دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس در صنعت ساختمان

دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس

استفاده از متریال جدید میتواند فرایند ساخت را در صنعت ساختمان آسانتر کند و روند تخریب و استهلاک بنا را به مرور زمان کاهش دهد، به همین منظور شما را با دو متریال تازه و کاربردی در صنعت ساختمان آشنا می کنیم، دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس.
توری های پلیمری شبکه های ساخته شده از مواد pp ( پلی پرو پیلن ) به روش اکسترود ( عمل آوری یک محصول با عبور دادن پر فشار آن از یک صفحه مشبک ) می باشد، توری های پولیمری در رنگها و سایز چشمه های متنوع ساخته می شوند، این توری ها بصورت رول در عرض های 1 متری، 1.2متری و 1.6 متری و به طول 30 متر قابل عرضه هستند. دیوار پوش پلیمری که از توری های پلیمری ساخته شده به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و خورندگی برخی مواد شیمیایی کاربرد های فراوانی در صنعت ساختمان و دیگر صنایع دارد.

دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس چیستند؟

یک نوع پارچه تاری پودی محکم و مقاوم از الیاف شیشه ( فایبرگلاس) که توسط ماشین آلات نساجی تولید می شود و در صنعت ساختمان کاربرد دارد، الیاف شیشه یا همان فایبر گلاس در واقع از مواد طبیعی و غیر سمی مانند: سیلیس، دولومیت، کوارتز، و کربنات ساخته می شود که این الیاف علاوه بر استحکام و دوام بالا در برابر حرارت مواد شیمیایی و آب از مقاومت بالایی برخوردار است. دیوار پوش فایبر گلاس بهترین پوشش برای دیوارهای سازه خشک ( Dry wall ) بوده و قابل نصب بر روی کلیه سطوح صاف ( سیمانی و گچی ) می باشد. سیستم های سازه خشک ( Dry wall ) متریالی سبک و مقاوم در برابر زلزله هستند که از ترکیب پنل های گچی و یا سیمانی که اصطلاحا به آنها کناف گفته می شود ساخته می شوند که در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارند.

کاربرد و خصوصیات دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس

دیوار پوش فایبر گلاس در صنعت ساختمان، برای انواع ساختمانها با کار بری متفاوت قابل استفاده است مانند: بناهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی و….

دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس
دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس

آیا دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس مزایایی هم دارند ؟

از مزایای دیوار پوش های پلیمری و فایبر گلاس چند مورد نام می بریم:

  • دوستدار محیط زیست: دیوار پوش فایبر گلاس از کوارتز طبیعی، جوش شیرین و دولومیت ساخته شده و کاملا زیست محیطی است و از آنها میتوان در ساختمانهای سبز در صنعت ساختمان استفاده کرد.
  • بهترین پوشش جهت دیوارهای سازه خشک( Dry wall ) : این محصول پوششی مناسب و یکپارچه در سطح دیوار ( روی ترک ها و درزها ) ایجاد میکند و پستی بلندی های دیوار را پوشش می دهد و برای رنگ آمیزی های بعدی هم نیاز به زیر سازی ندارد .
  • مقاومت کششی بالا و تقویت دیوارها : بهترین گزینه جهت تقویت سطح دیوار است از ضربه خوردن به دیوار جلوگیری می کند وضربه را دفع می کند، زیرا ساختار مقاوم و محکمی دارد .
  • غیر قابل اشتعال : این دیوارپوش ها از فایبر گلاس دارای کلاس Aدر استاندارد عایق آتش ساخته شده بنابراین عایق بوده و از شعله ور شدن وانتقال آتش جلوگیری می کند .
  • قابل شستشو : این نوع دیوار پوش در برابر اسید و قلیا مقاوم بوده به سهولت شسته می شود و شکل ظاهری و بافت آن تغییری نمی کند.
  • اکوستیک بودن : به دلیل بافت های موجود در ساخت این محصول قابل استفاده در سیستم های جذب صدا می باشد .
  • ضد قارچ، کپک، رطوبت و بید زدگی : دیوار پوش فایبر گلاس مناسب ترین گزینه برای فضاهای مرطوب است، زیرا با جریان هوای قوی در ساختار خود پس از نصب بدون تغییر رنگ، بید زدگی و کپک زدگی و عدم تخم گذاری حشرات در بافت آن پایدار می ماند .
  • قابلیت رنگ آمیزی بالا با انواع رنگها : این دیوار پوش به علت بافت خاصی که دارد قابلیت رنگ آمیزی مکرر دارد و با هر بار رنگ آمیزی رنگ را به خود جذب می کند.

از انواع رنگهای پلاستیک، اکرولیک و روغنی میتوان استفاده کرد اما به دلیل غیر قابل اشتعال بودن آن بهتر است از رنگهای پایه آب استفاده شود .دیوار پوش های فایبر گلاس و پولیمری به دلیل مزایای زیادی که دارند میتوانند گزینه های مناسبی در صنعت ساختمان به حساب آیند .

همچنان با ما باشید ، در مقالات بعدی باز هم از تازه های صنعت ساختمان با شما خواهیم گفت .نظرات و دانسته های خود را با ما به اشتراک بگذارید

[porto_product_category title=”محصولات مرتبط” view=”products-slider” category=”دیوار پوش”]

امیر مدرس