کنفرانس علمی فناوری اطلاعات و مدیریت شهری در اسفند ماه

به گزارش کلینیک ساختمانی به تام به نقل از سایت شهرداری استان تهران کنفرانس علمی فناوری و اطلاعات و مدیریت شهری هفدهم و هجدهم اسفند ماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد برگزار میشود.
در برگزاری این همایش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، انجمن کامپیوتر ایران و مرکز راهکارهای اطلاعاتی دانشگاه شریف همکاری میکنند.
حسین محکم کاردبیر جشنواره ساب پرتال های شهرداری و محله های شهر تهران گسترش استفاده از ابزارهای نوین مبتنی بر فناوری اطلاعات از جمله تحلیل داده‌های بزرگ، داده کاوی، اینترنت اشیا، محاسبات ابری، شبکه‌های اجتماعی، تلفن‌های هوشمند، سامانه‌های پیام‌رسان نوین، بازی‌های رایانه‌ای، GIS و … در مدیریت شهری و توسعه دانش در این زمینه را اهداف برگزاری این همایش دانست .
همچنین بیان کرد محور های اصلی حوزه‌های حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی، ایمنی و مدیریت بحران، هوشمندسازی و اقتصاد شهری و توسعه شهری، شهرسازی و معماری میباشند.
محکم کار از برگزاری 3 کارگاه نخصصی توسط مرکز راهکار های اطلاعاتی هوشمند دانشگاه شریف با موضوعات شهر هوشمند و ملزومات آن اینترنت اشیا و مدیریت شهری و شبکه های اجتماعی خبر داد.