دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ
دیدگاه‌ها برای دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ بسته هستند
دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ

تا به حال برای شما اتفاق افتاده که طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ خود را بررسی کنید؟ آیا تا به حال با این موضوع مواجه شده‌اید که رقبای شما مشتری بیشتری جذب کنند؟ آیا این سؤال برای شما به وجود آمده که چرا ظاهر و دکوراسیون رستوران‌های نزدیک شما بهتر هستند؟ آیا تا کنون سعی کرده‌اید که طراحی دکوراسیون کافی شاپ خود را تغییر دهیم؟

با توجه به اینکه طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ در جذب مشتری برای آنها نقش مستقیم دارد، در این مطلب می‌خواهیم این موضوع را از چند جنبه زیر بررسی کنیم:

  • نورپردازی
  • پوشش دیوارها
  • کف رستوران
  • پرده، میز و صندلی
  • چیدمان وسایل
  • سبک رستوران

بنابراین تلاش می‌کنیم که هر کدام از این موارد را به شکل جزئی و با نشان دادن نمونه کار به شما نشان دهیم. البته می‌توانید ابتدا از محصولات دکوراسیون داخلی در گروه به تام نیز دیدن کنید تا این دکوراسیون‌ها ملموس‌تر باشند.

تأثیر نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ

هیچ فاکتوری به اندازه نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ و در جذاب کردن آن نقش ندارد و باید بپذیریم به عنوان مهمترین فاکتور در جذب مشتری عمل می‌کند. تغییر نورپردازی یک محیط به شکل‌های مختلفی انجام می‌گیرد. می‌توانید نور خود را به صورت کلی پخش کنید، یا از دیوارها کمک بگیرید، یا به سراغ آباژورها بروید یا سعی کنید از فضای میزها استفاده کنید.

تأثیر نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ

 نورپردازی کلی

در این حالت شما باید از سقف رستوران یا کافی شاپ خود یک لوستر آویزان کنید و پخش نور آن را به کل محیط اختصاص دهید. در اینجا با توجه به دکوراسیون کلاسیک یا دکوراسیون مدرن باید گزینه شما متغیر باشد. اگر طرح کلی کافی شاپ شما کلاسیک است، لوستر کلاسیک بهترین گزینه ممکن است. اما اگر از دکوراسیون مدرن بهره می‌برید، به سراغ لوسترهای مدرن و پیشرفته بروید.

نورپردازی دیوارها

در برخی موارد می‌توانید از دیوارها به عنوان یک عنصر در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ استفاده کنید. در این حالت، گزینه انتخابی شما باید با توجه به دیوار و طراحی کلی آن انتخاب شود. با توجه به طرح کلی دکوراسیون، ممکن است بخواهید از چراغ های آویز دکوراتیو استفاده کنید یا سعی کنید که از چراغ‌های ثابت به صورت آل ای دی بهره ببرید.

استفاده از آباژورها

آباژورها فقط محدود به فضای منزل و دکوراسیون اتاق خواب نیستند و می‌توان از توانایی آنها به عنوان ایده طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ نیز استفاده کرد. آباژورها به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم می‌شود و شما باید با توجه به نوع دکوراسیون خود، یکی از این دو مورد را انتخاب کنید. آباژورها ممکن است به صورت آباژور کنار مبلی، یا آباژورهای ایستاده باشند. انتخاب با شماست!

استفاده از آباژورها

استفاده از روی میز در طراحی دکوراسیون

آخرین محلی که می‌توانید از آن برای نورپردازی فضای رستوران یا کافی شاپ خود استفاده کنید، سطح میز است که ممکن است به صورت سنتی و شمع معمولی از آن بهره ببرید یا سعی کنید که از چراغ های رومیزی برای زیباسازی این قسمت استفاده کنید.

[irp posts=”24316″ name=”معرفی انواع آباژور مدرن”]

استفاده از رنگ‌ها و مواد اولیه مختلف

در بحث انتخاب رنگ و مواد اولیه برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ با دو موضوع متفاوت مواجه هستیم. در گام اول باید نوع دکوراسیون از لحاظ کلاسیک یا مدرن مشخص شود و در گام دوم باید تعیین کنید که از چه موادی استفاده کنیم. در دکوراسیون کلاسیک، معمولاً از مواد اولیه چوبی یا ترکیبات نزدیک به آن مانند ام دی اف استفاده می‌شود که رنگ آنها بیشتر گرم و صمیمی بوده و ترکیبی از رنگ‌های مختلف است. در این مورد، نورپردازی با توجه به طرح دکوراسیون انتخاب می‌شود.

اما در دکوراسیون مدرن، از تنوع رنگی زیاد یا الگوهای شلوغ دوری می‌شود و ترجیحاً بیشتر قسمت‌های آنها با جلای فلزی و ترکیبی از مواد مدرن چیده می‌شود. برای رنگ دکوراسیون مدرن، باید سعی کنید که رنگ‌های یکپارچه و به صورت براق استفاده کنید. اگر به دنبال ساخت کابینت یا کشو هستید، های گلاس و چوب پلی وود بهترین گزینه محسوب می‌شود.

استفاده از رنگ‌ها و مواد اولیه مختلف

 استفاده از میز و صندلی‌های چوبی

میز و صندلی چوبی یکی از مواردی است که انتخاب آنها به سلیقه شما بستگی دارد و باید طوری آنها را انتخاب کنید که به طراحی دکوراسیون کلی لطمه نزنید. گاهی شما تصمیم می‌گیرید که رستوران و کافی شاپ خود را با الگوی قدیمی بچینید و در برخی موارد پیشنهاد شما استفاده از الگوهای مدرن است.

اگر الگوی قدیمی برای انتخاب میز و صندلی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ در نظر گرفته‌اید، بهتر است میز و صندلی شما به صورت دو طرفه و سراسری باشد که مشتریان شما رو در روی هم قرار گرفته و امکان تعامل و ارتباط آنها بیشتر باشد. معمولاً افراد با روابط عمومی بالا این سبک را ترجیح می‌دهد.

اما اگر از الگوی مدرن استفاده می‌کنید، بهتر است از چوب‌هایی مانند چوب بلوط و چوب راش استفاده کنید و از جلای براق آن‌ها چشم پوشی نکنید. در این مورد ترجیحاً از صندلی و میزهای کوچک استفاده کنید و ظرفیت آنها بین ۲ تا ۴ نفر باید باشد. این الگو برای جوانان و افراد با مشغله کاری مناسب است.

 استفاده از میز و صندلی‌های چوبی

انتخاب دکوراسیون کلاسیک یا مدرن

شاید بهتر بود که این مورد را در همان بند اول می‌آوردیم. دلیل ذکر این مورد در اینجا، معرفی فاکتورهای فوق به عنوان موارد مهم و تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ است. پس ابتدا قبل از شروع طراحی دکوراسیون، مشخص کنید که می‌خواهید از سبک کلاسیک استفاده کنید یا دکوراسیون مدرن را ترجیح می‌دهید. معمولاً رستوران‌های کلاسیک شلوغ‌تر هستند و صندلی‌های آنها به یکدیگر نزدیکتر است. این در حالی است که رستورانهای مدرن در فضای بزرگتری ساخته می‌شوند و مشتریان با هم فاصله دارند.

همچنین در این دکوراسیون شما باید مشخص کنید که به سراغ چه سبکی می‌روید. یعنی شما ممکن است از سبک چینی، سبک ایتالیایی، سبک هندی یا سبک ایرانی برای رستوران خود استفاده کنید و تجهیزات را با توجه به آن انتخاب کنید. با توجه به این توضیحات، باید مشخص کنید که نورپردازی شما به چه صورت باشد، به چه شکلی از مواد اولیه استفاده کنید و نحوه چینش میز و صندلی در داخل آن به چه شکل باشد.

انتخاب دکوراسیون کلاسیک یا مدرن

ایجاد هماهنگی بین چیدمان و طراحی داخلی

یکی دیگر از مواردی که در جریان طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ ملزم به رعایت آن هستید، ایجاد هماهنگی بین چیدمان و طراحی داخلی است. در واقع شما باید در نظر بگیرید که به چه شکلی از مشتریان خود پذیرایی می‌کنید و سپس چیدمان آن را انجام دهید. اگر قرار است رستوران شما به صورت سلف سرویس باشد، لازم است که بخش مشخصی برای آن در نظر بگیرید و به مشتریان خود در این مورد اطلاع دهید.

اما اگر روش دیگری برای گرفتن سفارش در نظر گرفته‌اید، باید چیدن میز و صندلی به شکلی باشد که افراد به راحتی به میزکار شما دسترسی داشته باشند و بتوانند سفارش خود را ثبت کنند.

ایجاد هماهنگی بین چیدمان و طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون موزیکال

با وجود اینکه تصاویر همیشه در جذاب کردن طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ مورد تاکید قرار می‌گیرند، گاهی می‌توانید از ظرافت و اشتیاق مشتریان خود برای جذب هنری آنها استفاده کنید. این بهترین فرصت است که آنها را از گوشی‌های موبایل خود جدا کنید. اگر طراحی دکوراسیون شما کلاسیک است، یک گرامافون سنتی و اگر طراحی دکوراسیون شما مدرن، یک سیستم جدید و پیشرفته می‌توانند در تکمیل طراحی دکوراسیون شما مناسب باشد. راستی می‌دانستید که موسیقی در افزایش اشتها نقش دارد؟

پرده‌ها را فراموش نکنید

در مورد اول برای دیوارها پیشنهاد دادیم که از چراغ‌های آویز دکوراتیو یا چراغ‌های ثابت استفاده کنید. اما شاید ایده جالب استفاده از پرده‌های تزیینی برای پوشش دادن پنجره‌ها و بخش‌های مختلف دیوار باشد. پرده‌های تزئینی انواع مختلفی دارند که به سبک دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ شما بستگی دارد. در سبک‌های سنتی بهتر است از پرده‌های کتان و مخمل با رنگ‌های گرم و طرح‌های سنتی استفاده کنید.

پارچه‌های ظریف مانند حریر و ساتن با رنگ یکپارچه به صورت خاکستری روشن یا طوسی برای دکوراسیون مدرن مناسب هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید. هماهنگی بین متریال های استفاده شده در دکوراسیون داخلی و رنگ پرده‌ها در این مورد بسیار مهم است.

[irp posts=”23852″ name=”راهنمای انتخاب پرده حمام”]

ایجاد تغییرات و استفاده از هر کدام از روش‌های فوق الذکر در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافی شاپ بسیار ساده و کم هزینه است، پس با ما در به تام همراه باشید تا این روش‌ها را با هم امتحان کنید.

0

بالا

X