نکاتی در مورد نحوه رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان

نکاتی در مورد نحوه رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان

رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان یکی از کارهایی است که در انتهای سال و در ایام تعطیلات با شدت بیشتری و به تعداد بالاتری انجام می‌شود. دیده شده است که بسیاری از این رنگ آمیزی ها توسط خود فرد انجام می‌شود و نیازی به استفاده از گروه‌های رنگ کاری حرفه‌ای نیست. البته اگر زمان کافی برای انجام این کار را ندارید و تاکنون پروژه رنگ آمیزی را انجام نداده‌اید، توصیه ما این است که از یک گروه حرفه‌ای بهره ببرید و اجازه دهید که یک پیمانکار وظیفه رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان شما را برعهده بگیرد.

اما برخی از افراد ترجیح می‌دهند که رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان در یک پروژه طولانی مدت و با سلیقه خود انجام دهند این افراد تلاش می‌کنند که در هزینه‌های انتهای سال خود صرفه‌جویی داشته باشند. صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده از رنگ‌های با هزینه‌های کم اگرچه می‌تواند بسیار ایده‌ای خوب و مناسب باشد، اما باید در نظر داشت که عدم تجربه در این زمینه، هزینه‌های شما را به چند برابر افزایش خواهد داد و حتی ممکن است مجبور شوید برای تکمیل و یا تصحیح رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان خود مجدداً به سراغ گروه‌های حرفه‌ای بروید.

در این مطلب ما ده مورد از نکته‌های جذاب و مؤثر در مورد نحوه رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان مهیا کرده‌ایم و توجه شما را به آنها جلب می‌کنیم. بنابراین با کلینیک ساختمانی به تام تا انتهای مطلب همراه باشید!

۱. در رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان هر قسمت را به عنوان یک پروژه تعریف کنید

هرگز فکر نکنید که می‌توان تمامی رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان را در یک زمان کوتاه و یک روز انجام داد. توجه داشته باشید که در انجام این پروژه لازم است که هر قسمت از آن را به یک پروژه تقسیم کنید و برای هر کدام از آنها یک زمان مشخص در نظر بگیرید. پس از پایان هر بخش به سراغ قسمت بعد بروید.

قسمت بندی ساختمان در رنگ آمیزی نمای خارجی

 ۲. قسمت‌های سخت و خسته کننده را در شروع کار انجام دهید

قسمت‌های سخت و خسته کننده بخش‌های از ساختمان هستند که دسترسی به آن بسیار سخت است و ممکن است زحمات فیزیکی و روحی بسیاری برای شما داشته باشند. اگر انجام این قسمت‌ها را به لحظات آخر کار واگذار کنید، مطمئناً با بی‌حوصلگی تمام به سراغ آن‌ها خواهید رفت و نمی‌توانید رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان و به شکل دلخواه انجام دهید.

انجام قسمت سخت در رنگ آمیزی نمای خارجی

۳. برای خود پاداش در نظر بگیرید

به هنگام رنگ آمیزی ممکن است با زحمت و مشکلات مختلفی مواجه شوید و گاهی اوقات این زحمات خسته کننده و کسل کننده می‌شود. می‌توانید در حین کار به خودتان بگویید که اگر من این بخش را تمام کنم، این چنین پاداشی دریافت خواهم کرد و پس از پایان آن به مانند یک پادشاه از خود قدردانی کنید.

در نظر گرفتن پاداش برای رنگ آمیزی نمای خارجی

 ۴. رنگ ساتن برای نمای بیرونی مناسب‌تر است

یکی از رنگ‌های مورد استفاده برای رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان، رنگ ساتن است که نمای مسطح، براق و تمیز ایجاد می‌کند. اگرچه استفاده از رنگ‌های روشن نیز می‌تواند در این مورد گزینه مناسبی باشد اما رنگ‌های ساتن به دلیل پوشش دادن درزها و جلوگیری از نمایان شدن آن‌ها انتخاب مناسبی است.

انتخاب رنگ ساتن برای رنگ آمیزی نمای خارجی

۵. در رنگ آمیزی نردبان و پله‌ها از رنگ‌های موجود با غلظت بالا استفاده کنید

نردبان و پله قسمتی از ساختمان است که بالاترین میزان تردد را به خود اختصاص می‌دهد؛ همین موضوع باعث می‌شود که اثر عبور و مرور زیاد رنگ آن کنده شده و نمای نامناسب داشته باشد. برای رنگ آمیزی این قسمت توصیه ما این است که به سمت رنگ‌های گران قیمت و با کیفیت بالا نروید. بهتر است از رنگ‌های معمولی استفاده کنید و حداکثر غلظت را در مورد آنها به کار ببرید. هرچه رنگ استفاده شده در پلکان و نردبان پایدارتر باشد، امکان مستهلک شدن آن کمتر می‌شود.

[irp posts=”17679″ name=”نحوه رنگ‌آمیزی کابینت آشپزخانه”]

نردبان در رنگ آمیزی نمای خارجی

 ۶. اسپری رنگ یا قلم مو

اسپری رنگ یکی از گزینه‌های ایده آل و ارزان قیمت برای رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان است در حال حاضر بسیاری از صاحب خانه‌ها احساس می‌کنند که با استفاده از این گزینه می‌توانند سریع‌تر و بهتر است کار خود را به پایان برساند.

اما توجه داشته باشید که اسپری رنگ با دردسرهای بیشتری همراه است و لازم است که کار خود را از قبل آماده کرده باشید. در واقع آماده کردن حجم بالایی از رنگ و نگهداشتن آن در دستگاه نه تنها هزینه شما را افزایش می‌دهند، بلکه ممکن است به قسمت‌های دستگاه نیز آسیب برساند.

انتخاب اسپری یا قلم مو در رنگ آمیزی نمای خارجی

اگر می‌خواهید قسمت کوچکی از نمای خارجی ساختمان را رنگ آمیزی کنید توصیه ما این است که از گزینه قلم مو استفاده کنید. اما اگر بیشتر فضای کاری خود را آماده کرده‌اید احساس می‌کنید که با سرعت بالا می‌توانید آن را رنگ آمیزی کنید، بهتر است از اسپری و پمپ رنگ استفاده کنید.

۷. قسمت‌های مختلف کار را به خوبی بشناسید

در فرآیند رنگ آمیزی نمای خارجی با دو گزینه کامل متفاوت مواجه است: مناطقی که قابل رؤیت هستند مانند اطراف درب‌های جلو و عقب و اطراف پنجره‌ها؛ مناطقی که کمتر دیده می‌شوند و توسط یک قسمت یا یک پوشه مخفی شده‌اند.

در قسمت‌هایی که قابل رؤیت هستند از رنگ‌های با کیفیت استفاده کنید و نهایت دقت را به کار ببرید؛ اما قسمت‌های مخفی این شانس را به شما می‌دهند که از رنگ‌های ارزان قیمت و با کیفیت پایین استفاده کنیم؛ به طوری که هزینه کلی کار را پایین بیاورید.

شناخت قسمت های مختلف در رنگ آمیزی نمای خارجی

۸. انتظار نداشته باشید که رنگ وظیفه بستن درزها را بر عهده بگیرد

قبل از اینکه قلم مو را به درون رنگ و لعاب فرو کنید و پروژه رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان خود را شروع کنید، باید ساختمان را از لحاظ بستن درز‌های مختلف آماده کنیم.

بله؛ می‌توان از رنگ‌ها انتظار کارهای بزرگی داشت اما اینکه فکر کنیم که رنگ‌ها می‌توانند درزها را ببندند و بخش‌های خالی را پر کنند یک طرز فکر کاملاً اشتباه است و نه تنها مصرف رنگ شما را به بیش از حد افزایش می‌دهد، بلکه در نهایت کیفیت کار را به شکل عجیبی پایین می‌آورد. بااین‌وجود، سعی کنید که درزها و شکاف‌های موجود در دیوار را برطرف کنید.

بستن درزها در رنگ آمیزی نمای خارجی

9. فصل مناسب برای رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان خود انتخاب کنید

اگر  تصمیم داشته باشید که نقاشی ساختمان خود را در یک فصل اشتباه شروع کنید، باید این آمادگی را داشته باشید که با عناصر مختلف محیطی مبارزه کنیم. از طرفی دیگر حتی اگر در یک فصل مناسب برای رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان خود هستید، باید طوری برنامه‌ریزی کنید قبل از شروع ماهای نامناسب کار را به پایان برسانید. معمولاً توصیه می‌شود که برای رنگ آمیزی فصل تابستان را انتخاب کنید.

انتخاب فصل مناسب برای رنگ آمیزی نمای خارجی

10. تا جایی که می‌توانید کار خود را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید

اتمام کار رنگ آمیزی و دیدن نمای زیبای ساختمان می‌تواند بسیار جالب و دوست‌داشتنی باشد، اما توجه داشته باشید که اگر حجم و کار خود را به طور نامناسبی انتخاب کنید و در حین انجام کار به خود فشار زیادی وارد کنید، در وسط راه پشیمان خواهید شد و احتمالاً مجبور می‌شوید که پروژه خود را به یک پیمانکار واگذار کنید. همان‌طور که عنوان شد تلاش کنید که کار رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان خود را به پروژه‌ای چند روز تبدیل کنید و برای هر قسمت از آن یک زمان مشخص در نظر بگیرید. این موضوع به افزایش کیفیت کار نیز کمک می‌کند.

تقسیم کار به مراحل کوچکتر در رنگ آمیزی نمای خارجی

وسایل و تجهیزات مختلفی برای رنگ آمیزی نمای خارجی ساختمان وجود دارد و اگر برای این کار داوطلب شده‌اید، توصیه می‌کنیم که مطالب وب سایت کلینیک ساختمانی به تام را بخوانید و برای سفارش محصول با ما در تماس باشید.

[irp posts=”11414″ name=”رنگ نانو تحولی در نقاشی و عایق کاری ساختمان”]

tamep2