کاشی بازیافتی توليد شده از ضایعات

کاشی بازیافتی

کاشی بازیافتی ایده ای جدید و دوستدار محیط زیست برای نسل جدید . مواد بازيافتي به موادي گفته مي شود كه از ضايعات توليد يك محصول و يا از مواد يك محصول مصرف شده به دست مي آيند.

 

ايده استفاده از مواد بازيافتي هميشه آرزوي فعالان محيط زيست بوده است. توليد كنندگان محصولات نيز به دليل صرفه جويي در هزينه هاي توليد محصول و همين طور جلوگيري از هدر رفت ضايعات توليدي به اين ايده توجه بسياري كرده اند.

اخيرا شركت آمريكايي Ceilume كه يك شركت متخصص در توليد کاشی است،‌ يك نوع كاشي سقفي به بازار عرضه كرده به طوري كه درصد بسيار بالايي از مواد توليدي آن را مواد بازيافتي تشكيل مي دهند.

كاشي بازیافتی فلزی

شركت Ceilume اعلام كرده است كه اين كاشي بازیافتی فلزی سقفي را به نحوي ساخته است كه 98 درصد از مواد توليدي آن را مواد بازيافتي تشكيل مي دهد. اين مواد از ضايعات فلزي توليدات مختلف گرد آوري شده و پس از آماده سازي به گرانول تبديل مي شوند.

اين مواد گرانول شده با عمليات ذوب و نورد به ورق تبديل شده و سپس به صورت يك لمينت تزئيني نازك مورد استفاده قرار مي گيرند. اين كاشي بازیافتی توليد شده از مواد بازيافتي مزيت هاي زيادي دارد. اين كاشي بسيار سبك است، و در عين حال در برابر حرارت مقاوم است.

اين كاشي بازیافتی تا حدودي از ورود سر و صدا جلوگيري مي كند. مهمترين قابليت این کاشی بازیافتی مقاوم بودن در برابر آسيب هاي ناشي از رطوبت و آب است. اين قابليت موجب مي شود تا بتوان هنگامي كه هنوز يك ساختمان جديد از نظر رطوبتي به حالت تثبيت نرسيده است این کاشی بازیافتی را نصب كرد.

اگر شما يكي از حاميان محيط زيست هستيد و به عدم تخريب آن اهميت مي دهيد،‌ در استفاده از اين نوع كاشي بازیافتی براي ساختمان خود ترديد نداشته باشيد. اين كاشي نصب آساني دارد و نياز به ابزار هاي خاص براي نصب روي سقف ندارد.

تحریریه به تام