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • علم دوش تک کاره ثابت: این علم دوش همان علم دوش‌های قدیمی و کلاسیک هستند که به صورت ثابت بر روی دیوار و بر روی شیرآلات سرویس بهداشتی نصب می‌شوند. هیچگونه آپشن اضافی در این علم دوش‌ها دیده نمی‌شود.
 • علم دوش تک کاره متحرک: این علم دوش‌ها از مواد انعطاف پذیر مانند لاستیک و سایر مواد منعطف ساخته می‌شوند و فرد می‌تواند آنها را به قسمت‌های بدن خود حرکت داده و شست و شوی بخش‌های مختلف را انجام دهد.
 • علم دوش‌های دو کاره: اگر در جریان خرید علم دوش به این نتیجه رسیدید که هم به علم دوش ثابت و هم به علم دوش متحرک نیاز دارید، باید علم دوش‌های دوکاره را انتخاب کنید که دو خروجی برای جریان آب دارند و به تناوب می‌توانید از هر کدام از آنها استفاده کنید. مهم‌ترین ویژگی این علم دوش‌ها تنوع بالا و قیمت بالاتر نسبت به دو گزینه فوق است.

[irp posts=”22579″ name=”همه چی در مورد علم دوش”]

طراحی انواع علم دوش و دکوراسیون

طراحی انواع علم دوش و دکوراسیون

تا اینجای کار در مورد کارایی علم دوش‌ها گزینه‌های مختلف را بررسی کرده‌اید و ممکن است با توجه به سبک حمام و طراحی داخلی آن، یکی از آنها را انتخاب کنید. مسئله مهم دیگر در خرید علم دوش این است که طراحی آن‌ها را با دکوراسیون داخلی حمام هماهنگ کنید.

به عنوان مثال؛

 • اگر حمام مدرن دارید، علم دوش‌های دو کار مناسب هستند؛
 • اگر وان حمام دارید، علم دوش‌های متحرک مناسب هستند؛
 • اگر به حمام‌های سنتی علاقه دارید، علم دوش تک کاره ثابت انتخاب کنید؛
 • اگر در منزل خود کودک دارید، علم دوش‌های متحرک مناسب هستند؛
 • اگر به زیبایی و دوام اهمیت می‌دهید؛ علم دوش‌های استنلس استیل بهتر هستند.

سعی کنید در خرید علم دوش به تناسب این طراحی دکوراسیون حمام و مدل علم دوش توجه زیادی داشته باشید.

جنس علم دوش

جنس علم دوش

فاکتوری که به طور مستقیم نحوه استفاده و مدت زمان کاربرد علم دوش رو تحت تأثیر قرار می‌دهد، جنس آن است و باید در خرید علم دوش این موضوع را در نظر داشته باشیم. خوشبختانه به کمک تکنولوژی علوم مواد و دسترسی با آلیاژهای مختلف، انواع مختلفی از علم دوش در بازار وجود دارد:

 • علم دوش استیل ۳۰۴ یا استنلس استیل: این علم دوش ها در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و استحکام بالایی از خود نشان می‌دهند. جلای فلزی براق و نمای مناسب از مهمترین ویژگی‌های این علم دوش‌ها هستند که قیمت نسبتاً بالایی هم دارند.
 • علم دوش‌های آلومینیومی: معمولاً به صورت علم دوش‌های ثابت و تک کاره به کار گرفته می‌شود و مقاومت در برابر خوردگی و همچنین وزن سبک از مهمترین ویژگی آنهاست. علم دوش‌های آلومینیومی در دکوراسیون مدرن طرفدار چندانی ندارند و بیشتر در سبک‌های کلاسیک استفاده می‌شوند.
 • علم دوش‌های برنجی: اگر در خرید علم دوش دوست دارید که جنس شیرآلات با علم دوش یکسان باشد، علم دوش‌های برنجی انتخاب مناسبی هستند و تنها ایراد آن‌ها می‌تواند قیمت بالا و انتقال حرارتی بالای آنها باشد.
 • علم دوش‌های پلاستیک: هدف از استفاده از این علم دوش‌ها، انعطاف پذیری بالای آن‌ها و مقاومت در برابر خوردگی است. این علم دوش‌ها به دلیل استحکام مکانیکی پایین، قیمت ارزانی دارند و کمتر استفاده می‌شوند.

قیمت علم دوش

قیمت علم دوش

در حال حاضر شما در مورد طراحی، کارایی و جنس علم دوش به جمع‌بندی رسیده‌اید و باید بودجه لازم را برای پرداخت قیمت آن‌ها در نظر بگیرید. قیمت علم دوش به فاکتورهای ذکر شده فوق بستگی دارد و هر کدام از آن‌ها می‌توانند به شکل‌های مختلفی این موضوع را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال، علم دوش‌هایی که از مواد مستحکم و با طراحی زیبا ساخته شده باشد و تنوع در کارایی از خود نشان دهند، قیمت بالاتری دارند. برای بحث فنی بیشتر و دریافت قیمت دقیق علم دوش‌ها، با کارشناسان ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

علم دوش را از کجا بخریم؟

اگر در موارد قبل به جمع‌بندی رسیده باشید، به احتمال زیاد آخرین چیزی که در مورد خرید علم دوش باید انجام دهید این است که گزینه و محل خرید خود را انتخاب کنید. اگر چند سال قبل این سؤال مطرح می‌شد، طبیعتاً همه ما به خرید حضوری در فروشگاه و بازدید از مدلهای مختلف آنها رأی می‌دادیم.

اما امروزه، فروشگاه‌های اینترنتی مانند کلینیک ساختمانی به تام امکان آشنایی ما را با محصولات مختلف فراهم آورده است و می‌توانیم مشخصات فنی آنها را مطالعه کنیم. مطالعه مشخصات فنی در کنار مقایسه مدل‌های مختلف آن موردی است که خرید اینترنتی علم دوش در اختیار ما قرار می‌دهد. در انتها توصیه می‌کنیم که حتماً علم دوش های وب سایت ما را ببینید و مشخصات آن‌ها را مطالعه کنید.

[irp posts=”22773″ name=”همه چی در مورد اکسسوری حمام”]


[porto_block id=”17736″ name=”bathkitchenrelatedproducts”]

tamep2