طراحی داخلی ؛ 5 ایده خلاقانه برای طراحی داخلی دفتر کار زیبا و شیک
0

طراحی داخلی دفتر کار ؛ این روزها کار در خانه به یک روند رو به رشد تبدیل شده است و افراد زیادی به دلایل مختلف علاقه دارند با طراحی خانه قسمتی از خانه خود را تبدیل به یک دفتر کار کنند. در این مقاله می خواهیم تعدادی ایده طراحی داخلی و نکاتی در مورد طراحی دفتر کار خانگی با یک فضای زیبا و دوست داشتنی همراه با اجزای کاربردی و تزئینی که میتواند در افزایش کارایی شما در انجام کارها در خانه موثر باشد را در کنار هم بررسی کنیم (+)

ایده هایی برای طراحی یک محیط زیبا و دوست داشتنی همراه با افزایش کارایی و خلاقیت در طراحی داخلی دفتر کار خانگی

فرقی نمی کند که شما قسمتی از یک میز قدیمی خود را برای دفتر کار درنظر بگیرید یا یک اتاق و فضای کاملا اختصاصی در منزل برای تبدیل خانه به دفتر کار استفاده کنید ، مهم این است که علاوه براینکه با طراحی محیط زیبا و دوست داشتنی باید داستان شخصی خود را به کسی که به آن محیط وارد میشود ارائه دهید این طراحی باید کارایی شما را هم افزایش دهد .(+)

طراحی داخلی
طراحی داخلی

اگر شما در یک فضای آپارتمان کوچک زندگی می کنید لازم است که از تمام فضایی که در اختیار دارید حداکثر استفاده را ببرید . اگر یک گوشه بلا استفاده در آپارتمان کوچک خود دارید می توانید مثل شکل بالا و استفاده از چوب یک طاقچه چوبی بسازید که یک فضای فشرده کاری را در کنار محل استراحت خود داشته باشید . حتی اگر در این فضاهای کوچک جایی برای قرار دادن وسایل اضافی ندارید بهتر است از جعبه های چوبی بلااستفاده برای خودتان محل نگه داری وسایل اضافی یا پوشه های کاری خود را درست کنید (+)

اگر گوشه مناسب برای طرح بالا در خانه ندارید میتونید از بالای میز کارتون و طبقه بندی کردن آن برای ساماندهی وسایل و پوشه ای کاری استفاده کنید

1.خلاقیت و استفاده از وسایل قدمی در طراحی داخلی دفتر کار

برای داشتن یک دفتر کاری کوچک در خانه نیاز به فضای خیلی بزرگ ندارید فقط کافی است یک مقداری از خلاقیت خود استفاد کنید.

میتونید در کنار میز کارتون از یک نردبان قدیمی بلااستفاده برای چیدن مجلات کاری یا درست کردن کتابخانه مورد علاقه اتون استفاده کنید .

2.استفاده از فضای بلا استفاده در طراحی داخلی دفتر کار

گوشه ای از اتاق نشیمن هم میتواند جای مناسبی برای دفتر کار شما باشد . برای استفاده از گوشه ای از اتاق نشیمن باید به این موضوع دقت کنید که این قسمت جزو طراحی اصلی خانه شما حساب میشود پس باید دقت بیشتری کنید .

یک دفتر کار خانگی علاوه بر چیزهای ضروری کار مثل کامپیوتر و نور خوب، پریز برق و … نیاز به مبلمان و صندلی بسیار راحتی دارید که بتوانید ساعت های طولانی بدون احساس خستگی به کار خود ادامه بدهید .

اگر در اختصاص دادن یک فضای بیشتر برای دفتر کار در خانه مشکلی ندارید، امکانات عملا بی پایانی برای اتاق کار خود می توانید در نظر بگیرید .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

3.انتخاب رنگ های روشن در طراحی داخلی دفتر کار

انتخاب رنگ های روشن و اضافه کردن بالش های رنگی روی صندلی ها یا استفاده از آیینه های چند وجهی همراه با فرش ارغوانی میتواند یکی از طراحی های خوب باشد (+)

اگر بتوانید از یک نور پردازی خوب استفاده کنید، حتی تاریک ترین گوشه های خانه را هم میتوانید به یک فضای گرم و روشن تبدیل کنید .

شلوغ نبودن فضای کاری یکی از پر اهمیت ترین فاکتورها برای حفظ تمرکز در کار است . پس به هر شیوه ای حتی در فضاهای کوچک باید محیط را از به هم ریختگی دور نگه داریم . سازمان دهی وسایل و مدارک مورد نیاز باعث می شود مدیریت زمان بهتری در کار خود داشته باشید .

استفاده از یک رنگ برجسته و قوی مثل زرد در یک فضای ساده و خلوت میتواند احساس سرزندگی در فرد ایجاد کند .کتاب ها  ، عکس های خانوادگی میتوانند روی میز کنار کار یا قفسه های کتابخانه چیده شوند که این مساله باعث ایجاد تعادل بین راحتی و آرامش و زندگی حرفه ای ایجاد می کند . اگر در فضای خانه یا آپارتمان خود فضایی دارید که پرنور ترین قسمت خانه است بهتر است این قسمت را به دفتر کار خود اختصاص بدهید. چون غرق شدن در نور طبیعی میزان بازدهی شما را افزایش میدهد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که نور مستقیما به صفحه نمایش کامپیوترتان نخورد چون باعث چشم درد و احساس خستگی زودهنگام چشم های شما میشود .

امروزه در زندگی های مدرن دغدغه طراحی یک دفتر کار مناسب بسیار دارای اهمیت است . ترکیب این دو فضا با هم جذابیت های خاص خود را دارد اما نیاز به طراحی مناسب دارد تا در کنار زندگی آرام و آسوده بتوانیم فضای کار را از زندگی با یک طراحی های خلاقانه جدا کنیم .

طراحی داخلی
طراحی داخلی

4.نقش تابلوهای هنری در طراحی داخلی دفتر کار

تابلو هنری اثر بسیار زیادی روی خلاقیت و روحیه و انرژی مثبت در ما دارند و از لحاظ زیبایی شناسی هم در دکوراسیون خانه و محیط کار نقش به سزایی دارند . پس بهتر است در فضایی که برای کار در نظر می گیرید روی دیوارها حتما چند تابلوی هنری مورد علاقه خودتان را نصب کنید .

اگر خانه شما دید و ویو خوبی دارد بهتر است میز کار خود را جوری تنظیم کنید که با هربار احساس خستگی و برداشتن چشم از روی صفحه کامپیوتر یا کاغذها بتوانید یک منظره زیبا را ببینید .

بهتر است در اطراف میز کار خود یک تابلو اعلانات برای خود نصب کنید که بتوانید برچسب های کاری و زمانبندی خود را روی آن بچسبانید .

اگر برحسب کار خود باید از چندین وسیله همزمان استفاده کنید مثل کامپیوتر ، پرینتر ، تلفن و .. مطمئننا اگر راه حلی برای پوشاندن سیم های اضافی هر کدام از این وسایل در نظر نگیرید به شدت فضای اتاق شلوغ به نظر میرسد و باعث احساس سردرگمی در شما میشود .

حریم خصوصی یکی از مهمترین مسائلی است که با انتقال دفتر کار خود به خانه باید حتما مدنظر قرار بدهید . مشخصا هیچ فردی نمیتواند در محیطی پر از سرو صدا و شلوغی با کارایی مناسب کار کند . پس اگر می توانید حتما از اتاق های مجزا برای کار استفاده کنید یا حداقل با قفسه های کتاب یا هر نوع وسیله خلاقانه دیگر فضای کار را ازمحیط خانه و شلوغی جدا کنید . میتوانید برای حفظ آرامش خود در فضای کاری از نصب علامت هایی بر روی درب وروردی مثل ” لطفا مزاحم نشوید ” یا زمان کار ” و.. استفاده کنید تا سایر اعضای خانه از موقعیت شما باخبر باشند .

 5.بهترین رنگ ها در طراحی داخلی دفتر کار خانگی

رنگ سبز از طبیعت الهام گرفته شده است پس با استفاده از این رنگ می توانید احساس آرامش را به محیط کاری بیاورید . رنگ زرد همانطوری که در روانشناسی رنگ ها بحث شده است تمرکز بیشتر را به همراه خود دارد . پس استفاده جزئی از آن میتواند در محیط کاری مناسب باشد . سفید عاجی ، خاکستری و قهوه ای مایل به زرد به علت خنثی بودن میتوانند در میزان بیشتری استفاده شوند .

رنگ بنفش به خاطر اینکه اثبات شده است در تحریک تخیل و در نتیجه افزایش خلاقیت موثر است ،اگر در بعضی از قسمتهای اتاق کار استفاده شود مناسب است.

در آخر اینکه فضای کاریتان را در خانه اختصاصی کنید . به این معنا که باید اطمینان حاصل کنید حتما از رنگ ، اشیا ، عکس ها و تابلوهای مورد علاقه خود در فضا استفاده کرده باشید و در کنار اینها باید دقت کنید که فضا را بیش از حد پر از وسیله نکنید چون باعث حواس پرتی شما در هنگام کار و فعالیت میشود .

[porto_block id=”17769″ name=”interordecorationrelatedproducts”]

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X