راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی

گاز رومیزی

زمانی که دارید محوطه ی اشپزخانه و جای چیدمان وسایل ریز و درشت کار کدبانوی خانه را طراحی می کنید این سوال در ذهنتان بوجود می اید که : گاز رومیزی یا مبله ؟ کدام بهتر است ؟ کدام یک با دکوراسیون اشپزخانه من مناسب تراست ؟ و سوالاتی از این دست که دانستن جواب انها شما را درانتخاب اجاق گاز مناسبتان کمک خواهد کرد، البته با کمی تحقیق به این جواب ها خواهید رسید. ازانجایی که در طراحی اشپزخانه های مدرن و امروزی گازهای رومیزی جذابیت بیشتری دارند ( هم از لحاظ زیبایی وهم مزیت انها نسبت به گازهای مبله) بنابراین اگرانتخاب شما هم گاز رومیزی است ما در این مقاله نکاتی را جهت خرید اسانتر به شما ارائه خواهیم کرد.

در انتخاب گاز رومیزی به این موارد دقت کن

سایز: بسته به میزان استفاده شما و اینکه فضای مورد نظرتان برای نصب گاز رومیزی چقدر است سایز و اندازه ان را انتخاب کنید، در اینجا دست شما در انتخاب باز است زیرا این مدل گازها در چند سایز طراحی شده اند. اغلب گازهای رومیزی با عرض 76 یا 91 سانتیمتر موجود هستند اما گازهای 50 تا 120 سانتیمتری هم هستند که تعداد شعله ها تا 5 و یا حتی 6 شعله هم طراحی شده است.

سوخت مصرفی: المنت های حرارتی نسبت به مشعل های گازی زودتر گرم می شوند و حرارت را دیرتر از دست می دهند. گازهای رومیزی الکتریکی القایی تشکیل شده اند از یک میدان الکترو مغناطیسی که به صورت مستقیم ظرف را گرم می کنند و در حال حاضر سریعترین نوع اجاق گازها هستند.

ویژگی های با ارزش: طبیعتا هر چقدر ویژگیهای یک محصول بیشتر باشد قیمت ان هم بیشترمی شود، گاها برخی ویژگی ها موجب ایمنی و اسایش بیشتر مصرف کننده خواهد شد. مثلا : مشعل های بکاربرده شده در یک گاز رومیزی همراه با ولوم های مقاوم به حرارت، یا جنس بدنه گاز که از شیشه نشکن ضد خش باشد یا استیل ضد لک و مقاوم به حرارت.

قفل کودک : این مورد شدیدا مورد توجه خانم های خانه دار است، چرا که این امکان را به شما می دهد که ولوم های اجاق گازتان را غیر فعال کنید که با اینکار گاز از دسترس کودکان خارج خواهد شد.

برند : برندهای معتبر محصولی مدرن، ایمن، زیبا و کاربردی به شما ارائه خواهند کرد.

گاز رومیزیاجاق گازرومیزی الکتریکی القایی و تابشی

اینها دو مدل از اجاق گازهای رو میزی هستند که در ظاهر شبیه به هم و تقریبا غیر قابل تشخیص هستند. هر دو با سطح سرامیکی شیشه ای براق اما تفاوت اصلی در نحوه تولید گرماست، در اجاق رومیزی القایی جهت گرم کردن ظرف غذا از یک میدان الکترومغناطیس استفاده می شود که به سرعت گرم شده و کنترل دمای بسیار دقیقی دارد که این خود یک ویژگی خوب و عالی برای این مدل از گاز به حساب می اید، اما یک نکته وجود دارد واینکه برای استفاده از این نوع اجاق گاز باید ازظروف مخصوص ومناسب با حرارت القایی استفاده شود که ازاین نظر کمی دست مصرف کننده را می بندد. در حالیکه اجاق گاز تابشی به تدریج گرم شده و به تدریج هم سرد می شود، دقیقا مثل فرهای سنتی، نیازی به وسایل اشپزی خاصی ندارد، اما هنوز مانند اجاق های گازی چندان شناخته شده نیست به خصوص برای اشپزهای حرفه ای. معمولا در هر دو نوع تابشی و القایی دایره ها محل مشعل ها را نشان می دهند.

اجاق گاز رومیزی گازی

هنوزهم اغلب اجاق های رومیزی گازی سنتی نسبت به نوع الکتریکی ان ارجعیت دارد چرا که در این مدل گاز شعله ها قابل رویت هستند و به ما اجازه می دهد که حرارت خروجی را به دقت کنترل کنیم، همچنین تفاوت دیگر این نوع اجاق گاز با نوع الکتریکی این است که قدرت انها با واحد BTUs اندازه گیری می شود( واحد گرما).

اجاق صفحه ای گازی تو کار

این مدل گاز معمولا در بالای کانتر اشپزخانه نصب می شود، دستگیره های کنترل در بالای اجاق قرار دارد و اکثر ان ها مشعل های مهر و موم شده دارند اما به اندازه انواع دیگر قوی نیستند، عرض این اجاق ها معمولا بین 30 تا 36 اینچ می باشد و دارای مشعل هستند اما بدون اپشن گریل بریانی یا فر کلوچه پزی که ممکن است در سایر مدلها وجود داشته باشد.

گاز رومیزیاجاق گاز رومیزی

تفاوت این نوع اجاق ها با نوع تو کار این است که در اینجا به نظر می اید فقط چند مشعل بدون فر وجود دارد، در این مدل دستگیره ها به صورت سنتی در قسمت جلو اجاق قرار دارد و معمولا از انواع مشابه خود قوی تر است با BTU بیشتر. اجاق های رومیزی معمولا در همه اپشن های اجاق های مشابه ارائه می شود، مدل 30 اینچی ان دارای 4 مشعل می باشد و مدل های بزرگتر اپشن های بیشتری دارند از قبیل فر کلوچه پزی و گریل بریانی.این دستگاه ها اغلب یک مشعل ارام پز ویژه هم به مشتری پیشنهاد می دهند که میتواند ترکیب خوبی در کنار هم باشند.

اجاق های رومیزی همراه با فر کلوچه پزی و گریل بریانی از سایز 36 اینچی شروع شده و به 48 و 60 اینچ هم می رسند و نحوه قرار گیری مشعل ها معمولا سفارشی می باشد، یک گاز 36 اینچی یک فر کلوچه پزی 12 اینچی دارد در حالیکه در سایزهای 48 اینچی یا بزرگتر ممکن است دارای فر کلوچه پزی 24 اینچی باشد.

بعضی از تولید کنندگان یک مدل 48 اینچی را همراه با یک مشعل فرانسوی پیشنهاد می دهند که دارای حلقه های متمرکز بین مشعل هاست، این حلقه هاحرارت را بین تمام فضای بوجود امده توسط حلقه ها پخش می کنند به طوری که مرکز حرارت در وسط و نقاط سرد بر روی لبه ها باشد، این اپشن به شما امکان استفاده از چند قابلمه بطور همزمان بر روی اجاق و همچنین طبخ ارام غذا و ارام پز کردن را می دهد.

گازهای مدولار( دارای سیستم های ماژول)

گازهای تک کاره و مستقل هستند، ایده ال برای اشپزخانه های کوچک و انعطاف پذیر برای اشپزخانه های بزرگ که معمولا در سایز های 12، 15 و 24 اینچی ارائه می شوند و دارای اپشن های مشعل گازی استاندارد، یک اجاق ووک، گریل، مشعل القایی و بخار پز هستند.

یک ایده خوب

شما می تواتید چند اجاق گاز مستقل را با هم ترکیب کنید و یک اجاق بزرگ و خاص برای خودتان درست کنید و یا برعکس قسمت های مختلف یک اجاق بزرگ را از هم جدا و به طورمستقل استفاده کنید و یا اگرطرفدار اشپزی سالم هستید نصب یک بخار پز مجزا روی کانتر می تواند گزینه مناسبی باشد.

پیشنهاد ما به شما

یک بخارپزهمراه با گریل و اجاق القایی به طور مجزا به همراه یک اجاق گاز سنتی، می تواند یک اشپزخانه کامل و رویایی برای شما به ارمغان اورد.

مهری یمانی