درب ضد سرقت ؛ کالای لوکس یا ضروری برای یک ساختمان؟

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت امروزه دیگر به عنوان یک کالای لوکس شناخته نمی شود، بلکه به عنوان یک ضرورت در ساختمان سازی به آن نگاه می شود. اغلب ساختمان های نوساز، از درب ضد سرقت بهره مند هستند. علت این همه استقبال از درب های ضد سرقت، پدید آوردن امنیت واقعی برای ساختمان ها می باشد.

 

تلاش ما در کلینیک ساختمانی به تام پرداختن به موضوعات مهم در ساختمان است. در  این مقاله مروری کلی بر کاربرد ها و مزایای استفاده از درب های ضد سرقت کرده و شما را بیشتر را از گذشته با آن آشنا می کنیم.

با نصب درب ضد سرقت خانه را با خیال راحت در تعطیلات ترک کنید

یکی از دغدغه های همیشگی افراد و خانواده ها در هنگام رفتن به تعطیلات و مسافرت، امنیت خانه است. حتما در گذشته شما نیز شنیده اید که بسیاری از افراد وسایل قیمتی خود را در جایی پنهان می کردند تا در صورت سرقت از منزل، این وسایل و اشیاء در امان باشد. اما آیا با وجود درب ضد سرقت این کارها لازم است؟ مشخصا جواب خیر است. درب های ضد سرقت دارای امنیت بسیار بالایی هستند و می توانند خیال شما را از ترک بلند مدت خانه راحت کنند.

درب ضد سرقت یا دزدگیر؛ کدام بهتر است؟

یک جواب برای این سوال وجود دارد و این است که استفاده از هر دو به صورت همزمان بهتر است. اما آیا این کار به صرفه است؟ سیستم های هشدار دهنده و دزدگیرها برای یک خانه شخصی کوچک در مقایسه با درب های ضد سرقت بسیار گران هستند. در ضمن به نگهداری و مراقبت بسیار بیشتری نسبت به یک درب ضد سرقت نیاز دارند.

در صورتی که قیمت آنها در نظر نگیریم و به امنیت آنها نگاه کنیم، باز هم یک درب ضد سرقت دارای امنیت بیشتری است. همان طور که می دانید سیستم های هشدار دهنده به صورت الکتریکی هستند و در صورت آشنایی سارقین با مسائل فنی و برقی، می توانند آنها را از مدار خراج کنند. اما درب های ضد سرقتی که دارای امنیت مناسبی هستند به این راحتی باز نشده و در صورت تخصص سارقین ساعت ها این کار زمان می برد.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

درب ضد سرقت تولیدی کدام کشور بهتر است؟

در بازار درب های ضد سرقت ایران، انواع درب ضد سرقت ترک،درب ضد سرقت ایرانی و درب ضد سرقت چینی وجود دارد. شما فکر می کنید کدامیک بهتر هستند؟ مطمئنا جواب شما چینی نخواهد بود. درب های ضد سرقت ترک بهترین درب های بازار ایران می باشند. البته درب های تولیدی در داخل کشور نیز از درب های چینی بهتر بوده و کلا در سطح درب های ضد سرقت ترک می باشند.

درب ضد سرقت از چه لایه هایی تشکیل شده است

معمولا داخل لنگه درب، یک ورق فلزی بسیار مقاوم به کار برده می شود. این ورق فلزی مقاوم، احتمال هر گونه نفوذ با هر نوع وسیله ای را تقریبا غیر ممکن کرده و در صورت استفاده از وسایل و تجهیزات پیشرفته برای نفوذ در آن، این نفوذ را با تاخیر زیادی مواجه می کند.

درب های ضد سرقت، اکثرا دارای عایق در دو طرف درب می باشند. این عایق می تواند عایق حرارتی یا صوتی باشد. در برخی از انواع پیشرفته این درب ها از عایق ضد حریق نیز استفاده می شود. قسمت دیگر  این درب ها روکش و رویه بیرونی می باشد که معمولا از جنس MDF یا HDF یا PVC می باشند.

یراق آلات درب ضد سرقت چگونه است؟

یراق آلات و قفل هایی که در درب های ضد سرقت به کار گرفته می شوند به طور کلی با درب های معمولی متفاوت بوده و دارای امنیت فوق العاده ای هستند. این قفل ها و یراق آلات از نوع چند قفله و چند زبانه می باشند. نحوه باز شدن این قفل ها نیز متنوع بوده و به عنوان مثال به صورت وارد کردن رمز می باشند.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

مزایای درب ضد سرقت چیست؟

اگر مقالات به تام را دنبال و مرور کنید، به طور تفصیلی در چندین مقاله مزایای درب ضد سرقت را تشریح کرده ایم. اما به طور کلی درب ضد سرقت، عایق صدا و حرارت بوده، در برابر حریق تا 4 ساعت و تا دمای 800 درجه سانتی گراد مقاومت دارند، در برابر برش و فشار مقاومت خوبی دارند و در برابر رطوبت و مواد اسیدی نیز مقاومت خوبی دارند. این موارد، تنها چندین ویژگی از مزایای درب ضد سرقت می باشد.

کدام درب ضد سرقت مقاومت بیشتری در برابر سارقین دارد؟

به طور کلی می توان گفت درب هایی که چارچوب آنها با اهرم انداختن شکسته نمی شوند امن ترین درب های ضد سرقت می باشند. یکی دیگر از موارد مهم در امنیت درب های ضد سرقت تعداد زبانه های قفل می باشد،‌ هر چه تعداد زبانه بیشتر باشد باز کردن آن مشکل تر و طولانی تر است.

مورد دیگر تعداد قفل های درب می باشد. اگر درب ضد سرقت دارای چندین قفل متفاوت باشد، سارقین برای باز کردن هر کدام از آنها باید به طور جداگانه اقدام کنند، این کار زمان را طولانی تر و احتمالا آنها را منصرف خواهد کرد.

 

تحریریه به تام