طراحی آشپزخانه به سبک جدید و مدرن
0
طراحی آشپزخانه

طراحی آشپزخانه ها، از لوازم پسته ای رنگ دهه 60 گرفته تا آشپزخانه های جزیره ای براق و چشم نواز امروز، همیشه در حال تغییر و تحول بوده است. هر ساله بسیاری از طرح های جدید معرفی می شوند و طرح های قدیمی کنار گذاشته می شوند. در این مقاله نکاتی در مورد طراحی به روز آشپزخانه ها را بیان می کنیم.

محل قرارگیری طراحی آشپزخانه در طرح کلی یک طبقه از خانه چگونه می باشد؟

آشپزخانه ها تا اوایل سال 2000 از فضای اصلی خانه جدا بودند و یک اتاق مجزا به شمار می آمدند. سالیان سال آشپزخانه به عنوان بخش اصلی خانه، یک اتاق بزرگ بوده که گاهی شامل فضای ناهار خوری نیز بوده است. به مرور زمان، قسمتی از آشپزخانه به عنوان جزیره گسترش یافت که جایگاه صندلی هایی راحت برای وعده های غذایی خانواده و حتی سرگرمی بوده است.

امروزه آشپزخانه ها دیگر یک اتاق جدا نیستند بلکه به بخشی از فضای اصلی زندگی تبدیل شده اند. همچنین بیشتر آشپزخانه ها به نحوی به در ورودی خانه متصل هستند، به طوری که وقتی افراد از در گاراژ وارد خانه می شوند، می توانند مستقیما به آشپزخانه بروند.

اندازه آشپزخانه باید چگونه باشد؟

گرانبها ترین عنصر آشپزخانه، فضای آن است. تقسیم بندی عاقلانه محیط و اختصاص دادن فضای کافی برای کارهای اصلی از مهمترین موارد در طراحی آشپزخانه است. گر چه در یک آشپزخانه کوچک  نیز می توان امور جاری منزل را انجام داد، اما وجود فضای مناسب ،محلی برای چیدن میز نهارخوری ،پستویی برای جمع آوری لوازم اضافی و گوشه ای برای نصب ماشین لباسشویی همه از مزایای جنبی آشپزخانه بزرگ است.

این روزها امکانات برتر آشپزخانه از نظر خریداران چه هستند؟

علاوه بر آشپزخانه های دارای جزیره که امروزه در طراحی بسیاری از خانه ها اجباری گشته است، وجود فضایی به عنوان مطبخ نیز نکته مثبتی به حساب می آید. در طراحی بسیاری از خانه ها مطبخ با استقبال بالایی روبرو می شود. به علاوه این روزها، کابینت ها و لوازم آشپزخانه، حتی در خانه های سنتی به صورت ساده و شیک طراحی می شوند.

  • استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی دکوراسیونطراحی دکوراسیون داخلی

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X