طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن

طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگر مجبور شده‌اید که کلید واژه دکوراسیون دفتر کار مدرن را در اینترنت جستجو کنید و این کلید واژه شما را به این صفحه از کلینیک ساختمانی به تام کشانده است، یا دارای یک دفتر هستید که به دنبال ایده مناسب برای طراحی داخلی آن می‌گردید یا یک گروه طراح هستید که به دنبال استفاده از یک دیزاین داخلی برای دفتر کار مدرن می‌گردید. در هر دو حالت، در اینجا ما پیشنهادهای مختلفی برای شما خواهیم داشت که با توجه به نوع دفتر کار، می‌توانید انواع مختلف آنها را امتحان کنید.

 فراموش نکنید که طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن باید به صورت گام به گام و با توجه به جزئیات انجام گیرد تا در نهایت پروژه را با موفقیت به پایان برساند. پس با ما همراه باشید.

چند نکته ریز در طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن

 احتمالاً شما هم هنگام ورود به دفتر کار یک مدیر یا حتی یک دفتر کار خصوصی، با چند نقطه زننده و نامناسب مواجه شده‌اید که حتی روحیه نگاه کردن به سایر قسمت‌های دفتر را نداشته‌اید. پوشش دادن این ضعف‌ها در دکوراسیون دفتر کار مدرن یک هنر بزرگ محسوب می‌شود و فقط با توجه به جزئیات و با تجربه برطرف می‌شوند. در این مورد، سه نکته زیر را فراموش نکنید:

 • سیم‌ها و ابزارهای اضافی را مخفی کنید: باید بپذیریم که کامپیوترها و وسایل الکترونیک در دفاتر کاری یک جزء لاینفک و فراموش نشدنی هستند. پس در گام اول سعی کنید که همیشه سیم‌های ارتباطی و ابزارهای اضافی این وسایل را مخفی کنید. اگر بخش مشخصی در دیزاین داخلی برای آنها در نظر گرفته‌اید، کار شما راحت‌تر است، اما می‌توانید با چسباندن آنها به زیر سرویس مبلمان از این ابزارها فرار کنید.
 • به گوشه اتاق و پنجره‌های توجه کنید: گوشه‌ها قسمت‌هایی هستند که معمولاً تیم‌های طراحی به آنها توجه ویژه‌ای ندارند و اصلاح آنها را فراموش می‌کنند. بهتر است شما نیز این اشتباه را مرتکب نشوید و نهایت توجه به گوشه اتاق و گوشه پنجره‌های دفتر کاری داشته باشید.
 • ورودی دفتر کار را فراموش نکنید: ورودی دفتر کار چه در قسمت داخلی و چه در قسمت خارجی به عنوان ویترین دفتر کار شما شناخته می‌شود. هرگز از آن غافل نشوید و سعی کنید و متناسب با دکوراسیون داخلی دفتر کار خود، از یک طرح جذاب برای آن استفاده کنیم. مطمئن باشید که هزینه آن در قبال هزینه کلی طراحی مبلغ چندانی نیست.

حالا، یک سبک کلی برای نمای داخلی دفتر کار انتخاب کنید

اکنون زمان آن فرا رسیده که طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن خود را شروع کنید و گام اولیه را با انتخاب یک سبک به صورت کلی برای آن بردارید. سبک‌های مختلفی برای دکوراسیون داخلی منازل و ادارات وجود دارد، در مورد دیزاین دفتر کاری گزینه‌های شما محدود هستند و باید یک گزینه مناسب با توجه به حوزه فعالیت خود انتخاب کنید.

 پیشنهادهای برای دکوراسیون داخلی دفاتر کاری مناسب هستند:

 • سبک کلاسیک: در سبک کلاسیک شما نیاز به استفاده از الگوهای کلاسیک با بافت چوبی و رنگ‌های گرم دارید که معمولاً در دفاتر حقوقی و دفاتر رسمی از این الگو استفاده می‌شود.
 • سبک مدرن: سبک مدرن شما را کمتر محدود می‌کند و می‌توانید به دلخواه تغییراتی در آن به وجود بیاورید. در این سبک شما می‌توانید سرویس مبلمان خود را به دلخواه بچینید و حتی از تنوع رنگی بالایی استفاده کنید. در این مورد گچ بری دفتر کاری ساده است و نهایتاً می‌توانید از یک کاغذ دیواری یا از رنگ آمیزی معمولی استفاده کنید.
 • سبک رومی: سبک رومی شامل استفاده از گچ بری های پیچیده در نمای داخلی همچنین کاربرد منبت کاری در تجهیزات و سرویس مبلمان است. طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن به سبک رومی ممکن است زمان بر باشد و فراهم آوردن برخی از تجهیزات مانند گچبری ها و منبت کاری‌ها نیاز به طی زمان طولانی دارد.
 • سبک ایتالیایی: سبک ایتالیایی تقریباً هم مانند سبک رومی است، با این تفاوت که شما تنوع کمتری در گچبری ها و منبت کاری‌ها دارید و بیشتر از نورپردازی و چراغ‌های تزیینی بهره می‌برید. انجام دیزاین دفتر کاری به سبک ایتالیایی هزینه کمتری دارد، و بیشتر در دفاتر سینمایی و دفاتر شخصی استفاده می‌شود.
 • سبک فرانسوی: سبک فرانسوی را می‌توان مکمل سبک کلاسیک در طراحی دیزاین دفتر کار مدرن در نظر گرفت. این سبک تقریباً به اندازه سبک کلاسیک جزئیات دارد، اما در آن استفاده از آباژور، لوسترهای بزرگ و چراغ‌های تزیینی به وفور دیده می‌شوند و معمولاً در دفاتر اقامتی و دفاتر چند ملیتی از این شیوه استفاده می‌شود.

طراحی دیوار دفتر کار را با توجه به سبک کلی انتخاب کنید

در مرحله قبل انتخاب کردید که سبک طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن شما به چه صورت باشد و با توجه به حرفه خود، گزینه‌های مختلفی برای آن در نظر گرفتید. اما هنوز وارد مرحله عملی طراحی داخلی دفتر نشده‌اید و از اینجا به بعد باید کار خود را با انتخاب طرح مناسب برای دیوار دفتر آغاز کنید. در این مورد گزینه‌های مختلفی دارید که برخی از آنها به شکل زیر هستند:

 • کاغذ دیواری: کاغذ دیواری را می‌توان یک گزینه همه کاره در طراحی دکوراسیون داخلی معرفی کرد و به شکل‌های مختلفی از آن استفاده می‌شود. با توجه به اینکه کاغذ دیواری‌ها از لحاظ تنوع در طرح و رنگ بسیار متنوع هستند، در مورد سبک دکوراسیون داخلی خود به هیچ وجه نگران نباشید.
 • رنگ آمیزی دیوار: رنگ آمیزی دیوار یکی دیگر از گزینه‌هایی است که برای تغییر شکل دیوار دفتر کاری خود می‌توانید به کار ببرید. معمولاً دیوار به صورت ساده یا به صورت رنگی است، اگر از سبک کلاسیک یا سبک دکوراسیون فرانسوی استفاده می‌کنید، همان رنگ طبیعی گچ مناسب است. در مورد دکوراسیون داخلی مدرن هم می‌توانید از رنگهای مختلفی استفاده کنید که معمولاً رنگ‌های گرم برای دفاتر حقوقی و مشاوره و رنگهای سرد برای دفاتر رسمی و مدیریتی کاربرد دارند.
 • تکسچرها مختلف: امروزه تکسچر های مختلفی برای پوشش دیوار انتخاب می‌شود. اگر یک دفتر عکاسی یا یک دفتر نشریه دارید، استفاده از یک قسمت موکت بر روی دیوار امکان چسباندن نشریه‌ها و تصاویر مختلف را به شما می‌دهد، اگر مشاور حقوقی هستید، می‌توانید استفاده از تکسچر ها را بی خیال شوید، و اگر دفتر کاری شما بیش از حد کوچک است، آینه‌ها به شما کمک می‌کنند که آن را بزرگتر نشان دهید.

طراحی دیوار دفتر کار

 

 • گچ بری: گچ بری بهترین گزینه ممکن برای استفاده در طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن با کمک سبک کلاسیک، سبک ایتالیایی و سبک رومی است. می‌توانید مکان‌های مختلف مانند گوشه‌ها، ورودی و خروجی دفتر و حتی محل برگزاری جلسه را با استفاده از گچ بری تزیین کنید.
 • سنگ‌های دکوری: سنگ‌های دکوری گزینه‌های دیگری هستند که در دیزاین داخلی دفتر کار به شما کمک می‌کنند. این سنگ‌ها از جذابیت بالایی برخوردار هستند و می‌توان از آن به عنوان پوشش در بخش‌های مختلف استفاده کرد. در فضای زیر پنجره‌ها و همچنین در دیوار روی شومینه دفتر می‌توانید از این سنگهای دکوری بهره ببرید.

طراحی کف دفتر کار را با توجه به نوع دفتر کاری خود انتخاب کنید

گام بعدی در انجام دکوراسیون دفتر کار مدرن، انتخاب یک پوشش مناسب برای کف دفتر است. در این مورد گزینه‌های مختلفی در اختیار شما قرار دارد که انتخاب بین آنها باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی انجام گیرد. خوشبختانه در این مورد محدودیت خاصی برای شما در انتخاب وجود ندارد و از سه راهکار زیر می‌توانید استفاده کنید:

 • اگر دفتر کار شما تردد زیادی دارد: در این حالت بهتر است از سرامیک و موزاییک به عنوان پوشش دفتر استفاده کنید. با توجه به اینکه طول عمر این سرامیک‌ها زیاد است، سرامیک پرسلان و سرامیک سایز بزرگ انتخاب مناسبی به شمار می‌رود و رنگ آن را می‌توانید با توجه به رنگ سرویس مبلمان و طرح کلی دفتر انتخاب کنید.
 • اگر دیزاین خاصی برای دفتر کار خود در نظر دارید: در حالتی که به دنبال یک دیزاین خاص برای طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن خود باشید، هیچ گزینه‌ای به اندازه پارکت برای شما مناسب نیست. پارکت‌ها تنوع رنگی و طرح بالایی دارند و به راحتی می‌توانید گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید. پارکت LVT از لحاظ زیبایی و از لحاظ طراحی در این مورد برای شما مناسب است.
 • اگر زیاد هزینه نمی‌کنید: اگر قصد ندارید که هزینه زیادی برای کف سازی دفتر خود بپردازید، استفاده از بتن به عنوان پوشش زیرین و یک لایه پوشش pvc برای لایه رویی مناسب است. این پوشش هم ارزان قیمت است و هم می‌توانید بر روی طول عمر و ماندگاری آن حساب کنید.

طراحی کف دفتر کار

 

سرویس مبلمان مهمترین نقش را در زیبایی دیزاین داخلی دفتر دارد

با تکمیل طراحی دیوارها و کف دفتر، اکنون که زمان انتخاب تجهیزات و لوازم دفتری است که در این مورد باید از گزینه‌های متناسب با طراحی کلی دفتر خود استفاده کنید. در این مورد سه پیشنهاد وجود دارد:

 • اگر به دنبال یک دیزاین رسمی هستید: کسانی که قصد استفاده از دیزاین رسمی در طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن خود دارند، بهتر است از سرویس مبلمان کلاسیک استفاده کنند و معمولاً این شیوه در دفاتر مدیریتی و دفاتر حقوقی بهترین انتخاب ممکن است.
 • اگر به دنبال طرح فانتزی و جذاب می‌گردید: معمولاً کسانی که به دنبال طرح فانتزی و جذاب در دفتر کار خود هستند می‌توانند از سرویس مبلمان مدرن استفاده کنند که هم امکان انتخاب رنگ بندی‌های مختلف را به آن‌ها می‌دهد و هم طراحی‌های ویژه‌ای از آنها در بازار موجود است.
 • اگر در دفتر کار خود از میز بزرگ استفاده می‌کنید: اگر از کسانی هستید که به استفاده از میز بزرگ یا میز جلسه در دفتر کار خود اهمیت می‌دهید، دکوراسیون چوبی با طراحی کلاسیک برای شما مناسب‌تر است. البته می‌توانید دیزاین اتاق جلسه خود را به شکل متفاوت با دفتر اصلی انتخاب کنید و در این صورت گزینه‌های شما تغییر خواهند کرد.

گزینه‌های نورپردازی دفتر کار مدرن زیاد هستند

آخرین موردی که در جریان طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن خود باید به آن توجه کنید، انتخاب نورپردازی با توجه به نور محیطی و نور طبیعی موجود در دفتر است. در این مورد گزینه‌های متعددی برای شما وجود دارد که می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیون خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

 • اگر از دکوراسیون کلاسیک یا از سبک فرانسوی استفاده می‌کنید: در این شیوه استفاده از لوسترهای تزئینی و چراغ‌های آویز دکوراتیو پیشنهاد می‌شود. البته با توجه به نوع دکوراسیون چوبی یا مدرن خود می‌توانید مدل‌های مختلفی از آن‌ها استفاده کنید.
 • اگر از دکوراسیون مدرن استفاده می‌کنید: در این حالت آباژور ایستاده کنار مبلی و آباژورهای رومیزی برای شما مناسب هستند و به کمک آن می‌توانید فنی نورپردازی فضای خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

انتخاب نوع لامپ در نورپردازی

 

 • اگر دفتر کاری شما به اندازه کافی بزرگ است: در این حالت فضای زیادی برای قرار دادن چراغ‌های تزئینی در اختیار شماست و بهترین گزینه استفاده از چراغ‌های دکوری رومیزی است که می‌توانید آنها را همزمان با گلدان و سایر وسایل تزیینی استفاده کنید.
 • اگر اندازه دفتر شما کوچک است: در طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن کوچک بهتر است از آینه‌ها استفاده کنید و باید نورپردازی خود را به شکلی انجام دهید که نور منعکس شده از آینه‌ها به شکل مناسب در اتاق منعکس شود.

در این مطلب تلاش کردیم که روش‌های مختلف طراحی دکوراسیون دفتر کار مدرن را با توجه به قسمت‌های مختلف آنها به بحث بگذارید و برای هر قسمت از آنها پیشنهادهای مختلفی داشته باشیم. البته شما می‌توانید از خدمت طراحی دکوراسیون داخلی گروه به کمک بگیرید و کار طراحی دیزاین دفتر خود را به ما واگذار کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][custom_title title=”محصولات مرتبط”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

tamep2