درب ضد سرقت ؛ نکاتی در مورد تفاوت درب ضد سرقت ها با یکدیگر

درب ضد سرقت در بازار ایران دارای سه نوع ترک، ایرانی و چینی است. اگر از لحاظ کیفیت کلی درب به آنها نگاه کنیم، به ترتیب در رتبه اول درب ضدسرقت ترک، رتبه بعدی درب ضدسرقت ایرانی و در رتبه آخر درب ضدسرقت چینی قرار دارد. این سه نوع درب ضد سرقت دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند. درب ضدسرقت ایرانی چه از نظر فنی و چه از نظر ظاهری بیشتر شبیه به درب ضدسرقت ترک است.

 

چارچوب درب ضدسرقت

اولین تفاوتی که انواع مختلف درب ضدسرقت دارند در نوع چارچوب های آنها می باشد. چارچوب یکی از مهم ترین قسمت های این نوع درب ها می باشد. چارچوب خوب چارچوبی است که توسط اهرم انداختن سارقین شکسته نشود. از نظر ظاهری، چارچوب درب ضد سرقت چینی ابزار نخورده و تخت است. چارچوب درب های ضد سرقت ترک کاملا ابزار خورده و زیبا است.

قفل و لولای درب ضد سرقت

تفاوت در لولا های درب ضدسرقت تفاوت دیگر این درب ها می باشد. لولا های درب های ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده می باشد، اما لولا های درب های ضد سرقت چینی چه از داخل و چه از بیرون پنهان است.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

روکش درب ضدسرقت

تفاوت دیگر درب های ضد سرقت، در روکش این درب ها می باشد. روکش درب ضدسرقت چین به صورت فلزی با رنگ کوره ای الکترو استاتیک است. روکش درب ضدسرقت ترک به صورت MDF با روکش طبیعی چوب و یا MDF با روکش PVC می باشد.

وزن درب ضد سرقت

وزن درب ضدسرقت نیز یک عامل دیگر برای ایجاد تفاوت میان این درب ها می باشد. وزن درب ضدسرقت چینی نسبت به نمونه مشابه ترک بسیار سبکتر می باشد. این سبکی به قدری زیاد است که درب ضدسرقت ترک تقریبا دو برابر درب ضدسرقت چینی وزن دارد.

این اختلاف ها و برخی اختلاف های دیگر موجب شده است تا درب ضدسرقت ترک یک کالای بسیار بهتر نسبت به درب ضدسرقت چینی باشد.

 

تحریریه به تام