درب های امنیتی، تامین امنیت برای خانه ها و ساکنین

درب های امنیتی

درب های امنیتی با هدف ارائه ی امنیت به خانه ها و ساکنین آنها ساخته می شوند. این درب ها می توانند ارزش بیشتری به یک خانه بدهند. با یک سیستم مکانیزه ی امنیتی، خیال تان از بابت وجود مزاحمان احتمالی راحت خواهد بود. امروزه انواع مختلفی از درب های امنیتی در بازار موجود است. این احتمال وجود دارد که برای انتخاب درب مناسب برای خانه تان دچار سردرگمی شوید. نمای خارجی خانه تان می تواند یکی از فاکتورهای مهم و تعیین کننده برای انتخاب درب امنیتی باشد. متاسفانه پیدا کردن درب های امنیتی مناسب نمای خانه تان به ویژه به لحاظ رنگ دشوار است. می توانید از درب های امنیتی چوبی استفاده کنید و آنها را رنگ کنید. هرچند درب های امنیتی چوبی به اندازه ی درب های فولادی ایمن نیستند.

قبل از انتخاب و خرید درب های امنیتی ، باید مطمئن شوید چه دربی برای خانه ی شما بهترین گزینه است. در این نوشتار چند نکته می بینید که با کمک آنها می توانید درب متناسب با نیازهای تان را پیدا کنید.

درب های امنیتی
درب های امنیتی

7 نکته برای خرید بهترین درب های امنیتی :

  1. کارخانه ی سازنده ی درب های امنیتی

کدام کارخانه درب را تولید کرده است؟ این سوال اهمیت زیادی دارد به این دلیل که اگر درب امنیتی در دوره ی گارانتی دچار مشکلی شود، چه کسی آن را تعمیر خواهد کرد و تعمیر آن چه مدتی طول می کشد. شما می توانید درب را از فروشگاهی در نزدیکی خانه تان بخرید، اما این فروشگاه ها معمولا در صورت بروز نقص یا مشکلی، کار تعمیرات را بر عهده نمی گیرند. بنابراین حتما باید با تولید کننده تماس بگیرید .

2. از چه نوع متریالی برای ساخت در استفاده شده است

برای ساخت درب های امنیتی از 4 نوع متریال استفاده می شود: چوب، فایبرگلس، آلومینیوم و فولاد.

شایع ترین سوالی که توسط خریداران پرسیده می شود این است که درب امنیتی بهتر است چه جنسی داشته باشد. درب های چوبی همیشه ظاهر زیبا و جذابی دارند. اما طبیعتا به اندازه ی درب های فلزی ایمن نیستند. البته امروزه درب هایی وجود دارند که از جنس فولاد هستند اما ظاهرا چوبی به نظر می رسند. با این وجود اگر قصد خرید درب چوبی دارید، اطمینان حاصل کنید که درب از چوب خیلی محکم ساخته شده است.

درب های امنیتی
درب های امنیتی

اگر قصد خرید درب فلزی دارید، یادتان باشد که فولاد قوی تر از آلومینیوم است اما زیبایی چندانی ندارد. درب دهی فولادی در طرح های محدود در دسترس هستند در حالی که درب آلومینیومی طرح های بسیار زیادی دارد. اما اگر جنبه ی امنیتی محصول را بخواهید بردر نظر بگیرید، درب های آلومینیومی چیزی کمتر از درب های فولادی ندارند.
بازار درب های امنیتی رقابتی است و شما می توانید درب های زیادی را با جنس ها و کیفیت ها و قیمت های مختلف پیدا کنید، اما بسیاری از آدم ها روی کیفیت این کالا تمرکز دارند تا روی هزینه ها صرفه جویی کرده باشند. البته در این میان خدمات پس از فروش هم نقش مهمی دارد. همیشه، برای خرید درب امنیتی سراغ برندهایی بروید که خدمات پس از فروش دارند.

ضد خش بودن یا نبودن درب را هم بررسی کنید. درب های فلزی بسیار محکم هستند، اما بسیاری از آنها در طول زمان خط و خش برمی دارند. هرچند شما می توانید یک درب فولادی بخرید که روکش گالوانیزه ی گرم دارد. به این ترتیب درب دیرتر خط و خش می گیرد.

درب های امنیتی
درب های امنیتی
  1. استفاده از توری روی قسمتی از درب

حتما روی قسمتی از درب امنیتی یک توری نصب کنید. به این ترتیب می توانید ببینید چه کسی پشت در ایستاده است. همچنین می توانید با شخصی که پشت در است از طریق توری صحبت کنید. این توری ها شکننده به نظر می رسند؛ اما در واقع بسیار محکم هستند و سطح مطلوبی از امنیت را به شما ارائه می دهند.

4. لولای درب های امنیتی اهمیت زیادی دارد
بسیاری از مردم لولای درب را در نظر نمی گیرند اما لولا بخش بسیار مهمی از درب های امنیتی است. لولای پینی برای همه ی درب های فولاد با هرکیفیتی که باشد، یک ضرورت است. به این ترتیب که لولا باید از طریق جوشکاری به قاب ثابت که به دیوار پیچ شده است، نصب شود. بیشتر درب های آلومینیومی از لولای فرنگی استفاده می کنند. این نوع لولا دو ورق فلزی به شکل مستطیل است که میله ای به هم متصل شده اند و به وسیله ی یک بین به چهارچوب درب متصل می شود.

 

5. طراحی درب های امنیتی

یک جنبه مهم در مورد این درب ها طراحی است. به یاد داشته باشید که درب امنیتی در واقع درب اصلی خانه تان خواهد بود و تاثیر زیادی روی ظاهر خانه تان خواهد داشت. بنابراین درب انتخابی تان باید طراحی زیبا و جذابی داشته باشد. به این ترتیب یک طرح مناسب را انتخاب کنید و احساس خوبی در بیننده ایجاد کنید.

درب های امنیتی
درب های امنیتی
  1. رنگ درب

درب های امنیتی از اهمیت زیادی دارد. می توانید رنگی انتخاب کنید که با نمای خانه یا درب پارکینگ تان هماهنگی داشته باشد. اگر در مورد رنگ مناسب درب تان تردید دارید، می توانید از رنگ سیاه یا سفید استفاده کنید.

  1. گارانتی

گارانتی اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که وقتی کارخانه ای درب خود را گارانتی می کند، یعنی آن درب دوام زیادی خواهد داشت. ابدا سراغ محصولی که کمتر از یک سال گارانتی دارد، نروید. با این وجود، یک محصول دارای کیفیت بالا، قیمت بالایی هم دارد، بنابراین اگر به دنبال دربی باشید که مدت ضمانت بالایی دارد، طبیعتا باید هزینه ی بیشتری هم برای آن پرداخت کنید.

تحریریه به تام