8 رویکرد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

8 رویکرد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

رویکردهای طراحی دکوراسیون داخلی به سرعت در حال تغییر است و طراحی دکوراسیون داخلی رستوران نیز از این قضیه مستثنا نیست. موضوعی که در این زمینه اهمیت دارد این است که سلیقه مردم بسیار مهم است و ممکن است سبک طراحی را به شکل کلی تحت تأثیر قرار دارد. به‌عنوان‌مثال، برخی از مردم طراحی‌های مدرن و روشن را ترجیح می‌دهند و دوست دارند که ناهار یا شام خود را در فضای آرام میل کنند که آرامش کامل در اختیار آنها قرار دهد. در طرف مقابل، برخی دیگر طراحی دکوراسیون داخلی رستوران گرم و هیجانی را ترجیح می‌دهند و از این طریق احساس صمیمیت خود را می‌رسانند.

در سال‌های اخیر، طراحان دکوراسیون با توجه به سلیقه مردم تلاش کرده اند که رویکردهای مختلفی پیشنهاد دهند که اکثر آنها به منظور کشاندن بیشتر مشتری‌ها به داخل رستوران‌ها صورت می گیرد. این تنوع در سلیقه‌ها باعث شده است که صاحبین رستوران‌ها به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران اهمیت ویژه‌ای به دهند و بخش مهمی از هزینه خود را به آن اختصاص دهند.

در این مطلب ما ۸ رویکرد مهم در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران را ذکر می‌کنیم سعی می‌کنیم که تأثیر هرکدام را به شکل واضحی نشان دهیم. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

طراحی مینیمالیست در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

یکی از الگوهایی که می‌توانید در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران به کار بگیرید این است که به جای پوشاندن دیوارهای خود با دکوراسیون و تصاویر زمینه شلوغ و پرزرق‌وبرق، بهتر است به سراغ الگوهای زیبا با طراحی مینیمالیستی بروید که در آنها خطوط کاملاً واضح و مبلمان به شکل لوکس در کنار هم قرار می‌گیرند. سبک مینیمالیستی به عنوان یک طراحی مدرن شناخته می‌شود و در آن تلاش می‌شود یک نگاه براق و شیک به وجود آید که معمولاً برای بسیاری از مشتریان به خصوص جوان‌ترها جذاب است.

طراحی مینیمالیست در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از گیاهان و فضای سبز

بسیاری از رستوران‌ها و مؤسساتی که خدمات غذایی ارائه می‌دهند، در حال حاضر نه‌تنها به خوشمزه بودن غذا اهمیت می‌دهند، به شرایط سالم و مناسب رستوران نیز توجه ویژه‌ای دارد. این وضعیت باعث ایجاد یک رویکرد جدید در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران شده است و صاحب آنها تلاش می‌کنند که از فضای سبز و گیاهان زنده در بخش‌های داخلی و حتی محیط بیرونی رستوران استفاده کنند. این شیوه نه‌تنها به زیبایی و فضای لطیفه رستوران کمک می‌کنند، بلکه باعث ایجاد احساس سبکی و سلامتی در غذا می‌شود و مشتریان با میل بیشتری به رستوران مراجعه می‌کنند.

گیاهان در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

 ابزارها و تجهیزات یکپارچه

ابزارها و تجهیزات یکپارچه شامل وسایل و قطعاتی می‌شود که از کروم یا برنز ساخته می‌شوند و جلای براق و زیبایی دارند. این وسایل می‌توانند به عنوان بخشی از طراحی دکوراسیون داخلی رستوران بر روی میزها، بار رستوران، کابینت‌ها و بخش‌های غذاخوری استفاده می‌شوند. برخی از رستوران‌ها حتی برای کفپوش های خود نیز از این لایه‌های براق استفاده می‌کنند که نمایی تقریباً مشابه دارند. استفاده از رنگ‌های مدرن متناسب با رستوران باعث می‌شود که نمای زیبایی به وجود آید و نگهداری و نظافت آنها نیز آسان باشد. علاوه بر این، نشانه‌ها و علائمی از نئون  به یک عنصر طراحی محبوب تحویل می‌شوند که برای تزئین دیوارها مناسب هستند.

تجهیزات یکپارچه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده همزمان از سبک Hygge و سرویس مبلمان

سبک Hygge یک کلمه و مفهوم دانمارکی است که هیچ ترجمه مستقیمی برای آن در زبان انگلیسی وجود ندارد، اما تقریباً این معنی را می‌رساند که احساسی همراه با غرور و آرامش ایجاد کنند. رویکرد طراحی شده‌ این سبک در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران در چند سال اخیر به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد و در حال حاضر در بسیاری از صنایع خدمات غذایی استفاده می‌شود. امروزه برخی از رستوران‌ها تلاش می‌کنند که فضاهای غذاخوری خود را با استفاده از شمع، عناصر دکوراسیون گرم و روستایی سرویس مبلمان راحتی طراحی کنند مشتریان خود را به استفاده از آن دعوت می‌کنند.

سرویس مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از رنگ سبز در دیوارها و تأکید بر آن

رنگ سبز باعث ایجاد نوعی حس تازگی می‌شود و این موجب به ایجاد طراوت و سلامت در مشتریان می‌شود. بنابراین طبیعی است که مهمان‌های رستوران احساس کنند که غذای آنها سالم‌تر است. البته باید توجه داشت که این رنگ سبز نباید فقط به دیواره‌ها محبوس شود و در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سعی می‌شود که از آن برای برخی از تجهیزات و وسایل روی میز نهارخوری نیز استفاده شود. به‌عنوان‌مثال استفاده از سفره‌های سبز رنگ، یا دستمال سفره  با تم سبز و طبیعی، کمک می‌کند که نمای داخلی رستوران کاملاً طبیعی و سالم به نظر برسد.

[irp posts=”19113″ name=”استفاده از رنگ های خنثی در طراحی دکوراسیون داخلی”]

رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

توجه به نورپردازی محیط

به جای استفاده از لامپ‌های حبابی و سبک‌های سنتی که در سال‌های گذشته محبوبیت بالایی داشتند، انتظار می‌رود که امروزه رستوران‌ها به استفاده از منابع نور نرم‌تر روی بیاورند و از این طریق فضای گرم و صمیمی‌تری در رستوران خود به وجود می‌آورد. در بخش بالا به استفاده از یک سبک دانمارکی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران اشاره کردیم، برای تکمیل این طراحی می‌توانید به سراغ لامپ‌های با نورپردازی نرم‌تر و گرم‌تر بروید و ترجیحا استفاده از چراغ‌های خیره کننده با نور تیز را نادیده بگیرید.

نورپردازی محیطی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

رنگ‌های شاد و زنده

استفاده از رنگ‌های شاد به جای رنگ‌های خنثی یکی دیگر از رویکردهای که در سال‌های اخیر برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران لحاظ شده است. رنگ‌هایی مانند صورتی روشن، سبز، آبی آسمانی و زرد انتخاب‌های خوبی هستند که فضای رستوران را لطیف می‌کند. این رنگ‌ها بدون این که خیلی تند و جسور به نظر برسند، فضای غذاخوری را رنگی و گرم نشان می‌دهند. به همین دلیل انتخاب این رنگ‌ها به همراه تجهیزات راحت و صمیمی کمک می‌کنند که مشتری یک فضای کاملاً آرام را در رستوران تجربه کند.

رنگ شاد و زنده در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

استفاده از تجهیزات و اجزاء بازیافتی

اگرچه برای برخی از افراد با استفاده از این شیوه موافق نیستند، اما استفاده از مواد بازیافتی مانند چوب‌های تعمیر شده و اصلاح شده در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و بخش غذاخوری آن محبوبیت بالایی دارد. چوب های بازیافتی و سایر متعلقات رستوران به صورت بازیافتی دارای شخصیت هستند و یک منظره روستایی ایجاد می‌کنند که در چند سال اخیر که به محبوبیت خوبی رسیده‌اند. علاوه بر این عناصر از لحاظ محیط زیست نیز سازگار هستند و یک نکته‌ی ایده آل برای استفاده از آنها محسوب می‌شود.

تجهیزات بازیافتی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

اگر به این نتیجه رسیده‌ایم که می‌توانید طراحی دکوراسیون داخلی رستوران خود را به سبکی جدید و دوست داشتن ای انجام دهید، با ما در تماس باشید و با مطالعه مطالب مختلف از پیشنهادهای ما استفاده کنید.

[irp posts=”19066″ name=”ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸”]

tamep2