آشتی نظام مهندسی با شهرداری!
0
نظام مهندسی

نایب ریس اول سازمان نظام مهندسی تهران در واکنش به آشتی شهرداری و سازمان نظام مهندسی گفت: با شهرداری قهر نبودیم که بخواهیم آشتی کنیم اما در جریان همایشی که طی اسفندماه برگزار خواهیم کرد تعاملات‌مان با شهرداری بیشتر شده است.

به گزارش به تام به نقل از به گزارش ایسنا، بعد از اتفاقاتی که ۹ فروردین ماه رخ داد و شهرداری به یکباره روند ارجاع کار به مهندسان سازمان نظام مهندسی را متوقف کرد، اختلافاتی بین شهرداری و این سازمان ایجاد شد که البته مدتی بعد مشکل برطرف شد و شهرداری مجددا روند ارجاع را به نظام مهندسی از سر گرفت.

صبح امروز الهه رادمهر ، نایب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در نشست خبری گفت : به مناسبت هفته بزرگداشت مقام مهندس از یکم تا ششم اسفندماه همایشی را برگزار می کنیم که مدیران شهرداری زحمات زیادی در این خصوص انجام دادند.

رادمهر تاکید کرد: در همه زمینه ها وظیفه توسعه به عهده مهندسان است که باید از جایگاه آنها به صورت ویژه تقدیر شود به همین دلیل به جای یک روز یک هفته را به عنوان مراسم بزرگداشت مهندس در نظر گرفته ایم.

بعد از این‌که شهرداری روز ۹ فروردین در سکوت خبری تعطیلات نوروزی، ارجاع پرونده‌های ساختمانی به سازمان نظام مهندسی را لغو کرد تنش‌هایی بین شهرداری و نظام مهندسی درگرفت. رییس شورای اسلامی شهر تهران علت اقدام شهرداری را طولانی شدت مدت زمان انتخاب مهندس ناظر عنوان کرد و رییس سازمان نظام مهندس که این اقدام را غیرقانونی می‌دانست در دفاع از خود گفت که تنها برای ۱۶۰ پرونده مهندس ناظر تعیین نشده که آن هم مربوط به نقشه‌های بالای ۲۰۰۰ متر مربع بوده است.

در پی این جریان جلساتی بین مسئولان سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی در یک سوی میز و مدیران شهرداری و شورای شهر در طرف دیگر میز برگزار شد  که نهایتا پس از چند هفته کشمکش، کارها مجددا به نظام مهندسی ارجاع شد.

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X