راهنمای انتخاب اندازه گاز رومیزی

انتخاب اندازه گاز رومیزی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]اندازه گاز رومیزی می‌تواند تأثیر بزرگی بر انتخاب دکوراسیون سایر وسایل آشپزخانه داشته باشد و حتی می‌تواند به شکل‌های مختلف تحت تأثیر اندازه آشپزخانه باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر آشپزخانه شما کوچک است، باید اندازه گاز رومیزی را کوچکتر انتخاب کنید، یا اگر اندازه گاز رومیزی کوچک باشد، باید هود آشپزخانه را مطابق با آن خرید کنید؛ این دو مورد به‌احتمال‌زیاد تأثیر اندازه گاز رومیزی بر سایر تجهیزات آشپزخانه را برای شما ملموس کرده است. بنابراین، با توجه به اهمیت این فاکتور در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، راهنمای انتخاب اندازه گاز رومیزی را به صورت کلی بیان خواهیم کرد که می‌تواند انتخاب شما را تحت تأثیر قرار دهد. پس با ما همراه باشید!

انتخاب اندازه گاز رومیزی مناسب

اگر آشپزخانه خود را مجدداً طراحی کرده‌اید، یا تلاش می‌کنید که تغییر دکوراسیون انجام دهید، یا به طور ساده قصد نصب گاز رومیزی جدید در آشپزخانه خود را دارید، لازم است که اندازه درست و مناسب تجهیزات مختلف را به دست آورید. بسیاری از افراد به این موارد اهمیت نمی‌دهند و حتی درک نمی‌کنند که طیف وسیعی از انواع و اندازه‌های مختلف وجود دارد. مطمئناً یک اشتباه محاسباتی در اندازه‌گیری لوازم آشپزخانه می‌تواند مشکلات بزرگتری ایجاد کند که ممکن است لاینحل باشند. به همین دلیل همیشه باید قبل از خرید گاز رومیزی اندازه‌گیری‌ها را با توجه به نیاز خود انجام دهید و مطمئن شوید که اندازه‌ها مطابق با استاندارد هستند.

اندازه گاز رومیزی مناسب

اندازه‌های مختلفی از گازهای رومیزی در بزار وجود دارد که به صورت استاندارد هستند و می‌توانید مطمئن باشید که چیزی فراتر از این ابعاد نخواهید دید. اندازه گاز رومیزی تا حد زیادی تابع اندازه آشپزخانه است و اگر قصد جایگزینی گاز رومیزی خود را دارید کار شما چندان مشکل نیست، زیرا اندازه دقیق و مدل اجاق گاز را در اختیار دارید. اما اگر قصد نصب یک گاز رومیزی جدید را دارید، باید اندازه آشپزخانه و سایر تجهیزات آشپزخانه را در نظر بگیرید و با توجه به نیاز خود و شرایط محیطی، اندازه گاز رومیزی را انتخاب کنید.

اندازه گاز رومیزی استاندارد

برای هر کالا و محصولی معمولاً استانداردهای بخصوصی در نظر گرفته می‌شود و اندازه گاز رومیزی نیز از این قضیه مستثنا نیست. بنابراین چند اندازه استاندارد برای این محصول وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت (لازم به ذکر است که همه این اندازه‌ها مربوط به عرض گاز رومیزی هستند).

300 تا 360 میلی‌متر: این نوع گازهای رومیزی را می‌توان کوچکترین گاز رومیزی استاندارد نامید که برای آشپزخانه‌های کوچک و با تعداد شعله کم مناسب هستند. این اندازه برای خانواده‌های کم جمعیت و کسانی که کمتر آشپزی می‌کنند، ایده‌آل محسوب می‌شود. این اندازه گاز رومیزی امکان استفاده از برق و گاز را به‌عنوان منبع جریان ورودی فراهم می‌کند و بسیار کم مصرف هستند.

600 میلی‌متر: این اندازه گاز رومیزی شایع‌ترین و پرکاربردترین گزینه است که به صورت یکپارچه و ساده استفاده می‌شود. احتمالاً آشپزخانه فعلی شما نیز برای این اندازه گاز رومیزی طراحی شده باشد. گازهای رومیزی با اندازه 600 میلی‌متر، می‌توانند 4 شعله داشته باشند، اما برای کسانی که از شعله‌های بزرگ استفاده می‌کنند، احتمال کم شدن یکی از شعله‌ها وجود دارد.

700 میلی‌متر و 800 میلی‌متر: امروزه کمتر خانواده‌ای پیدا می‌شود که از اندازه گاز رومیزی بزرگتر از 600 میلی‌متر استفاده کند، اما اگر به فضای بیشتری برای آشپزی نیاز دارید و دوست دارید یک شعله بیشتر در اختیار داشته باشید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. این مدل از گازهای رومیزی به شما امکان می‌دهند که از چهار شعله با اندازه بزرگتر یا 5 شعله با اندازه متوسط استفاده کنید.

900 میلی‌متر: با اندازه گاز رومیزی 900 میلی‌متری می‌توانید 5 یا 6 شعله در اختیار داشته باشید و امکان استفاده از شعله‌های بزرگتر را داشته باشید. در این نوع اجاق گازها از تجهیزات اضافی دیگری نیز ممکن است استفاده شود که به راحتی شما بیشتر کمک می‌کند.

1200 و 1500 میلی‌متر: این اندازه گازهای رومیزی چندان کاربرد خانگی ندارند و کسانی که از این نوع گاز رومیزی در منزل خود استفاده می‌کنند، بیشتر به منظور پوشش دادن فضای خالی است. این گازها می‌توانند چندین شعله بزرگ و کوچک داشته باشند و حتی برخی شرکت‌ها امکان سفارشی سازی آنها را فراهم کرده‌اند. این اندازه گازهای رومیزی بیشتر در رستوران­ها و تهیه غذاهای بزرگ دیده می­شوند و خصوصیاتی مانند صفحه آشپزی تپانیاکی یا صفحه پخت ماهی دارند. این گازها می­توانند به طور همزمان برای افراد زیادی غذا بپزند و مصرف گاز بیشتری نسبت به سایر گازهای رومیزی دارند.

 

[/vc_column_text][vc_column_text]

پیشنهادات مرتبط با این مقاله:

———————————————————————————————————————————————————————-

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row gap=”35″][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space height=”20px”][imagebox image_url=”30866″ url=”https://behtam.org/design-decoration-services/”][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_empty_space height=”20px”][imagebox image_url=”30864″ url=”https://behtam.org/design-implementation-kitchen-cabinets/”][/vc_column][/vc_row][vc_row row_margin_top=”50″][vc_column][vc_column_text]

  چگونه در مورد انتخاب اندازه گاز رومیزی تصمیم بگیریم؟

انتخاب اندازه گاز رومیزی تا حدود زیادی به فضای آشپزخانه شما بستگی دارد، اما اگر می‌خواهید گاز را جایگزین کنید کار ساده‌ای خواهید داشت، اما اگر یک مجتمع جدید بسازید، گزینه‌های بیشتری در اختیار خواهید داشت و می‌توانید با توجه به سلیقه خود اقدام کنید. برای بیشتر آشپزخانه‌های خانگی، گازهای رومیزی چهار شعله مناسب هستند. اما می‌توانید از اندازه گازهای رومیزی بزرگتر استفاده کنید و از این طریق فرصت بیشتری برای استفاده تابه یا گلدان در کنار اجاق گاز در اختیار خواهید داشت. اما اگر به پخت و پز تپانیاکی علاقه دارید، باید اندازه گاز رومیزی بزرگتری انتخاب کنید و یک صفحه تپانیاکی مناسب انتخاب کنید.

تصمیم گیری در مورد اندازه گاز رومیزی

درواقع می‌توان گفت؛ اگر فضای محدودی در آشپزخانه شما وجود دارد، گازهای رومیزی با اندازه 300 میلی‌متر مناسب هستند و فقط دو شعله دارند. اما، اگر فضا محدودیتی ایجاد نمی‌کند، می‌توانید از اندازه گاز رومیزی 1200 میلی‌متری با تعداد 5 یا 6 شعله استفاده کنید که اغلب با ویژگی‌هایی مانند صفحه تپانیاکی و پخت ماهی همراه هستند. اگر هم از اندازه گاز رومیزی 600 میلی‌متر تا 800 تا 900 میلی‌متر بخرید، فضای بیشتری در اطراف هر شعله در اختیار خواهید داشت و به شما امکان استفاده از گلدان یا ظروفی مانند کاسه بزرگ را می‌دهد.

اگر در مورد انتخاب اندازه گاز رومیزی خود با مشکل مواجه هستید، یا مایل به دریافت آخرین تغییرات قیمتی گازهای رومیزی هستید، با ما در تماس باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][woo_slide layout=”toprated” image_icon=”30889″ description=”https://behtam.org/pcat/bath-kitchen/kitchen-appliances/plate-gas/” numberposts=”5″ item_row=”1″ columns=”1″ columns1=”1″ columns2=”1″ columns3=”1″ columns4=”1″ speed=”1000″ interval=”5000″ scroll=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][woo_slide title1=”14038″ layout=”lastest_p4″ description=”https://behtam.org/pcat/bath-kitchen/kitchen-appliances/plate-gas/” numberposts=”5″ item_row=”1″ columns=”1″ columns1=”1″ columns2=”1″ columns3=”1″ columns4=”1″ speed=”1000″ interval=”5000″ scroll=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][woo_slide title1=”26096″ layout=”lastest_p4″ description=”https://behtam.org/pcat/bath-kitchen/kitchen-appliances/plate-gas/” numberposts=”5″ item_row=”1″ columns=”1″ columns1=”1″ columns2=”1″ columns3=”1″ columns4=”1″ speed=”1000″ interval=”5000″ scroll=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][woo_slide title1=”24429″ layout=”lastest_p4″ description=”https://behtam.org/pcat/bath-kitchen/kitchen-appliances/plate-gas/” numberposts=”5″ item_row=”1″ columns=”1″ columns1=”1″ columns2=”1″ columns3=”1″ columns4=”1″ speed=”1000″ interval=”5000″ scroll=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][woo_slide title1=”20075″ layout=”lastest_p4″ description=”https://behtam.org/pcat/bath-kitchen/kitchen-appliances/plate-gas/” numberposts=”5″ item_row=”1″ columns=”1″ columns1=”1″ columns2=”1″ columns3=”1″ columns4=”1″ speed=”1000″ interval=”5000″ scroll=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/6″][woo_slide title1=”17398″ layout=”lastest_p4″ description=”https://behtam.org/pcat/bath-kitchen/kitchen-appliances/plate-gas/” numberposts=”5″ item_row=”1″ columns=”1″ columns1=”1″ columns2=”1″ columns3=”1″ columns4=”1″ speed=”1000″ interval=”5000″ scroll=”1″][/vc_column][/vc_row]

tamep2