آیا قفل درب ضد سرقت قابل باز کردن است

قفل درب ضد سرقت قفل دیجیتال

قفل درب ضد سرقت ؛  این روزها در اکثر ساختمان های نوساز از درب ضد سرقت به عنوان یک سیستم امنیتی استفاده میشود . درب ضد سرقت افزایش امنیت خود را مدیون اجزای ایمن خود از جمله قفل درب ضد سرقت ، لایه های متعدد رویه درب ضد سرقت و … است .

 

قفل دیجیتال اثر انگشتی

این نوع  قفل دیجیتال قابلیت نصب روی انواع درب ضد سرقت را دارند. نصب این نوع قفل اثر انگشتی هیچ نوع تداخلی با سیستم قفل درب ضد سرقت و مغزی ندارد . در این نوع از قفل درب ضد سرقت در ابتدا باید هر تعداد اثر انگشتی که لازم است در حافظه ذخیره شود . باید این را در نظر بگیریم که این نوع قفل اثر انگشتی فقط با اثر انگشت باز میشود و هیچ کلیدی ندارد .

قفل دیجیتال کارتی

از قفل دیجیتال کارتی بیشتر در جاهایی که نیاز به امنیت بالا دارند مثل هتل ها ، شرکت ها و سازمان ها و.. استفاده میشود . قفل دیجیتال کارتی درب ضد سرقت دارای دارای قابلیت های زیادی می باشد که از جمله میتوان به این مواارد اشاره کرد : کد پذیری ، هشدار به صاحب خانه در صورت باز بودن درب ضد سرقت ، دارا بودن سیستم کنترل مرکزی، دو عدد کلید یدکی به منظور استفاده در مواقع  ضروری و امکان از کار انداختن کارت در صورتی که کارت گم شود.

قفل درب ضد سرقت | قفل دیجیتال
قفل درب ضد سرقت | قفل دیجیتال

قفل درب ضد سرقت کلیدی

این نوع قفل درب ضد سرقت از جمله معمولی ترین و در دسترس ترین و پر استفاده ترین  نوع قفل ها میباشد . هر درب ضد سرقت یک کلید کارگری دارد و یک سری کلیدهای اصلی . این نوع دسته بندی زمانی مفید است که یک ساختمانی در هنگام ساخت و ساز رفت و آمد افراد متفرقه در آن زیاد است .

در این زمان میتوان از کلید کارگری استفاده کرد و بعد از مستقر شدن افراد خانواده و تمام شدن کارهای ساختمانی می تواند از کلیدهای اصلی استفاده کرد . و به این شکل افراد غیر مجاز دیگر اجازه ورود ندارند چون دیگر کلیدهای کارگری اعتبار ندارند .کلید درب ضد سرقت از نوع کلید کامپیوتری میباشند که معمولا امکان ساخت از روی آنها وجود ندارد . در صورتی هم که قابل ساخت باشند مدت زمان زیادی طول میکشد و معمولا کار کلیدسازهای حرفه ای است . و همانطور که می دانیم یکی از مهمترین شاخص ها برای سارقان زمان است .پس یکی از دلایلی که به درب های ضد سرقت میشود بیشتر از درب های معمولی اطمینان کرد فقط به این علت نیست که کلید آنها کامپیوتری است و امکان کپی کردن نیست بلکه بیشتر به این خاطر است که این کلیدها بسیار سخت تر کپی میشوند و زمان طولانی برای کپی نیاز دارند .

قفل درب ضد سرقت | قفل دیجیتال
قفل درب ضد سرقت | قفل دیجیتال

اما اگر بخواهیم پاسخ دقیقی به این پرسش بدهیم که آیا قفل درب ضد سرقت را می توان باز کرد یا نه ؟ باید به این نکات اشاره کنیم که :

حالت اول زمانی است که درب ضد سرقت قفل نشده و فقط بسته شده است یا به عبارت دیگر فقط زبانه در که با دستگیره عمل می کند درگیر است و بقیه زبانه های قفل دیجیتال درب ضد سرقت درگیر نیستند. در این وضعیت به راحتی همانند سایر درب های قدیمی درب را باز کرد.البته باید به این نکته توجه شود که درب های ضد سرقت دارای لاستیک درزگیر هستند و اگر خوب رگلاژ شده باشند درز کمتری نسبت به درب های کلاسیک قدیمی دارند پس مشخصا باز کردن درب ضد سرقت با این روش ها نسبت به درب های معمولی کمی مشکل تر و زمان بیشتری  نیاز دارد .

حالت دوم در شرایطی است که درب ضد سرقت را قفل کرده باشید که در این صورت کار سخت تر میشود چون حتما باید یک فرد حرفه ای قفل درب ضد سرقت را باز کند که البته این کارنیز به راحتی انجام نمیشود و زمان بر است و از عهده هر کسی هم بر نخواهد آمد. مثلا طبق بررسی ها یک فرد حرفه ای بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان لازم دارد تا قفل درب ضد سرقت را باز کند و البته این زمان تحت تاثیر عوامل متعددی مثل تعداد زبانه های قفل درب ضد سرقت است .

با توجه به تمام این موارد برای درب های ضد سرقت مغزی های قفل زیادی وجود دارد که برحسب هزینه مورد نظر و امنیت درخواستی می توان دربهای ضد سرقت و قفل های متعددی را انتخاب کرد .

نظرات و دانستهای خود را با ما به اشتراک بگذارید همچنین برای مشاهده محصولات متنوع تر فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی به تام به صفحه قفل دیجیتال مراجعه کنید


[porto_block id=”17748″ name=”digitallockrelatedproducts”]

تحریریه به تام