9 قدم تا طراحی داخلی حرفه ای و ایده آل سرویس بهداشتی خانه

بی شک یکی از قسمت های مهم در هر خانه ای سرویس بهداشتی و طراحی داخلی این فضا می باشد . حتی مهمان های خانه شاید وارد اتاق خواب ها نشوند ولی حتما یکبار از این محیط استفاده می کنند ! پس شناخت نحوه صحیح دکوراسیون سرویس بهداشتی و ایجاد فضایی زیبا و آرامش بخش بسیار حائز اهمیت است .

برای داشتن یک سرویس و حمام زیبا و لوکس حتما نیاز نیست یک خانه نوساز داشته باشید فقط کافی است کمی سلیقه به خرج بدهید و به طراحی و زیبایی محیط اطراف خود اهمیت بدهید . در این صورت با کمترین هزینه ها هم میشود یک سرویس بهداشتی نو و بازسازی شده و زیبا حتی در خانه های قدیمی داشت .

با به تام همراه باشید تا در این مقاله با 9 ترفند هوشمندانه برای لوکس و زیبا کردن سرویس بهداشتی آشنا شویم:

1.انتخاب رنگ مناسب و آرامش بخش برای سرویس بهداشتی

در انتخاب رنگ مناسب برای سرویس و حمام باید دقت زیادی به خرج دهید تا این محیط آرامش و زیبایی را درکنار یکدیگر داشته باشد . مشخصا مانند سایر قسمت های خانه استفاده از رنگ های روشن مثل شیری ، سفید یا کرم می تواند باعث حس دلبازی سرویس و حمام شود و این انتخاب رنگ برای سرویس بهداشتی های کوچک بسیار اهمیت دارد . البته باید این نکته را هم در نظر بگیریم که رنگ های روشن زودتر کثیفی و آلودگی ها را نشان میدهند که این خود منجر به افزایش بهداشت محیط سرویس بهداشتی میشود .

روشویی در سرویس بهداشتی
روشویی در سرویس بهداشتی

2. آیینه های زیبا جز ء ضروری سرویس بهداشتی

همه ما میدانیم که کمتر سرویس و حمامی هست که در آن از آیینه استفاده نشده باشد و می توانیم بگوییم آیینه ها جز اصلی سرویس بهداشتیها هستند . اما به جای استفاده از آیینه های ساده می توانید با کمی خلاقیت و ذوق هنری آیینه ها را برای استفاده در این محیط زیبا تر کنید . مثلا دور آیینه را یک قاب با رنگ های شاد بگیرید .

3. کفپوش سرویس بهداشتی باید در مقابل رطوبت زیاد مقاوم باشد

امروزه برای سرویس های بهداشتی بهترین کفپوش ها سرامیک و یا کفپوش لمینت LVT است که کاملا ضد آب هستند و در محیط مرطوب مقاومت دارند . باید دقت کنیم که از هر نوع پارکت یا لمینتی نمی توان برای فضای سرویس های بهداشتی به خاطر رطوبت بالا استفاده کرد . یکی دیگر از نکات مهم در کفپوش سرویس بهداشتی آج دار بودن یا داشتن شیار در کفپوش است که به این نحو از سر خوردن افراد در این فضا جلوگیری میکند .

4. حتی کوچکترین تغییرات هوشمندانه در تجهیزات سرویس بهداشتی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد

برای ایجاد تنوع و حس بهتر می توانید به عنوان مثال دستگیره های قدیمی کابینت روشویی یا حتی درب های سرویس بهداشتی را با هزینه کم تعویض کنید . یا جای حوله ها ، جا صابونی و سطل آشغال و … را با وسایل نو با رنگ های شاد و متناسب رنگ محیط جایگزین کنید .

5. سرویس بهداشتی را خلوت کنید و به آن نظم دهید

یکی از بهترین راه ها برای نظم دادن و خلوت کردن فضای سرویس های بهداشتی استفاده از کمدهای کوچک ، کمد روشویی یا روشویی های کابینتی و شلف های نصب شده در حمام یا سرویس بهداشتی است . به این طریق هم میتوانید وسایل اضافی شوینده مثل شامپو و صابون را داخل این کمدها بگذارید تا فضا خلوت و منظم شود ، هم اینکه می توانید از شلف ها و طبقات نصب شده برای گذاشتن شمع در حمام یا سایر دکوری های تزئینی استفاده کنید.

طراحی داخلی سرویس بهداشتی
طراحی داخلی سرویس بهداشتی

6. وان و جکوزی را در حمام فراموش نکنید .

شاید در اول گذاشتن وان یا جکوزی جزئی ضروری به نظر نرسد اما باید بدانید گذاشتن وان در حمام هم در میزان آب صرفه جویی میکند هم محیط را زیبا و لوکس میکند و هم اینکه آب درمانی در وان جکوزی جنبه درمانی هم دارد . بعضی از افراد از گذاشتن وان جکوزی در حمام به خاطر کوچک بودن فضای حمام صرف نظر می کنند که باید بگوییم جدیدا تولید کننده ها وان و جکوزی هایی تولید میکند که مخصوص حمام های کوچک است .

7. شیر آلات و روشویی مناسب انتخاب کنید

یکی از قسمت هایی که به شدت در سرویس بهداشتی به چشم می آید حضور شیرآلات لوکس و زیبا و کاسه روشویی مناسب است . بعضی از روشویی های مدرن به صورت روشویی روکار نام گذاری میشوند و این روزها طرفداران زیادی دارند که همانطور که از اسمشان مشخص است روی کابینت روشویی نصب میشوند و ظاهر شکیل و زیبایی دارند .

8. انتخاب پادری با طرح های زیبا را فراموش نکنید

از سالهای گذشته استفاده از پادری ها در حمام و سرویس بهداشتی رواج زیادی دارند . این پادری ها علاوه بر زیبا کردن محیط دارای این مزیت هستند که مانع سر خوردن افراد می شوند .

9. خوش بو کردن هوای حمام و سرویس بهداشتی

یکی از نکات مهم در حفظ بهداشت و حس زیبایی در فضای سرویس بهداشتی استفاده از صابون های خوشبو ، اسپری های معط ، شمع های معطر و یا بوگیرها در این فضا است . پس هیچ وقت از خوشبو کردن فضای حمام و سرویس بهداشتی غافل نشوید .

[porto_block id=”17727″ name=”wcrelatedproduct”]

 

تحریریه به تام