افزایش سرعت ساخت و ساز مسکن در پردیس

مسکن

به گزارش به تام و به نقل از ایسنا، پس از افتتاح هزار واحد مسکن مهر در فاز ۸ پردیس، در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر سرعت گرفتن ساخت و ساز در فازهای ۸، ۵، ۹ و 11 شنیده می شود و احتمالا اردیبهشت ماه بخش زیادی از واحدهای فاز ۸ تحویل می شود.

مشکلات بودجه دولت در سال گذشته دامن گیر شهر جدید پردیس شده بود و در سال 1395 ساخت و ساز مسکن مهر به کندی پیش می رفت. به همین دلیل شرکت عمران شهر جدید پردیس فقط توانست 4500 واحد را در فاز 11 آماده کند که البته به دلیل نبود امکانات زندگی، همچنان بدون سکنه است. با این حال در آخرین روزهای سال گذشته افتتاح 1000 واحد در فاز ۸ نوید بخش روزهای بهتر در این شهر بود و مسئولان قول دادند از این به بعد مرتبا در پردیس شاهد افتتاح باشیم.

بسیاری از تلاش ها در نیمه دوم سال گذشته انجام گرفت؛ به طوری که تا ۸ ماه گذشته در محله سهند و سبلان فاز ۸ هیچ امکانات زیربنایی و زیرساختی وجود نداشت اما در این بازه زمانی آب، برق و گاز به تمامی هزار واحد مسکونی این فاز رسید.

مسکن
مسکن

همچنین 1000 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی برای افزایش تسهیلات که در دولت تصویب شده بود در ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۵ به حساب واریز شد. ۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت که ۱۳۰ میلیارد تومان آن به پردیس تعلق گرفت و مابقی در اختیار سایر شهرهای جدید قرار داده شد. یارانه ای هم قرار بود پرداخت شود که دولت اواخر اسفندماه آن را تصویب کرد و به خزانه واریز شد.

تنها مشکلی که هم اکنون وجود دارد افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام از ۳۰ به ۴۰ میلیون تومان است که مدیرعامل شرکت عمران پردیس می گوید این تسهیلات قطره چکانی به واحدها تزریق می شود.

سعید غفوری بابیان این که ۱۰۰۰ واحد مسکن مهر پردیس شامل افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام می شود اظهار کرد: هزار واحدی که در فاز ۸ افتتاح شد شاید رقم بالایی نباشد اما این نوید را داد که کلیه خدمات زیربنایی و روبنایی شامل خطوط فاضلاب، آب، برق و گاز که بر عهده شرکت عمران بوده انجام شده است و مطمئن باشید در سه ماهه و نیز شش ماهه ابتدای سال ۱۳۹۶ تکرار افتتاح خواهیم داشت.

 

تحریریه به تام