نصب پارکت و لمینت
دیدگاه‌ها برای نصب پارکت و لمینت بسته هستند
نصب پارکت و لمینت

نصب پارکت و لمینت

نصب پارکت و لمینت یکی از گزینه‌های افراد شیک پسند برای پوشش دادن فضای داخلی منازل و ادارات است که برای تکمیل دکوراسیون داخلی و زیباسازی محیط استفاده می‌شود. پارکت و لمینت از زیبایی بالایی برخوردار هستند که به راحت کردن فضای منزل کمک می‌کنند. با وجود اینکه نصب این کفپوش ها راحت‌تر از سایر گزینه‌ها است و محل‌های از پیش تعیین شده برای نصب آنها در نظر گرفته شده است، اما اجرای نصب پارکت و لمینت توسط نصاب‌های حرفه‌ای کمک می‌کند که جلوه داخلی ساختمان زیباتر باشد.

نصب پارکت و لمینت یکی از خدماتی است که در کلینیک ساختمانی به تام توسط نصاب‌های حرفه‌ای و تحت نظارت طراحان دکوراسیون مجرب انجام می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با نحوه انجام این کار توسط گروه ما، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مراحل کلی نصب پارکت و لمینت به همراه جزئیات

با وجود اینکه می‌توان نصب پارکت و لمینت را توسط افراد و گروه‌های مبتدی انجام داد، اما تعهد به انجام کار حرفه‌ای ما را  موظف می‌کند که مراحل انجام این کار را به شکل دقیق و کاملاً اصولی انجام دهیم و صاحب پروژه را در جریان جزئیات صورت گرفته در هر مرحله از کار قرار دهیم.

در فرآیند نصب پارکت و لمینت سعی می‌کنیم که مراحل زیر را به ترتیب انجام دهیم:

  • آماده سازی کف برای نصب پارکت و لمینت: در این مرحله با توجه به نوع پارکت و همچنین الگوی کف، سعی می‌کنیم که کلیه ناهمواریها و جاهای نامناسب را تنظیم کرده و کف ساختمان را برای نصب پارکت آماده کنیم. در برخی از ساختمان‌ ها ممکن است از لایه عایق نیز استفاده شود، که پس از آماده سازی کف اولیه، ابتدا این لایه‌های عایق را نصب می کنیم و در نهایت پارکت را برای آنها نصب می کنیم.
  • آغشته کردن کف با چسب: گام بعدی شامل آغشته کردن کف ساختمان با چسب است که معمولاً دو روش برای این کار استفاده می‌کنیم. اگر فضای مورد نظر کوچک باشد، همه‌ فضا با چسب آغشته کرده و سپس پارکت را نصب می‌کنیم. اما اگر فضا بزرگ باشد لازم است که همزمان با نصب پارکت و لمینت ،روند آغشته کردن کف با چسب نیز انجام شود.

آغشته کردن کف در نصب پارکت و لمینت

  • نصب پارکت و لمینت با توجه به الگوی طراحی: برای نصب پارکت باید از دو الگوی متفاوت پیروی کنیم. الگوی اولیه و مهم، طرح روی پارکت است که در هر حالتی نباید این طرح از بین برود و در چینش نهایی باید دیده شود. در ضمن شرکتهای تولید کننده پارکت‌ها سعی کرده اند که در لبهای آن‌ها محلی برای قرارگیری آنها بر روی یکدیگر در نظر گرفته شود که هنگام نصب پارکت و لمینت باید به آنها توجه کنیم تا لبه های آنها هماهنگ باشد.
  • درزگیری پارکت با لاک پریمری: پس از نصب پارکت‌ها به صورت کامل، نوبت به درزگیری آن‌ها می‌رسد که با لاک پریمری این کار را انجام می دهیم. این لاک‌ها ساختاری همانند پارکت دارند و به خوبی فضای بین پارک تا را پوشش می‌دهند.
  • تمیز کردن سطح پارکت و پولیش سطح آن: آخرین مرحله از نصب پارکت و لمینت شامل تمیز کردن لاک پریمری از سطح آنها و پولیش کشیدن سطح پارکت است که باعث براق شدن و نمای زیباتر آن‌ها می‌شود.

تمیز کردن در نصب پارکت و لمینت

البته در جریان نصب پارکت و لمینت مراحل جزئی دیگری نیز انجام می‌شود که برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید با کارشناس مربوطه در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

 بررسی کلی پروژه و معرفی انواع پارکت و لمینت به صاحب پروژه

زمانی که صاحب یک پروژه به گروه ما برای اجرای نصب پارکت و لمینت مراجعه می‌نند، اولین مرحله کار را با بررسی کلی پروژه و معرفی انواع پارکت و لمینت آن‌ها انجام می‌دهیم. در این مرحله سعی می‌کنیم که وضعیت پروژه از لحاظ بودجه مورد نیاز و زمان تخصیص یافته برای صاحب پروژه مشخص کنیم و همزمان با آن انواع مختلف پارکت و لمینت را به آنها معرفی می‌کنیم.

بررسی کلی پروژه در نصب پارکت و لمینت

طبیعتاً با توجه به قیمت پارکت و هزینه نصب آنها، صاحب پروژه یک دیدگاه کلی از بودجه آن پیدا می‌کند و طراحان دکوراسیون نیز طرح‌های مختلف را به آنها نشان داده و خود را برای مرحله بعدی آماده می‌کند.

انواع پارکت و لمینت

معمولاً در جریان نصب پارکت و لمینت سعی می‌کنیم که گزینه‌های مختلف را در اختیار صاحب پروژه قرار دهیم و انتخاب نهایی را به آنها واگذار می‌کنیم. در حالت کلی، انواع پارکت موجود در فروشگاه به تام شامل موارد زیر می‌شود:

  • پارکت چوبی: این پارکت‌ها از چوب متراکم در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ساخته می‌شوند و معمولاً به خاطر جلوه طبیعی و نمای گرم آنها بیشتر کاربرد دارد. پارکت چوبی در برابر رطوبت استحکام چندانی ندارد و بیشتر در اتاق نشیمن و اتاق خواب به کار می‌رود.
  • پارکت پلاستیکی: ماده اصلی استفاده شده در این پارکت‌ها پلاستیک یا ماده pvc است که استحکام مکانیکی خوبی دارد و در برابر رطوبت مقاوم است. البته با توجه به ماده پی وی سی استفاده شده در آنها، معمولاً طرفداران چندانی ندارند.
  • پارکت لمینت: پارکت لمینت یا پارکت lvt یکی از محبوب‌ترین کفپوشهای موجود در بازار محسوب می‌شود که خصوصیات یک کف پوش مناسب را به طور کامل دارد. این پارکت خصوصیات نرم و طراحی پارکت چوبی را دارد و همانند پارکت پلاستیکی در برابر رطوبت مقاومت است.
  • پارکت سه بعدی: مواد استفاده شده در پارکت سه بعدی ممکن است بسیار متنوع باشند و تفاوت اصلی آنها به طراحی ویژه در این پارکت برمی‌گردد که نمای سه بعدی ایجاد می‌کند و از لحاظ طراحی دکوراسیون کاربرد بیشتری دارد.

نصب پارکت و لمینت به صورت 3 بعدی

برای اطلاع از انواع مختلف این محصولات و قیمت پارکت و لمینت با کارشناس مربوطه در تماس باشید.

 نصب پارکت چوبی

طراحان دکوراسیون و نصاب‌های حرفه‌ای گروه ما، نصب پارکت چوبی را بیشتر به اتاق نشیمن و اتاق خواب اختصاص می‌دهد. بنابراین برای نصب پارکت و لمینت در این دو اتاق به سراغ این گزینه می‌رویم و طرح آن را با مشارکت صاحب پروژه انتخاب می‌کنیم.

نصب پارکت و لمینت چوبی

 نصب پارکت پلاستیکی

در فرآیند نصب پارکت و لمینت سعی می‌کنیم که از پارکت پلاستیکی برای بخش‌هایی که با رطوبت بیشتر سر و کار دارند، مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی، استفاده کنیم. اگرچه استفاده از پارکت در حمام و سرویس بهداشتی چندان رواج ندارد، اما با انتخاب بخش فنی و با اجرای مناسب نصاب‌های حرفه‌ای، امکان انجام این کار را فراهم می‌کنیم.

نصب پارکت و لمینت پلاستیکی

 نصب پارکت لمینت یا پارکت lvt

خوشبختانه برای نصب پارکت لمینت یا پارکت lvt امکان کار بیشتری داریم و می‌توانیم از آنها در بخش‌های مختلفی از منزل استفاده کنیم. خصوصیات منحصر به فرد این پارکت کمک می‌کند که طراحان دکوراسیون گروه به تام از مدل‌های مختلف آنها برای همخوانی با دکوراسیون داخلی استفاده کنیم. در صورت موافقت صاحب پروژه، نصاب‌های گروه ما می‌توانند از پارکت لمینت در اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی آشپزخانه نیز استفاده کنند.

نصب پارکت و لمینت lvt

 نصب پارکت سه بعدی

در زمینه نصب پارکت سه بعدی بیشتر مسئله در طراحی دکوراسیون و انتخاب طرح آن اهمیت دارد و در این نوع پارکت، طراحان دکوراسیون، صاحب پروژه و نصاب گروه نقش داشته و هر کدام می‌توانند در این حوزه اظهارنظر کنند. معمولاً در جریان نصب پارکت و لمینت تلاش می‌کنیم که پارکت سه بعدی را بیشتر در اتاق نشیمن به‌کار گیریم که از لحاظ زیبایی بیشتر به چشم می‌آید و امکان تنوع بیشتری به کار می‌دهد.

نصب پارکت و لمینت به صورت 3 بعدی

هزینه نصب پارکت و لمینت

هزینه نصب پارکت و لمینت ممکن است از یک پروژه به پروژه‌ای دیگر متفاوت باشد و معمولاً قیمت آن را با توجه به نوع پارکت استفاده شده و همچنین طرح‌های پیشنهاد شده توسط صاحب پروژه و گروه طراحان دکوراسیون انتخاب می‌شود. برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد هزینه نصب پارکت و قیمت انواع مختلف آنها با کارشناس مربوطه در تماس باشید.

 نظافت پروژه و تحویل به صاحب آن

پس از نصب پارکت و لمینت احتمال وجود مشکل یا ایراداتی در کار وجود دارد که توسط گروه تاسیسات و نصاب‌های کلینیک ساختمانی به تام مورد بررسی قرار گرفته آنها را برطرف می‌کنیم. نظافت سطح پارکت و تحویل پروژه به صاحب آن به عنوان آخرین مرحله نصب پارکت و لمینت در نظر گرفته می‌شود.

نظافت پروژه در نصب پارکت و لمینت

 همانطور که عنوان شد، اگرچه نصب پارکت و لمینت ممکن است انسان باشد، اما اجرای آن توسط گروه‌های حرفه‌ای به زیبایی و عملکرد بیشتر آنها کمک می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت و هزینه انجام پروژه با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

0

بالا